Skocz do zawartości

m31, Łosice rejon Siedlec


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka sprzed kilku dni, łącznie 36 fotek z różnymi iso od 400 do 1600. Canon 10d z podpiętym 80mm ED F/6.

Piękny rejon na robienie fotek. To wersja próbna, przyzwyczajam się ponownie do IRIS-a. Lekka modyfikacja koloru w PS.

Jest bardzo dobrze, może tylko środek lekko przepalony, ale przy nieco mniejszej światłosile (F/7-F/8) kontrast byłby mniejszy i centrum bardziej czytelne. Do obiektów takich jak M31, a zwłaszcza M42 lepiej stosować mniejsze swiatłosiły z uwagi na dużą różnicę jasnosci pomiędzy centrum a resztą obiektu. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wersja próbna zamierzam wyodrębnić środek przez ddp, wykonać sztucznie bw (taka luminacja dla nieposiadaczy ccd hehehe) i złozyć fotki z kolorem. Co do czaów to jest 108 minut z przewagą iso 800.

Leszku takie przesuwanie kolorów na jpg wprowadza spory szum, co innego gdy robi się to w pic lub ostatecznie w bmp. U mnie źle skorygowałem w IRIS nasycenia RGB i potem już nie dało się do końca usunąć zieleni. W sumie kolor to kwestia umowna w takich fotkach, sam guru R.Gendler jak widziałem historie jego fotek m31 począwszy od 2000r. jechał od różowego do ciemnoniebieskiego koloru w ramionach galaktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z kolorami to zawsze jest problem, jak się już raz je ruszy to zbalansować je później, może i się da, tylko godzinami człowiek się zastanawia, który jest ten "właściwy" odpowiedni, "najładniejszy"

tu taki przykład jeszcze z lipca:

 

m31_ff.jpg

eos350D C-8N+mpcc, 60x30sek, iso 1600

 

strasznie wyciągnięte, bo mało materiału (łącznie 30min), była jeszcze nisko i jasne niebo,

ale właśnie zieleń i fiolet pozostał, a próba ich usunięcia, psuje całą resztę

 

 

a metr ogniskowej, dla M31 to już za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem trochę fotkę w IRIS, składanka bw (powiedzmy że to był kanał L)+color.

 

To mnie się bardziej podoba ta pierwsza wersja... choć to w istocie sprawa gustu.

Jak sobie przypomnę Twoje zeszłoroczne przymiarki do M31 to... Zrobiłeś ogromny krok do przodu. Jeszcze chwila i będę się zwracał do Ciebie tylko per MISTRZu :notworthy::notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie ostatnie wyglądają jak przez matową szybkę... zdecydowanie pierwsze lepsze!

 

 

Nie zauwazyłem że założyłeś topic na m31, będę się tam produkował-Twoja super wyszła, walczysz też z szumem na fotkach jak widzę. Ja się dzisiaj zorientowałem że dałem ciała totalnie-fotki do ps przegrałem w formacie jpg stąd totalna kupa obróbkowa. popracuję dzisiaj w tiff albo fit dla 16bit/kolor i zobaczymy jaki to da efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.