Skocz do zawartości

UNIWERSAŁ (:-D)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

7 osób to w rzeczy samej trochę mało. Jak widać z wypowiedzi, wiele osób nie zareagowało na prośbę Bartka, bo nie do końca zrozumiało, że 'bomba poszła w górę" i już czas. Sam już nie pamiętam jak ja to zrozumiałem i czy wogóle zareagowałem.

 

Myślę Bartku, że tym razem, to sytuacja dojrzała i wpływów będzie więcej.

 

Myślę, że jeszcze warto dać szanse temu forum, i TY też powinieneś dać szansę forumowiczom.

 

Podaj konto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdumiony takimi ostrymi słowami. Myślałem, że na tym forum są ludzie sobie życzliwi. Do forum należę od czerwca br. i w forum spodobało mi się to, że na każde pytanie dostaje się kompetentną odpowiedź. Dzięki forum uniknąłem firmy U (a już miałem zamiar zrobić zakup w tej firmie). Reklama firmy U mogłaby wprowadzić w błąd takich amatorów jak ja.

Ja osobiście nie zauważyłem aby ktoś na forum jakoś przesadnie reklamował swoje produkty. Trudno od Pana Janusza czy innego producenta lub sprzedawcy wymagać, aby w momencie udzielania odpowiedzi lub rady zapomniał o tym co ma w sprzedaży lub co produkuje. Jakoś nie zauważyłem aby na forum udzielał porad Pan U. Przecież mu nikt tego nie zabrania.

O kłopotach finansowych forum dowiedziałem się teraz i zdumiony jestem o sposobie informowania o takich kłopotach. Moim, skromnym zdaniem, jeżeli są potrzebne pieniądze należy każdemu forumowiczowi wysłać mail-a z informacją: ile jest potrzebnych pieniędzy i na jakie konto należy je wpłacić. Po wejściu na forum powinna pokazywać się informacja ile jest pieniędzy zebranych i ile jeszcze brakuje. Ja bez najmniejszego problemu 100 czy 200 złotych bym wpłacił.

 

Nie ma numeru bo go skasowalem , jak napisałem ja już nie zbieram bo znów się odezwą głosy że diabli wiedzą ile na tym zarabiam  bo i tacy do mnie juz pisali.

Mam prośbę do Pana Bartka, aby się nie obrażał. Z doświadczenia wiem, że przeważnie pretensję mają ludzie, którzy nic nie wpłacili i nie wpłacą. Bez Pana i innych ludzi działających społecznie to forum może się rozpaść.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy chcecie od Pana Uniwersała , to najmilsza osoba z jaką rozmawiałem . Telefonowałem do FotoClassica odniosłem wrażenie że nikt tam nic nie wie , ciężko o informacje . Dzwoniłem do Astrokrak informacja z łaską , cos tam powiedzą ale jak by nie mieli czasu dla klienta. Dzwoniłe do Żywca i była to najmilsza rozmowa z wszyskich trzech.

Wiem że nie chodzi o to jaki kto ma stosunek do klienta , ale jaki ma sprzęt . Jeśli miał bym wybierać po rozmowie telefonicznej a nie po lekturze forum to wybrał bym Uniwersała bez zastanowienia , bo byli najmilsi . To taka mała dygresja nowego członka forum.

 

Mam nadzieję że najważniejszy faktycznie dla Was jest sprzęt i dobro miłośniczej astronomii. Cięzko podejmować decyzje o zakupie ale chyba czas to zrobić , bo ciągnie do nieba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pan Jacuś tak ujął swoją osobowością, że jak ten idiota pojechałem w 1987 r. z Gdyni do Żywca i z powrotem (w ciągu jednej doby) po wymarzony refraktor.

No i miałem za swoje. Za głupotę trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz mnie też !

I naprawdę byłem skłonny kupic tam teleskop , ale jesli np. Pan Pleszka nie będzie troszkę bardziej sympatyczny to duzo straci , zauważyłem to po rozmowie telefonicznej i czytając tutaj jego kilka innych wypowiedzi , aż się włos mi na głowie na baczność postawił jak ten człowiek odnosi się do potencjalnych klentów , a Fotoclassicu to powinni kogoś zatrudnić co się zna bo osoba udzielajaca informacji w parametrach tego co sprzedają nie bardzo się orientuje a sprzęt wygląda na całkiem niezły.

 

Chyba jednak wybór padnie na FotoClassica i ... Synte 250 to wygląda na rozsądny sprzęt jak na początek. Jeszcze jakieś sterowanie do tego muszę wymyślić (czytaj - kupić ).

 

A co sądzić o TAL 200K bo też chyba jest to niezły sprzęt tylko nie wiedzą kiedy będzie w magazynie . Oscylować przy Syncie czy czekać na TAL 'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktor. Były dwa w ofercie: 68/400 i 68/800. W rzeczywistości oba miały po 65 mm. Miały symulatory lunetki celowniczej i stałego "barlowa" w wyciągu. Dekiel był pokrywką od pasty do butów typu Kiwi. Tubus był rurą kanalizacyjną zawinietą w białą okleinę.Statyw był metalowy, kaleczący palce do krwi podczas rozkładania. Dragania gasił po ok. 2-3 godzinach. Wyciąg, to były dwie rury kanalizacyjne wsuwane na filcu jedna w drugą, a teleskopowe wyszarpnięcie dodatkowej rury zmieniało powiększenie rzekomo od 50 do 100x.

Dawno temu na teleskopach.pl dyskutowaliśmy o tamtej ofercie. Ktoś nawet przypomniał ulotkę z fotografią obu tych zabawek zamieszczaną swego czasu w "Uranii".

Gdzieś jeszcze mam jpg-a z tą ulotką i opisem (maszynopis) parametrów tego "sprzętu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki .

 

Przeczytałem ten post w całości i mam pytanie , dlaczego takiego forum nie finansuje PTMA lub KBN czy PAN wywalają tyle kasy na inne pierdoły że taka suma to dla nich krpola w morzu .

 

Skoro firmy astronomiczne są tak biedne i skąpe by się reklamować na forum (poza tymi firmami które chcą , a których tutaj nie chcą ) , wstyd , jeszcze raz wstyd .

 

Może by Wasz admin do nich napisał co przyniesie pewnie lepszy efekt niż proszenie firm astronomicznych które nie rozumieją że takie forum to skarb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego KBN czyli Komited Badan Naukowych mialby reklamowac to forum?

Przeciez badan naukowych nikt tu nie prowadzi. Natomiast placowki PAN ledwie

zipia i obnizaja pensje swoim precownikom, wiec pieniazkami tez nie smierdza.

 

Ja tez ponawiam prosbe o numer konta. Moze byc na priva. Z checia cos wplace.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczniak, jesteś chyba 150-tą osobą potwierdzającą, że "Astrokrak" najwięcej traci na nieodpowiedzialnych tekstach właściciela i nonszalanckim sposobie traktowania klientów. Na nasze szczęście jedno i drugie nie ma wpływu na jakość sprzętu tam produkowanego lub składanego.

Zrób tak, jak ja (i wielu innych) i spróbuj gęsto filtrować, to co mówi Janusz P., a w kontaktach z nim uzbrój się w anielską cierpliwość. Zachowania, które Cię niemile zaskoczą, traktuj jako swoisty folklor. Janusz jest już niereformowalny. Dopóki ma zbyt nie posadzi Cię w fotelu i nie zaparzy kawy (jak to teraz się robi w lepszych sklepach obuwniczych), bo i po co? Przecież zbyt jest... Jak zabraknie klientów, to przedstawiciel firmy sam do Ciebie przyjedzie z folderem, kilkoma pokazowymi egzemplarzami i ekspresem do kawy gratis.

 

P.S. Janusz, nie dąsaj się przypadkiem, tylko potwierdź, że prawdę powiadam. Im więcej masz roboty z produkcją i sprzedażą, tym gorzej wychodzi Ci obsługa klientów. Hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kończmy ten temat , bo szkoda czasu .

 

Uniwersał tez się już nie odezwał czemu się teraz nie dziwie . Ja jak pisałem nie będę już zbierał . Niech ktoś pozbiera i już może jesli nie będę to ja to efekty będą lepsze no i osoba bardziej wiarygodna :) Może Janusz się tym zajmie w koncu się na tym zna :) cos mu tam zbędzie (lub może coś doda) jak zbedzie to wspomoże to fundusz reklamowy Astrokraka .

 

Mnie pozostanie funkcja techniczna i jeden problem z głowy.

 

Proponuję nie ciągnąć tej jałowej dyskusji .

 

P.S.

 

Uczniak poczekaj jak dostaniesz kilka mail z usmieszkami to zrozumiesz że to co piszą inni to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy chcecie od Pana Uniwersała , to najmilsza osoba z jaką rozmawiałem . Telefonowałem do FotoClassica odniosłem wrażenie że nikt tam nic nie wie , ciężko o informacje . Dzwoniłem do Astrokrak informacja z łaską , cos tam powiedzą ale jak by nie mieli czasu dla klienta. Dzwoniłe do Żywca i była to najmilsza rozmowa z wszyskich trzech.  

Wiem że nie chodzi o to jaki kto ma stosunek do klienta , ale jaki ma sprzęt . Jeśli miał bym wybierać po rozmowie telefonicznej a nie po lekturze forum to wybrał bym Uniwersała bez zastanowienia , bo byli najmilsi . To taka mała dygresja nowego członka forum.  

Też odniosłem takie wrażenie. Uważam też, że U mają najlepiej, pod względem graficznym, zrobioną stronę, ze wszystkich sprzedających teleskopy. Po prostu wiedzą jak prowadzi się interesy. Marketing + reklama. Jakby ich produkty były dobrej jakości wykosiliby wszystkich z rynku. ;D ;D ;D

 

Pzdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tylko ubolewać, że w tak dużym kraju nie ma firmy od sprzętu

astronomicznego, która łączyłaby miłą i fachową obslugę z wysoką jakością oferowanych instrumentow..

 

Arek

 

 

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś taką firmę założył i zdobył sobie renomę na rynku, zobaczysz jaki to miód odpisywać na 50-60 a w poniedziałek nawet 80-90 maili dziennie a każdenu klientowi trzeba odpowiedzieć i to konkretnie i fachowo

 

Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że może niebawem coś się zmieni gdy powstanie naprawdę rynek wtórny po otwarciu granic i na eBay niemieckim kupię teleskop dobej jakości za dobra cene.

Wtedy dni naszych rodzimych Bussssinesssmanów będa policzone i tych na U i tych na A , no chyba że radykalnie zmienia swoje podejscie , ale czym Jaś nasiąknie tym Jan trąci jak by połączyć te dwa przysłowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... cos sie chyba wszyscy zagalopowali!

Mozna to wszystko ustawic bez placenia. Powiedz mi, ile generuje transferu (statystyki w GB) to forum. Tak dla formalnosci - nasze forum generuje bardzo znikomy ruch ;) w porownaniu z innymi. Mamy 300 osob (nie 10 tys), mamy 20 tys postow, nie 1 mln :)

Wiec bez przesady. Nie bedzie mnie do konca miesiaca, ale w miedzy czasie cos zalatwie. Musze znac tylko te dane, o ktore powyzej prosilem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na takie posty czekałem od ludzi poważnych i znających się na rzeczy . Stwórzmy razem Lobby ludzi godnych zaufania i nie związanych komercyjnie z astronomią .Bartek sam pisał że chciałby tylko od strony technicznej administrować Forum i tak byłoby dobrze . Płatności za Forum sami uiścimy w terminie i będzie spokój . Na trzystu uczestników tylko ok. 10-u wyraziło gotowość sponsoringu i to wystarczy . Chętnie się spotkam w tej sprawie z kolegami którymi zależy amatorsko na istnieniu naszego Forum i uzgodnimy sposoby jego finansowania .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem teleskop pewnej marki z którego jestem bardzo zadowolony (nie ważne jakiej - ale też nie Uniwersał, ani AstroKrak).

Byłem wcześniej w Zywcu i rozmawiałem z Panem Uniwersałem. Może był sympatyczny... ale ja go nie kupowałem lecz miałem ochotę kupić od niego teleskop. Same spojrzenie na ten szmelc i burdel tam zastany powiedziały mi wszystko.

Poza tym zbyt wiele mamy tu przykładów wciskania ludziom złomu. Nic tu już nie zmienią, bo na etapie zaawansowania są gdzieś w 1985 roku (może wcześniej). O problemie tym musimy rozmawiać, bo inaczej dalej Polska młodzież będzie dążyła w bagno i przejedzie się na swoich pierwszych teleskopach.

Wg mnie stronę mają do kitu i wcześniejsze jej wersje podobały mi się bardziej. Z nabijania ludzi w butelkę chcą zasponsorować forum (ciekawe ile zapłacą i czy wogóle zapłacą). Trochę do nie tak jak być powinno.

Nawet jak ich reklama pokaże się na forum, to i tak nic nie zmieni opinii o tych pseudo-teleskopach a każde rozpoczęcie tematu skończy się dla nich totalną klapą.

 

Niech więc płacą i przekonają się że nie warto było ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro utrzymanie forum kosztuje - co jest oczywiste - nie widzę problemu z umieszczaniem reklam (to takie moje zdanie odnoście początków dyskusji, bo jeśli nadążam to już się wyjaśniło co i jak)

 

chciałbym tylko zwrócić uwagę na reklamę w sieci ;)

- na space.com przez długi czas była reklama środka przeciw wypadaniu włosów, teraz reklamują jakiś filmy, czy grę, kto wie co to jest

- darmowa skrzynka pocztowa np. na onecie - niby bez reklam, a jednak przysyłają "za zgodą użytkowników" wyrażoną w umowie

- yahoo groups - bez reklam? spróbujcie wysłać, albo przeczytać post - wyskoczy reklama i to nie w postaci bannera tylko całej strony, a co tam posty, dookoła obsypane to advertami ;)

 

 

tak więc komercha jest wszędzie, a szczególnie tam gdzie jest publika - jest publika to można reklamować (i tak mało ludzi klika na bannery, a kasa leci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to wszystko ustawic bez placenia. Powiedz mi, ile generuje transferu (statystyki w GB) to forum. Tak dla formalnosci - nasze forum generuje bardzo znikomy ruch ;) w porownaniu z innymi. Mamy 300 osob (nie 10 tys), mamy 20 tys postow, nie 1 mln :)

 

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak :

7 - 9 GB miesięcznie (wiadomo różnie bywa w różne miesiące)

39MB ma baza w tej chwili jak się wytnie informace uzytkowników to odpadnie ok 13-14 MB bo tyle niestety jest tam nadal utrzymywane

 

forum pracuje na MySQL i raczej nie polecam czegoś innego.

 

Jeśli będziesz chciał innych danych pisz podam co mam .

 

Ja naprawde długo szukałem czegoś by było OK więc nie polecam szybkiej decyzji w tej chwili serwer podpięt jest do : 11 Gbps łącz poniżej troszkę o obciążeniach może się przydac przy podejmowaniu decyzji :

 

lacze1.bmp

lacze2.bmp

lacze3.bmp

lacze4.bmp

lacze5.bmp

lacze6.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, popieram serdecznie twoją troskę.

Brak tego forum jest dzisiaj nie do pomyślenia i autentycznie szkoda by było dorobku, kontaktów, informacji.

Ale też prawdę powiedziawszy sytuacja jest typu (sorki): "albo rybka albo pipka".

 

Jeżeli możliwe będą na forum pewne zmiany - myślę o osobach moderatorów, którzy nie zajmują się jednocześnie produkcją i autoreklamą-myślę że i znajdą się chętni wspomóc sprawę finansowo. Chyba tak to wygląda bez ogródek rzecz ujmując. Na razie finasowanie tego forum na zasadzie priva wymagałoby otrzymania udziałów w co niektórych firmach producenckich :P.

P.s. Banery reklamowe jeszcze nikomu nie zaszkodziły, ale nie wierzę w reklamę producencką bez wpływania na treść wypowiedzi. To się nie uda. Lepiej zrobić typową "zrzutę".

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma rację - wymaga zmiany sytuacja, w której moderator jest jednocześnie osobą prowadzącą działalność komercyjną w dziedzinie astro. Kiedyś myślałem, że nie ma z tym problemu, dzisiaj widzę, że macie rację, konieczne jest oddzielenie pewnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wybór padnie na FotoClassica i ... Synte 250 to wygląda na rozsądny sprzęt jak na początek. Jeszcze jakieś sterowanie do tego muszę wymyślić (czytaj - kupić ).

 

A co sądzić o TAL 200K bo też chyba jest to niezły sprzęt tylko nie wiedzą kiedy będzie w magazynie . Oscylować przy Syncie czy czekać na TAL 'a ?

 

Jedna uwaga do tego co piszesz. Montaż EQ 5, na którym zawieszona jest Synta 254/1200 jest według mnie trochę za delikatny do tego sprzętu. Jeżeli umieścisz to wszystko na oferowanym trójnogu, to najmniejszy podmuch wiatru wprawi to wszystko w długotrwałe wibracje.

Ja mam Syntę 200/1200 na tym montażu i już trzęsie. O ile sam teleskop bardzo sobie chwalę, o tyle lepiej, aby był umieszczony na czymś stabilniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta burza, a przynajmniej wyładowania, na forum ma coś wspólnego ze zmianą pogody, czy z aktywnością roju meteorów? ;)

 

Myślę, że i tym razem wiatr rozwieje chmury. Nie dopuszczam do siebie myśli, że zniknie to forum, albo z forum El Capitano.

 

Na takiej wymianie zdań cierpią nie tylko te osoby, które nie pohamowały swoich emocji, ale i całe forum.

I po co to wszystko?

 

Rozumiem, że sprawa dotyczy finansowania forum. Rozstrzygnijmy więc ten problem.

 

Do tej pory widziałem dwa pomysły.

1) grupa sponsorska (ok. 10 osóB)

2) dobrowolna składka forumowiczów

3) ?

 

Jeżeli mamy zrealizować drugi punkt to zbadajmy jak się mają sprawy. Niech każdy kto może dokonać wpłaty zadeklaruje ile wpłaci i wyśle tę informację na ustalony adres. Ustalmy do kiedy deklarujemy, a do kiedy i gdzie wpłacamy. Oczywiście jeżeli ktoś zadeklaruje kwotę bezwzględnie powinien dokonać wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.