Skocz do zawartości

Dostałem super prezent na dzień Taty :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Dziś, 23.06.2006 roku, o godz. 18.10 żona urodziła mi SYNA !!!

 

Chłopak urodził się miesiąc przed terminem ale waży 3100 gr i mierzy 54 cm

 

Ma na imię Mikołaj.

 

 

:banan::banan::banan:

 

 

P.S. Możecie podsunąc mi pomysły ma drugie imię związane z astro? Z drugim imieniem można sobie poszaleć. Moja córka ma na drugie Selena więc może być coś w tym stylu :D

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Możecie podsunąc mi pomysły ma drugie imię związane z astro? Z drugim imieniem można sobie poszaleć. Moja córka ma na drugie Selena więc może być coś w tym stylu :D

Gratulacje!! :brawo:

Imię najlepiej wziąć z nazw satelitów planet, z których najlepiej nadają się chyba uranowe. Nazwy są nie tylko astronomiczne, ale i szekspirowskie: Ariel, Belinda, Bianka, Desdemona, Ferdynand, Francisco, Julia, Kaliban, Kordelia, Kresyda, Kupid, Mab, Margaret, Miranda, Oberon, Ofelia, Perdyta, Porcja, Prospero, Puk, Rozalinda, Setebos, Stefano, Sykoraks, Trinkulo, Tytania, Umbriel.

Tylko jakoś lepiej brzmią te żeńskie. Z męskich może Ariel? Znam takich, co mają tak na pierwsze imię. Szkoda tylko, że się z proszkiem do prania kojarzy. Może Oberon? A może Orion?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja to też astronomiczne imię ,zgadniejcie gdzie jej szukać na niebie ?

 

1) w Plejadach (tak jak napisał Zbyszek)

2) 8' od Sylwii ;) (też w Byku); w tej chwili ma 13,9 mag. i jest niedaleko od Słońca, ale zimą będzie ją można dostrzec bez problemu przez Taurusa :); to oczywiście planetoida

 

 

Pablito - GRATULACJE :Beer:

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim :notworthy:

 

Mam chwilę spokoju. Jestem teraz sam w domu bo dzieciaki (Ola i Tymuś) są od tygodnia u moich rodziców.

Ale jak cała gromadka się spotka za parę dni to będzie Kongo :blink:

 

 

Mikołaj

Według mnie to imię jest jak najbardziej związane z (polską) astronomią :)

To może na drugie Kopernik ? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku już mam wszystkich w domu.

Jeszcze tego samego dnia, przed wypisem, musieliśmy jechać (nie było karetki...) do Akademii Medycznej bo pojawił się mały problem kardiologiczny. Ale mam nadzieję że będzie OK.

 

A co do drugiego imienia to... nie ma... Jest Mikołaj i już !

Też mam jedno imię i jestem z tego dumny :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.