Skocz do zawartości

Prośba o racjonalne wytłumaczenie.


MK_PL

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.paranormalne.forall.pl/forumVRP...topic.php?t=592

 

W powyższym łączu znajdują się zdjęcia interpretowane przez użytkowników paranormalnego forum, jako

UFO. Choć sam mam nikłe pojęcie o fotografii i optyce, skłaniam się ku twierdzeniu, iż domniemane NOL-e nie są niczym innym jak zjawiskiem optycznym, refleksem świetlnym lub coś w tym rodzaju. Proszę o potwierdzenie mojego przypuszczenia - jeśli mam rację, bądź zaprzeczenia jeśli to naprawdę UFO.

Dodam tylko, że choć sam wierzę w obce cywilizacje to nie lubię tego typu nadinterpretacji wynikających często z niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nalezalo by byc podczas robienia tych zdjec . W tedy na pewno widac czy to refleksy slonca w lichym obiektywie . Bo w sumie to tak wyglada . Tak jakby UFO do pokazania sie potrzebowalo slonca .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są wewnętrze odbicia od zewnętrzego filtra założonego na obiektywie,

szkło filtrów jest płaskie, a takie filtry mają kiepskie powłoki antyrefleksyjne i to powoduje powstawanie takich refleksów

 

zresztą tu masz podobny przykład:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11606&hl=

a tu wcale słońca nie potrzeba:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=8230&hl=

tylko obiecaj, że nie zamieścisz tych zdjęć na tym forum osób paranormalnych :szczerbaty:

 

kurna kręgi w zbożu to im za mało, teraz na słońcu się ich dopatrują :ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: sumas

 

To znaczy nie wolno mi umieszczać tylko samych zdjęć czy także linków do nich?

 

A co do tych refleksów na twoich zdjęciach to chodzi o ten zielony eliptyczny "obiekt", tak?

Edytowane przez MK_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: sumas

 

To znaczy nie wolno mi umieszczać tylko samych zdjęć czy także linków do nich?

 

A co do tych refleksów na twoich zdjęciach to chodzi o ten zielony eliptyczny "obiekt", tak?

 

 

niezgadzam się żebyś nawet linki na tym ich forum do tych zdjęć zamieszczał, w/g mnie to są oszołomy i już sobie wyobrażam maile od nich, nie mówiąc już o pierwszym Tropicielu RP - Trojanowskim z TVN "Nie do wiary",

taa "nie do wiary, jak można być takim oszołomem?" to powinna być pełna nazwa tego programu i jego sympatyków

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze choc sie zgodzisz na samo zdjecie bez linka ? Takie piekne UFO i tak prosto zrobione . Bez kosmicznej technologii . Warto pokazac. :Beer:

A tak swoja droga to ufiki chyba sa . Przynajmniej chcialbym aby byly . :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgadzam się żebyś nawet linki na tym ich forum do tych zdjęć zamieszczał, w/g mnie to są oszołomy i już sobie wyobrażam maile od nich, nie mówiąc już o pierwszym Tropicielu RP - Trojanowskim z TVN "Nie do wiary",

taa "nie do wiary, jak można być takim oszołomem?" to powinna być pełna nazwa tego programu i jego sympatyków

pozdrowienia

 

No co Ty, nie oglądasz Trojanowskiego :) Ja mam ciarki już w momencie jak powolnym ale zdecydowany i pełnym dramaturgii ruchem ściąga swoje okulary :) Na pewno przyjechali by z kamerą, dodał byś jeszcze, że Ci sie zemdlało ze trzy razy i że wzieli Cie na przejażdzke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że się nikt nie pogniewa B)

To jest pojedyńcza klatka z avika. Na żadnych innych klatkach tego nie było. :szczerbaty:

Jakby myśleć tym samym torem co osoby z tego ufologicznego forum to każdy z nas mógłby dostarczyć im dziesiątki jak nie setki zdjęć "UFO" :D

Mam jeszcze jeden avik na którym uwieczniłem przelatujący koło saturna jakiś obiekt (nie jestem pewien czy to satelita czy tylko złom) i jak opanuje robienie animacji z gifa to podeśle (o ile ktoś chce to oglądać :Boink: )

Osobiście wierze że istnieją inne cywilizacje we wszechświecie ale uważam że nie należy popadać w paranoje :rolleyes:

Pozdrawiam wszystkich :Beer: (ufoludki też :szczerbaty: )

ufo01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden avik na którym uwieczniłem przelatujący koło saturna jakiś obiekt (nie jestem pewien czy to satelita czy tylko złom)

 

Jeżeli znasz dokładną datę i czas zrobienia tego zdjęcia (oraz oczywiście miejsce) to informacje na temat widoczności satelitów można znaleźć między innymi tutaj:

 

http://www.heavens-above.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz dokładną datę i czas zrobienia tego zdjęcia (oraz oczywiście miejsce) to informacje na temat widoczności satelitów można znaleźć między innymi tutaj:

 

http://www.heavens-above.com/

 

 

Dzięki :Beer:

Dokładny czas i miejsce znane :Salut:

Jak się dowiem to napisze co to było :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu. Przeczytałem zamieszczone pod zdjęciami "relacje świadków". Co moglibyście powiedzieć wziąwszy je pod uwagę?

 

Oto one:

 

 

E.L. : Zwracam się do Mieczysława Kuncelmana. Jak ty odebrałeś to zjawisko, jako naoczny świadek?

 

Mieczysław Kuncelman: -Ja odebrałem to dosyć chłodno, choć nie sceptycznie. Jestem przyzwyczajony do takich ciekawostek i chcę powiedzieć, że bardzo podobały mi się zdjęcia, które robiła Ewa. W zasadzie każde zdjęcie było inne. Forma tych kul za każdym razem przedstawiała coś innego. Ale czułem, że nie są to refleksy świetlne, tylko coś więcej. Nie należę do fascynatów tego typu zjawisk, jest to dla mnie raczej naturalne, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

 

E.L. : Zwracam się teraz do Jurka Tomczyka. Ty jako pierwszy poinformowałeś mnie o zdarzeniu. Czy ty sam zauważyłeś to zdarzenie, czy ktoś Cię poinformował?

 

Jurek Tomczyk : Myśmy wszyscy intuicyjnie spojrzeli w górę. Zobaczyłem pierścień wokół Słońca i to mnie zaciekawiło. Założyłem okulary przeciwsłoneczne (fotochromy) które nosze przy sobie, ale rzadko je używam. W tym momencie bardzo się przydały, ponieważ tylko tak mogłem dostrzec zarysy tych kul. Skorzystała z tego również Ewa, robiąc zdjęcie przez moje okulary. Co dało ciekawy efekt. Poza tym pierścieniem dostrzegłem jeszcze więcej tych kul. Wtedy zadzwoniłem do Ciebie ( E.L.) z zapytaniem czy w Gdyni to zjawisko również występuje. wyjeżdżając z Węsior, będąc już koło Kartuz zatrzymałem się i patrzyłem na Słońce, ale już tego zjawiska nie było. Wracając do zjawiska chciałbym dodać, że to halo było bardzo wyraźne i na szarym tle były widoczne zarysy tych kul. To zjawisko wywołało we mnie radość i spokój. Nawet wielkie odczucie miłości. Nie czułem żadnego zagrożenia. Kojarzyłem to z czymś dobrym. Zaskoczyło mnie że dzisiaj spotkałem Ewę, Mietka i Ciebie Gienku. Uważam, że nie ma dzieła przypadku. Myślę, że miałem was tu dziś spotkać.

 

E.L. : Dziękuje wszystkim za wywiad.

Opracowali Eugeniusz Leciej i J.M.Kopeć

 

Do tego działu dodajemy jeszcze dwie relacje podobne do tego co się wydarzyło w piątek 14 maja, pragnę Was drodzy internauci poinformować, że w tym dniu powstał pierwszy piktogram w Żabnie niedaleko Wylatowa, tak donosi załoga Nautilusa

 

Spostrzeżenie

Andrzej Rurarz

42-200 Częstochowa

ul. Wodzickiego 84-9D/4

 

Przebywając w dniu 7.08.2003 rekreacyjnie w kamiennych kręgach w Węsiorach, na południe od kręgów Gotów, zaobserwowaliśmy następujące zjawisko: wokół słońca ok. godz.10.30 - 11.00 pojawił się pierścień o barwie zewnątrz białej przechodzącej w żółtawą, wewnątrz podobną do tęczy. Wewnątrz pierścienia niebo miało barwę ciemniejsza (sinawą), na zewnątrz niebieskawą. Przepływające chmury przysłaniały pierścień, a więc zjawisko występowało wyżej, na wysokości przymglenia. Chmury pierzaste też przysłaniały pierścień. Średnica pierścienia patrząc z brzegu jeziora na słońce na odległość wyciągniętej ręki wynosiła 15cm.(odległość między rozwartym kciukiem a palcem wskazującym). Około godz. 14.00 zjawisko przestało być widoczne. przypuszczam, że była to tęcza.

Relację spisał Kazimierz Kamiński, szef parkingu

 

Relacja Zosi i Rysia:

 

 

W niedzielę 23.02.2003 byliśmy w kamiennych kręgach w Węsiorach, był słoneczny dzień i jak na luty było dosyć ciepło, właśnie szliśmy z kręgu głównego w kierunku kręgu dolnego, ścieżką pomiędzy kręgiem strażnika, a kręgiem nr.4 słońce było nad jeziorem, w pewnym momencie zauważyliśmy, że z tarczy słonecznej wystrzeliwały kolorowe promienie, mieniące się kolorami tęczy. Tarcza słońca sprawiała wrażenie jakby była czymś przysłonięta, była mniejsza, można było na nią patrzeć i nie raziła w oczy. W pewnym momencie ze słońca zaczęły wypływać złote języki, które wpływały w ziemię w określonych miejscach. Przyglądaliśmy się temu zjawisku dość długo, trwało ono od godz. 14:30 - 15:30, następnie poszliśmy wolno na parking, gdzie zostawiliśmy samochód. Gdy już z parkingu patrzeliśmy na słońce miało już swój wymiar i blask i nie można było już patrzeć gołym okiem bo bardzo raziło.

 

Relację spisał Eugeniusz Leciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, ten watek na forum "para" moglby byc encyklopedycznym przykladem tego, jak wyglada cala ta "branza". Nikogo nie obchodzi zjawisko zaobserwowane, tylko wazny jest fakt, ze "nie kumam", a wiec UFO.

 

Nie sadzilem, ze ktos naturalny efekt atmosferyczny w postaci halo slonca moze wziac, za przyczynek do UFO. Tak samo slonce "poboczne" - http://img114.imageshack.us/img114/6746/114eb.jpg

 

Pomijam juz kwestie "obiektow zmieniajacych sie" dookola slonca. Nie polecam nikomu gapic sie prosto w slonce, ale jak juz to zrobi, to zobaczy, ze z kazda chwila bedzie widzial wiecej takich "obiektow". W relacji napisano, ze patrzyli przez specyficzne okulary, ktore sprzyjaja pojawianiu sie obrazow "odbitych". Powiem wiecej, jest to zupelnie naturalne.

 

Pomine tu zupelnie aparat fotograficzny, bo w nim takich efektow beda setki. A dlaczego im sie te obiekty zmienialy? Bo cykali z reki. Gdyby zasadzili aparat na statywie to refleksy bylyby zawsze w jednym miejscu.

 

Zobaczcie sobie, co tam ludzie pisza o "sceptykach". Ze pewnie zaraz ktorys powie, ze to efekty optyczne, albo atmosferyczne. Ciekawe co oni mowia, jak w burze uda sie piorun ustrzelic - moze inwazja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor watku pisze:

 

"szkoda ze Olivia sie nie wypowiedziala na ten temat... a zauwazyliscie ze nie ma Tu w ogole sceptykow? nie wiedzieliby jak obalic te zdjecia"

 

I zlowo do kolegii, ktory zalozyl ten watek. Edukuj forumowiczow, bo wiedza to do potegi klucz.

Zacznij od encyklopedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Halo

 

szczegolnie fragment:

"Czasem zamiast kręgów widoczne są łuki, słupy lub tzw. słońca poboczne"

 

Maja szczescie, ze nie widzieli "slupa" - bo ja kiedys widzialem takiego, ze ho ho... Powaznie. Sensacja na caly swiat w srodowisku ufologicznym ;)

 

Polecam takze sciage dla szkoly podstawowej:

http://prace.sciaga.pl/6166.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.