Skocz do zawartości

jaki okular do Coolpixa 4500


Grzesiek22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanko, jaki okular polecacie kupić do projekcji okularowej z Colprixem 4500. Zależy mi aby miał ogniskową w granicach 30mm, 1,25” no i był tani. Czy redukcje trzeba sobie samemu zrobić?

 

Plossle:

Soligor 32mm, Antares 32mm, Vixen 32mm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa wyglada z montazem, no i czy srednica przedniej soczewki ma znaczenie

 

Albo skompletujesz jakies przejsciowki, albo kupisz to:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...9a30b78b06bdcb9

 

Ale musisz sprawdzic czy pasuje do Twojego aparatu.

 

Okular musi miec duza soczewke oczna i spory LER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tu na forum był kiedyś temat aparatów kompaktowych i okularów do nich. Przejrzyj archiwum.

Polecam też stronę firmy ScopeTronix która produkuje adaptery do okularów teleskopowych dedykowane pod konkretne aparaty. Sam mam ich adaptery do Nikona coolpix 4300

 

Adaptery

 

Lub dobrej klasy okulary z gwintem które idealnie nadają się do nakręcania na obiektyw aparatów Nikona:

 

ScopeTronix

 

A czy tanio ? Zależy dla kogo... :szczerbaty:

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też coś takiego.

 

Jest to adapter WO do, między innymi, CP 4500.

Niestety, ogniskowa 24 mm.

Niestety nr 2, tani też chyba nie jest. ;)

 

fakt tanii nie jest :D , nie wiem czemu ale takie duperele sa bardzo drogie. Zastanawiam sie nad kupieniem Vixena Plossla 32 mm, czy ktos posiada taki okular?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Celestrona Omni 32mm i jestem zadowolony (jak na Plossla). Vixen to podobno to samo.

Możesz zajrzeć na www.astronoce.pl i poczytać testy między innymi tych okularów.

Ośmielam się załączyć cytat z w/w testu: :Boink:

 

"Są to jednak „zwykłe” Plossle, które dają dość przyzwoite obrazy, ale mają małe pole – w granicach 40-stu kilku stopni, za to cena ich jest na tyle przystępna, że jako okulary „na start” zdają się być idealne - dobra jakość za przystępną cenę."

 

Całkowicie się z tą opinią zgadzam!

 

Co do mocowania Baadera MicroStage 6030 to długość pomiędzy mocowaniem statywowym w Twoim aparacie a końcem obiektywu nie może być dłuższa niż 60mm.

Powyżej tej wartości musisz troszkę go przerabiać, jak ja :Boink:

 

baader.JPG

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt tanii nie jest :D , nie wiem czemu ale takie duperele sa bardzo drogie. Zastanawiam sie nad kupieniem Vixena Plossla 32 mm, czy ktos posiada taki okular?

 

ja mam ten okular, uzywam z syntą 200/1200. oceniam ten okular bardzo wysoko.

dużo ludzi na forum go uzywa i sobie chwali..

 

pogodnego i ciemnego nieba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.