Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

w sumie macie racje. Trzeba by poprostu sie spotkac i pofocic :D Tylko teraz trzeba by trafić na pogode. Kto jest za?

 

Pozdrawiam

 

Ja jestem za,tylko troszkę czasu mi teraz brakuje

Miałem fajny w miarę punkt widokowy na Giszowcu.

Teraz mieszkam w innym daremnym pod tym kątem miejscu.

Pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mowiac to każdy ma jakis tam punkt widokowy:) Można by w grupce każdy jakoś nie raz "odwiedzic" w zależności od pogody.

 

Poniżej daje zdjecie z przyjacielem na haudach cynkowni. Ja to ten z "afro" tak żeby każdy wiedzial z "kim ma do czynienia" :D

 

foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mowiac to każdy ma jakis tam punkt widokowy:) Można by w grupce każdy jakoś nie raz "odwiedzic" w zależności od pogody.

 

Poniżej daje zdjecie z przyjacielem na haudach cynkowni. Ja to ten z "afro" tak żeby każdy wiedzial z "kim ma do czynienia" :D

 

foto

 

Miło Cię poznać.No to masz ekipę w opałowym składzie widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło Cię poznać.No to masz ekipę w opałowym składzie widzę :D

 

Hehe no tak :D Od zawsze mnie interesowało spogladanie przez lornetki dostrzeganie punktów badz miejsc bardzo odległych, a od niedawna mam szanse tez troszke pofotografowac:) tak wiec chyba dobrze trafiłem :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak :D Od zawsze mnie interesowało spogladanie przez lornetki dostrzeganie punktów badz miejsc bardzo odległych, a od niedawna mam szanse tez troszke pofotografowac:) tak wiec chyba dobrze trafiłem :helo:

 

Myślę że tak .Każdy coś tu ciekawego na przestrzeni czasu uchwycił.

Życzę powodzenia.

 

Ps.

W sobotę jadę w Kysuckie Beskidy na Landohorę 1002 m,może uda się coś jeżeli pogoda pozwoli mi zfotografować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak .Każdy coś tu ciekawego na przestrzeni czasu uchwycił.

Życzę powodzenia.

 

Ps.

W sobotę jadę w Kysuckie Beskidy na Landohorę 1002 m,może uda się coś jeżeli pogoda pozwoli mi zfotografować.

 

 

No to czekam na foto relacje:) Ja bede w tym czasie w pracy. Tak wiec moge tylko pozazdroscic :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kiedyś fajną stronkę z gigantycznym zbiorem alpejskich panoram,

są opcje wyszukiwania panoram z ogromnego obszaru Alp,

pod zdjęciem znajdują sie okienka które po kliknięciu otwierają np.opis szczytów z wysokością i odległością

myślę że to bardzo bogata lektura.

Zapraszam. :D

 

link

http://www.alpen-panoramen.de/panoramen.php?all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kiedyś fajną stronkę z gigantycznym zbiorem alpejskich panoram,

są opcje wyszukiwania panoram z ogromnego obszaru Alp,

pod zdjęciem znajdują sie okienka które po kliknięciu otwierają np.opis szczytów z wysokością i odległością

myślę że to bardzo bogata lektura.

Zapraszam. :D

 

link

http://www.alpen-panoramen.de/panoramen.php?all

 

Przeppiękne!!! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: W panoramach alpejskich znalazłem panoramę z Brna,pamietam że kiedyś był poruszony taki temat

link

http://www.alpen-panoramen.de/panorama.php...5&srch=brno

 

To jest zajefajne ORJ, a ten efekt z punkcikiem informującym o nazwie i wysokości wierchu jest nie do przebicia - nigdy bym na coś takiego nie wpadł.

:kwasny: Eh potrzebny programista co by cóś takiego zrobił z fotami Tatr.... :D , powiedzmy z takich stronek, które znacie:

http://www.zgodzinski.com/galeria/pl_6_g-t...amy-2004_0.htmlPanorama-Tatr-1.jpg

http://www.olaieryk.republika.pl/panoramy/panoramy.htmlminnowalesna.jpg

http://www.skialpinizm.pl/tatry360/index.htmlgiewont_3_m.jpg

 

lub z jednej z tych kilkunastu stron

 

Na koniec Nizne Tatry

 

I trochę sentymentalnie.... aż łezka się kręci od takich pocztówek...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Byłem dzisiaj na Ladonchorze w Beskidach Kysuckich.

Obiecałem fotki,ale niestety .Pod kątem widokowym,kompletna kicha,mgła że na 5 metrów było widać,i lało i lało i lało:(

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ORJ, tak czy inaczej zaliczyłeś bardzo niepopularny ze względów ekonomicznych (jak na jednodniowy wypad), ale dla mnie atrakcyjny cel . Wybieram się na ten szczyt od dłuższego czasu, ale w towarzystwie podróżniczym brakuje mi poparcia, bo niby nic za Ladonhorą nie przemawia. Między innymi dlatego jadę jutro na Wielką Raczę. Spodziewam się ładnej pogody przy jednoczesnym brnięciu w zmiękczonej deszczem brei śnieżnej. Takie już uroki schyłku zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: dodaję panoramę wykonaną z Góry Skała 296m.n.p.m. w Chełmku z dnia 30/03/2008

pomiędzy godz.16 a 17. Mogłem ją opisać i zamieścić dzięki autorowi-koledze z pracy Piotrkowi

pozdrawiam:)

 

CZĘŚĆ 1

 

CZĘŚĆ 2

:Salut:

G.Ska_a_Che_mek_cz.1.JPG

G.Ska_a_Che_mek.cz.2JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, jak się macie?

Cześć Michał,niedługo tego komina ponoc ma już nie być

jak to? Którego?

A skoro przy kominach jesteśmy, @ORJ, takie zdjęcie - przepraszam za jakość, ale z ręki robione

DSC04866.jpg

To w środku i po prawej to kominy Sierszy, mrugające (na zdjęciu tego oczywiście nie widać), ale po lewej jest jeszcze coś, co świeci ciągłym światłem i jest bliżej - nie miałem okazji, żeby się temu przyjrzeć za dnia, zresztą byłoby to trudniejsze, bo o ile Siersza wystaje ponad horyzont, to ten pojedynczy komin - nie. Zdjęcie było robione nieco poniżej Lenartowicza w Sosnowcu.

pozdrawiam

m.

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj hermit :Salut:

Ten z lewej strony o który pytasz to 3 komin El.Siersza wybudowany kilka lat temu,mierzy 100m

dodaję zdjęcie dzienne też nie najlepszej jakości.Wydaje się że jest bliżej. :D

 

A co do komina 300m w El.Jaworzno to czytałem że podobno ma być rozebrany,bo nie bedzie potrzebny.

Pozdrawiam. :Salut:

El.Siersza.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem dodać że w El.Łagisza powstała największa chłodnia kominowa w Polsce.

Mierzy 133m wysokości,ona ma na celu odprowadzać oprócz pary także spaliny z nowego bloku energetycznego.Być może w Jaworznie III własnie chłodnie mają przejąć zadanie komina.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: ,

wiało, wiało ale nie przewiało(mleko) i będąc na wysokości w Sosnowcu choć gołym okiem widać było Diablaka,tak się ma na fotce(oczywiście po lekkim tuningu )7b3e7a70afa4194am.jpg

czyli mała kicha.Mało tego, dodam, że zdjęcia zrobiłem z roździelczością 2,5 MPix :angry: , ponieważ zapomniałem przestawić aparata :Boink: Była godzina 14.00.Podejżewam, że wcześniej była lepsza przejżystość.Może ktoś coś ustrzelił??

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ORJ!,

dzisiaj zbadałem Twoją górkę w Chełmku(ode mnie 24 km), pomimo mleka Besid był widoczny a byłem w czasie(18.00) gdy już słonko miało się ku zachodowi.Usytuownie górki wporzo.Mam paradziesiąt zdjęć, z których muszę coś wybrać.Pomimo lory, którą miałem ze sobą nie udało mi się dostrzec Tatr...ani Diablaka!Co za pogoda.

 

Pozdrawiam

P.S.Nie wiem, czy zauważyłeś, ale na prawo od niej(w kier. zach.) jest też górka wogóle nizalesiona od strony południowej.Jakbyś wracał w kierunku Chełm Śl.-Imielin-Sosnowiec to ją masz po prawicy(początkowo myślałem że to ta górka).

Myślę, że warto również ją odwiedzić.Proponuję się ugadać co do wypadu...Jak co to na "PW" czekam.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.