Skocz do zawartości

ksieżyc


kemoT

Rekomendowane odpowiedzi

:D No to już coś ! :D

Tutaj zrobiłeś na dużym power, więc obraz był na tyle ciemny że nie wypalał.

Ale jeśli by robić całego Łysego to już filtr chyba koniecznie trzeba.

 

A może ktoś ma jakąś próbkę z planetką przez telefon ?

 

W Moim apraciku jest mozliwość kręcenia dość dobrych filmików AVI do 30s i to w 640x480.

Czyli po zamocowaniu stałym cyfry do wyciągu z okularem, można będzie później stackować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomber wiadomo webcam Philipsa to tutaj się najlepiej nadaje.

 

No to teraz i Ja dodam swoje extremalne fotki Łysego i Sata robione z okna pokoju nie wychłodzonym NEWT. 17 cm.

Aparat extremalny, tak jak komórka - Tevion 1,3 MP full automat bez wyświetlacza za 40 zł.

 

 

 

A tak wyszedł łysy na kliszy w ognisku głównym. Na odbitce ma średnice ok. 3,5 cm więc skan nie poraża ilością szczegółów - wiadomo dużo powiększony.

 

 

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołączę mój "kompaktowy" Księżyc. Canon A60 + Newton 230/1560, projekcja okularowa (okular 14 mm), 3x zoom optyczny. Napewno da się zrobić lepsze fotki tym sprzętem, ale to moje pierwsze jakie zrobiłem (i pierwsze na forum :D ).

 

post-762-1147018085_thumb.jpgpost-762-1147018102_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołączę mój "kompaktowy" Księżyc. Canon A60 + Newton 230/1560, projekcja okularowa (okular 14 mm), 3x zoom optyczny. Napewno da się zrobić lepsze fotki tym sprzętem, ale to moje pierwsze jakie zrobiłem (i pierwsze na forum :D ).

 

moonI.jpgmoonII.jpg

 

Jak na pierwsze fotki, to niezle, niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny.. Ladna ostrosc.. Pewnie bez kompresji JPG wyglada jeszcze lepiej. B)

 

A o komecie mi nie mowicie ;( Tydzien niema chmur, ani zadnej mgly, ale gwiazd od 3mag w dol nie widac... :angry:

Edytowane przez -=Dvc=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Ksiezyc z reki,kompaktem canon PS A60 Teleskop Santel 180/1800.

Musze sie pochwalic,ze przy tej fazie Ksiezyca widzialem dzis Kometke,no ale i w szukaczu ja widac.

 

A Ja nawet w to niewierzyłem, więc nie lookałem w pełni.

Jednak przed chwilą spróbowałem 10x50 składnik B i coś tam majaczy nawet wyraźnie z ogonkiem jak na tę jasność.

 

A powiedz Maćku czy warto na to wyciagac ciężkiego telepa ?

Jakoś więcej szczegółów widać przy tak jasnym tle niż w szukaczu ?

Jakoś nie Mam zbytnich na to nadzieji i nie chce Mi się wynosić sprzętu praktycznie tylko dla komety.

 

A który składnik jest ciekawszy B czy C ? No bo teraz C jest zbyt nisko, żebym w lornecie złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he ... ale Mi napisałeś z tą szczotką :-) Hi, hi :)

 

No dobra to dzisiaj spróbuje ten składnik B pomęczyć Newtonem. Na rewelacje nie liczę przy Pełni, ale sumienie będzie przynajmniej spokojne.

 

Pozdrawia leniwiec wielki :szczerbaty:

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Czy moglby mi ktos powiedziec od kiedy Ksiezyc zacznie sie dzwigac na niebie,czy od pelni,czy od ostatniej kwadry zacznie swiecic coraz wyzej?

 

Pozdrowienia

 

Za 4 dni bedzie najnizej, a za 7 dni zacznie sie znaczaco podnosic.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie. Myślałem że jesteś starym wyjadaczem astro. Nie masz symulatora żeby to sprawdzić ?

 

Zasada jest bardzo prosta. Zawsze pozycje Łysego porównuje się do aktualnego położenia Słońca. Jak Słońce jest wysoko, To Łysy w Pełni będzie nisko. I na odwrót. Kwadry liczy się podobnie po 1/4 obwodu sfery.

 

Ale konkretnie to Księżyc zawsze zaczyna iść coraz wyżej jeśli idzie równolegle do ekliptyki, której DEC rośnie. To jest bardzo proste dlatego się tak dziwię, że pytasz.

Konkretnie to na dzien dzisiejszy zacznie się wznosić między Pełnią a kwadrą ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.