Skocz do zawartości

Prognoza Pogody...


-=Dvc=-

Rekomendowane odpowiedzi

Też bardzo często zaglądam na ICM. To dobra prognoza i ma dużą sprawdzalność. Ale oczywiście zdarzają się wpadki. Nawet taką zauważyłem wczoraj. Duża strefa opadów miała przejść nad moim rejonem, a tymczasem przesunęła się bardziej na południe i u mnie zanotowałem symboliczne opady.

 

A co do prognozy, to ciekawy jestem, czy sprawdzi się zapowiedź onetu i we wtorek i środę będzie taki upał:

http://pogoda.onet.pl/0,927,38,miasto.html

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków o ICM było już cała masa nierozumiem po co znów go rozgrzebywać.

 

Prawda jest niestety taka że lepszą prognozę można sobie samemu wyczarować ze zdjęć satelitarnych niż z ICM. <_<

 

A najbardziej Mnie zirytowało :burza::angry: w ICM to że kiedyś pojechałem na lokanko dość daleko pociągiem i dalej 2 km pieszo w teren bo ICM zapowiadał prawie bezchmurnie i jakieś 2 maleńkie kreseczki opadów dosłownie może ze 2 mm długości na tym wykresie, ledwo widoczne. Pomyślałem he, he to jakas mrzawka pewnie i pójdzie i tak bokiem. Zresztą bezchmurnie było cały wczesny wieczór. Przecież w ICM prognoza opadów i tak się nie sprawdza.

 

Jakie było moje zdziwienie :blink::huh::mellow::unsure::angry: kiedy nagle w ciągu kilkunastu minut gdy było juz ciemno niebo zaszło chmurami. Niezdąrzyłem się nawet zebrać z tobołami a tu zaczęło już lać. Nie maiłem parasola i gdzie się schować, wiec biegne te 2 km na stacje, ale po drodze to już zrobiło się istne oberwanie chmury, wszystko Mi zamokło. Czekając na pociąg nocny, lało tak jeszcze chyba z godzine. No i jak tu wierzyć w ICM.

-----

 

ALbo podam jeszcze przypadek odwrotny. Kiedyś bardzo chciałem sie wybrać za miasto na lookanko, ale ICM podawał opady i dużo chmurew. Ale zerknąłem sobie na zdjęcia satelitarne z ostatnich godzin, sprawdziłem kierunki wiatru i przewidziałem sobie że nie powinno padać, ani być zachmurzone jakoś znacząco, bo front raczej przesunie się jakieś 70 km obok. Przynajmniej większe było prawdopodobieństwo dobrej pogody, niż złej. Pojechałem. Trochę początkowo było pochmurno, ale akurat jak nastała czarna ciemność niebo rozpogodziło się wyśmienicie i nie wystąpiły juz żadne komplikacje. Obserwacje były udane, lecz duża wilgotność i seeing z racji bliskości frontu troszkę się dały we znaki.

 

------

Dzisiaj to na ICM patrzę z dużego dystansu i jesli co kolwiek tam on podaje, to zawsze to weryfikuję i biorę na to poprawke z innych serwisów i ze zdjęć sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.