Skocz do zawartości

Apochromaty.pl


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uzyskawszy zgode administracji forum A-F chciałbym poinformowac o powstaniu takowego forum (z czasem bycmoze przekształci sie w serwis) poswieconego refraktorom apochromatycznym i stworzonego dla posiadaczy oraz osób zainteresowanych tematyką refraktorów tego typu. Pragne zaznaczyc że ze wzgledu na dość wąską tematyke jakiemu poswiecone jest moje forum , nie stanowi ono konkurencji dla A-F i tworząc go nie miałem w zamysle "przyciąganie" uzytkowników kosztem innych podobnych serwisów astro. Jest to forum, jak juz powiedziałem poswiecone wąskiej tematyce - techniczna strona apochromatów i jak sądze, biorąc pod uwage dość znaczną juz ilosc tego typu sprzetu wsród miłosników astronomii w Polsce, jego powstanie ma sens. Tematyka forum ma dotyczyć refraktorów apo z róznych przedziałów cenowych - czyli nie jedynie sprzetu z najwyzszej płki cenowej (jak Tak, Vixen, Tec, TeleVue, TMB itd.) ale równiez tańszych refraktorow apo w rodzaju 80mm ED. Adres forum taki jak w tytule - www.apochromaty.pl .Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Misza

 

Właśnie spojrzałem na Twoje forum i wygląda fajnie, ale... moim zdaniem nie bardzo widze sens tworzenia takiego serwisu. W każdym arzie w moim przypadku, w tej chwili czytam niestety tylko wybiórczo część postów z astro-forum i astro4u i najzwyczajniej nie mam czasu whcodzić na kolejne fora dyskusyjne. Jeśli uda Ci się skupić większą grupę właścicieli apo w Polsce to może coś z tego będzie, ale słabo to widzę.

Podsumowując osobiście wydaje mi się, że lepiej byłoby pisać na jednym z naszych 2 forum niż tworzyć kolejny, nowy.

 

Nie mniej zyczę powodzenia i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie ma pewnosci czy forum wypali, zobaczymy jak będzie :-)

Równiez nie jestem zwolennikiem "powielanie" forów astronomicznych, jest ich juz raczej sporo i tworzenie nowych nie ma specjalnego sensu. Tutaj jednak jet to cos troche innego poniewaz nie jest to kolejne forum "ogólnoastronomiczne" ale raczej dosc wyspecjalizowane tematycznie, dotyczące wąskiej dziedziny a biorąc pod uwage juz dosc znaczną ilosc sprzętu apo w Polsce uznałem ze powstanie czegos takiego moze miec sens. No ale przyszłosc zweryfikuje czy miałem racje :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, skoro Misza ma taki pomysł, który z pewnością nie jest zły, a co więcej uważam, że w dobie wzrostu popularności tego typu sprzętu koncepcja jest bardzo dobra, to może utworzyć taki dział na naszym forum. Misza pełnił by rolę dowódcy :Salut: , a wszystko było by skonsolidowane, w jednym miejscu i łatwe do odnalezienia.To taki tylko pomysł... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku lornetek to zrozumiałe, bo to dość specyficzny sprzęt. Natomiast refraktory APO różnią się w zasadzie tym od innych refraktorów, że mają bardzo dobrze skorygowaną aberrację chromatyczną. Ale czy to jest powód, żeby tworzyć nowy dział? Nie wydaje mi się. Równie dobrze możnaby zrobić osobny dział dla Maków tylko po co? Sprzęt jest wart tyle ile wykonane nim obserwacje i zdjęcia, a te można zamieszczać w odpowiednich działach, a o samym sprzęcie dyskutować po prostu w dziale sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to forum nazwał REFRAKTORY.PLDobre achromaty też zasługują na uwagę i jest tego więcej na rynku a co za tym idzie więcej problemów z kolorkami ;)

 

A co tu dyskutować o APO jak tam wszystko "gada" jak w szwajcarskim zegarku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.