Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga

Dobra widoczność na Beskid więc zapewne i Wierchy będzie widać.

A powinna się poprawiać do bardzo dobrej mam nadzieję.

'Z okna' daję 6.5-7/10, ale głownie dlatego, że nie ma wyznacznika w postaci chmur. Przy horyzoncie utrzymuje się mglisty nalot. Dzięki Merti za alarm, w połowie dnia przejadę się do Murcek.

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z Góry Zborów (462m npm), lato 2007. Trochę czasu minęło, nie jestem już w stanie określić dokładnego kierunku w jakim robiłem te zdjęcia. Widoczny zapewne Beskid Mały i Śląski.

Witam,ponad rok temu na forum wspominałem że widziałem Beskidy z Góry Zborów,co prawda nie tak jak na tych ostatnich zdjęciach,ale na szaro mieszające się z ławą chmur przy silnym wietrze,za to jeszcze lepiej byly widoczne Góry Świetokrzyskie,przed nimi wzgórza w okolicy Jędrzejowa i wzgórze z chęcińskim zamkiem choc tego nie dało się rozpoznać z tej odległości.Na północ ,maleńka stąd Elektrownia Bełchatów.Niestety nie doszukałem się zdjęć z tego dnia,ale na 3X zoom jaki mielismy wtedy do dyspozycji to i tak by nie było za wiele widać.ogólnie Góra Zborów to magiczne i częste niegdyś miejsce pobytu dla mnie,tam właśnie pierwsze razy wspinałem się na skale"Wielbłąd durzy" jeszcze z liną połówkową statyczną tylko w czerwone lub niebieskie centki które mogłem nabyć jedynie w sklepie żeglarskim na dawnej ulicy 27 stycznia-dziś Wojewódzka w Katowicach jeszcze pod koniec lat 80-ych.

 

dodaję z opisem

Pozdrawiam :D

Widok_na_Beskidy_z_G_ry_Zbor_w_462m.n.p.m__1.JPG

Widok_na_Beskidy_z_G_ry_Zbor_w_462m.n.p.m._2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota ORJ. :)

Jako ciekawostkę napiszę, że korzystając ze stosunkowo dobrej widoczności zacząłem szukać hałd w okolicach Częstochowy, tak aby była dobra widoczność w kierunku południo-zachodnim (na Sudety). Jako cel obrałem hałdę za Wręczycą Wielką, w bezpośrednim sąsiedztwie nadajnika w Klepaczce.

Współrzędne tego miejsca: N50°51'31.75" E18°52'02.67" 328m npm. Niestety ani gór, ani nawet Góry św. Anny stamtąd nie dojrzałem.

Obawiam się, że jednak okolice Lublińca pozostaną najbliższym miejscem od Częstochowy, skąd można zobaczyć Sudety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę napiszę, że korzystając ze stosunkowo dobrej widoczności zacząłem szukać hałd w okolicach Częstochowy, tak aby była dobra widoczność w kierunku południo-zachodnim (na Sudety). Jako cel obrałem hałdę za Wręczycą Wielką, w bezpośrednim sąsiedztwie nadajnika w Klepaczce.

Współrzędne tego miejsca: N50°51'31.75" E18°52'02.67" 328m npm. Niestety ani gór, ani nawet Góry św. Anny stamtąd nie dojrzałem.

Obawiam się, że jednak okolice Lublińca pozostaną najbliższym miejscem od Częstochowy, skąd można zobaczyć Sudety.

Maszt w Klepaczce widać tuż z nad płyty lotniska w Pyrzowicach,ciekawi mnie czy z Dorotki lub Góry Rogoźnickiej był by widoczny.

natomiast z Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śl.widać maszty w Koszęcinie.

pozdro :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę napiszę, że korzystając ze stosunkowo dobrej widoczności zacząłem szukać hałd w okolicach Częstochowy, tak aby była dobra widoczność w kierunku południo-zachodnim (na Sudety). Jako cel obrałem hałdę za Wręczycą Wielką, w bezpośrednim sąsiedztwie nadajnika w Klepaczce.

Współrzędne tego miejsca: N50°51'31.75" E18°52'02.67" 328m npm. Niestety ani gór, ani nawet Góry św. Anny stamtąd nie dojrzałem.

Obawiam się, że jednak okolice Lublińca pozostaną najbliższym miejscem od Częstochowy, skąd można zobaczyć Sudety.

 

Z okolic Wreczycy raczej nie licz na Sudety, z Lublinca nic po za masztem tam nie widac, co gorsza, nie widac ani jednej haldy (a sa one naprawde wysokie), co do klasztoru na Jasnej Gorze, to musze jeszcze zweryfikowac (jakas wieza tam jest, ale nie mam pewnosci). Moim zdaniem najblizej na Sudety z okolic Czestochowy to pewniak Lubliniec, oraz do sprawdzenia Gora Grojec kolo Lubszy. Tak nawiasem to dzisiaj byla dobra widocznosc, Annaberg doskonale widoczny, ale nic po zatym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najblizej na Sudety z okolic Czestochowy to pewniak Lubliniec, oraz do sprawdzenia Gora Grojec kolo Lubszy. Tak nawiasem to dzisiaj byla dobra widocznosc, Annaberg doskonale widoczny
Szkoda, że Pustelnik w Górach Sokolich jest taki zarośnięty pięknym poniekąd lasem :D Ciekawe co byłoby widać z góry zamkowej w Olsztynie, wybitne wzniesionko zwłaszcza w kierunku W - WS (czyli na Sudety). Co do okolic to z okolic Rzędkowic (koło Góry Zborów) widziałem Beskid Śląski i Mały, podobnie z Grochowca koło Ogrodzieńca. Bardzo widokowa jest również droga z Żarek w kierunku Kotowic (okolice ruin kościoła przy drodze).

Nie wydaje mi się by z okolic Rakowa w Czewie można byłoby zobaczyć chociażby beskidy. Jadąc w kierunku południowym koło Koziegłów osiąga się grubo ponad 300 metrów a to już skutecznie zasłania widok z 30 metrowego wieżowca. Chyba że komin Huty :szczerbaty:

Co do elektrowni Bełchatów, to hałda koło Kamieńska jest świetnie widoczna właśnie z Olsztyna, Zborowa czy pasma Przedborsko - Małogorskiego, kawał wzniesienia: ponad 400 metrów.

 

Co do rekordów widoczności:

Ciekawe co widać na tej fotce

Edytowane przez marol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co byłoby widać z góry zamkowej w Olsztynie, wybitne wzniesionko zwłaszcza w kierunku W - WS (czyli na Sudety).

Nie wydaje mi się by z okolic Rakowa w Czewie można byłoby zobaczyć chociażby beskidy. Jadąc w kierunku południowym koło Koziegłów osiąga się grubo ponad 300 metrów a to już skutecznie zasłania widok z 30 metrowego wieżowca. Chyba że komin Huty :szczerbaty:

 

Z Olsztyna to akurat nie widać gór. Góra zamkowa ma raptem 340m npm (o ile dobrze pamiętam).

Co do Rakowa, a raczej Błeszna to ostatnio pojechałem sprawdzić na jakiej wysokości leżą te wieżowce, w najwyższym punkcie drogi wychodziło raptem 285 m npm. Po dodaniu wysokości wieżowca nadal za nisko, żeby cokolwiek zobaczyć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Olsztyna to akurat nie widać gór. Góra zamkowa ma raptem 340m npm (o ile dobrze pamiętam).

Co do Rakowa, a raczej Błeszna to ostatnio pojechałem sprawdzić na jakiej wysokości leżą te wieżowce, w najwyższym punkcie drogi wychodziło raptem 285 m npm. Po dodaniu wysokości wieżowca nadal za nisko, żeby cokolwiek zobaczyć. :(

 

A osiedle Północ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór Panowie :Beer: ,

 

ostatni weekend spędziłem w GORCACH :D .

Turbacz został zdobyty :D (1310 m n.p.m.)na szczycie dochodziło do metra śniegu, pogoda dopisała, piękne widoki od strony płd.

Tutaj na Diablaka:

6d1bd2372a4e8455m.jpg

a tutaj Diablak z Jordanowa(szybkie zdjęcie z auta droga powrotna do domu, niedziela):

e54cf512ba631c81m.jpg

Łącznie 24 km i 5 godzin marszu.

Schodząc szlakiem niebieskim trafiłem na polanę (nie pamiętam nazwy) na której ukazał mi się taki oto widok :D :tutaj ogniskowa 135 mm:

1bb7893a4be81a89m.jpg

a tutaj 300 mm :D :

17df25e38ea13901m.jpg

Wracając z Nowego Targu z Kowańca (a tam wchodziłem)Tatry wyglądały niczym "kartonowe powywracane pudełka posypane mąką", niesamowity widok.

A tutaj jeszcze Pieniny:

7266e17a467377ddm.jpg

i autor ze (prawie) szczytu Turbacza a dokładnie ze schroniska:

6ef9196b5c5f6a82m.jpg

Niestety musiałem okrutnie pomniejszyć wszystkie zdjęcia, ale nie jest źle, myślę.

 

Jeszcze mam panoramkę z parkingu w Dębnie ale podam później.

 

...bajka... :D

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodząc szlakiem niebieskim trafiłem na polanę (nie pamiętam nazwy) na której ukazał mi się taki oto widok :D :tutaj ogniskowa 135 mm:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1bb7893a4be81a89

No takich Tatr to ja jeszcze nigdy nie widziałem , a szkoda. :notworthy:

Dwa Giewonty ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota ORJ. :)

Jako ciekawostkę napiszę, że korzystając ze stosunkowo dobrej widoczności zacząłem szukać hałd w okolicach Częstochowy, tak aby była dobra widoczność w kierunku południo-zachodnim (na Sudety). Jako cel obrałem hałdę za Wręczycą Wielką, w bezpośrednim sąsiedztwie nadajnika w Klepaczce.

Współrzędne tego miejsca: N50°51'31.75" E18°52'02.67" 328m npm. Niestety ani gór, ani nawet Góry św. Anny stamtąd nie dojrzałem.

Obawiam się, że jednak okolice Lublińca pozostaną najbliższym miejscem od Częstochowy, skąd można zobaczyć Sudety.

Obawiam sie, ze z tej hałdy koło wręczycy niewiele da sie zobaczyc, bylem tam kilka razy ale nic z tego. W okolicy Wreczycy sa 2 haldy, nie wiem ktora masz na mysli. Jedna jest kolo Truskolas, druga przy drodze Wreczyca - Cze-wa. Ta druga jest wieksza, bez problemu widac gore Kamieńsk, elektrownie bełchatów, jednak na poludniu nic nie widzialem, nie wiem jak z Sudetami.

 

W Koszecinie za 2 zl mozna bylo wejsc na dostrzegalnie ppoz (ok 35 m). Nie wiem czy teraz jest taka mozliwosc, ale widok moze byc niezly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze z tej hałdy koło wręczycy niewiele da sie zobaczyc, bylem tam kilka razy ale nic z tego. W okolicy Wreczycy sa 2 haldy, nie wiem ktora masz na mysli. Jedna jest kolo Truskolas, druga przy drodze Wreczyca - Cze-wa. Ta druga jest wieksza, bez problemu widac gore Kamieńsk, elektrownie bełchatów, jednak na poludniu nic nie widzialem, nie wiem jak z Sudetami.

 

Podałem współrzędne, chodzi o hałdę koło Truskolas. Na tę drugą między Wręczycą, a Częstochową też próbowałem wejść. Skręciłem z głównej drogi, a ona się kończy jakimś zakładem. Nie chciało mi się już szukać innego dojścia. Ale jeśli widać tylko Górę Kamieńsk to szkoda zachodu, bo akurat tę górę to widać z okolic mojego osiedla, konkretnie z ul. Brata Alberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem współrzędne, chodzi o hałdę koło Truskolas. Na tę drugą między Wręczycą, a Częstochową też próbowałem wejść. Skręciłem z głównej drogi, a ona się kończy jakimś zakładem. Nie chciało mi się już szukać innego dojścia. Ale jeśli widać tylko Górę Kamieńsk to szkoda zachodu, bo akurat tę górę to widać z okolic mojego osiedla, konkretnie z ul. Brata Alberta.

 

 

Jestem w pracy i po wspolrzednych nie sprawdze:) To ze widac kamiensk to nie jest rewelacja, ale tylko to udalo mi sie zobaczyc. Na sudety nie patrzylem, a beskidy ... wydaje mi sie ze raczej niemozliwe - od woznik po lubliniec jest pas wzniesien, ktore zaslaniaja, ale wlasnie stamtad powinno byc cos widac (Wzniesienie koło Piasku, Góra Grojec, wzniesienie w Sodowiu k. Lublinca i gora lubecka na obwodnicy Lublinca. Moim zdaniem z tych miejsc mozna pokusic sie o jakies szczyty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki !!

 

Chcę zacząć swoją przygodę z generowaniem panoram. Postąpiłem zgodnie z tutorialem na 26 podstronie tego wątku (dzięki za to !!), otworzyłem już swój dem, pojawiła się mapka i uaktywniły się przyciski Perspective i Panorama. Tylko że jak w nie cykam to się nic nie dzieje :unsure: wiecie może dlaczego ? Jak mam wygenerować panoramę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki !!

 

Chcę zacząć swoją przygodę z generowaniem panoram. Postąpiłem zgodnie z tutorialem na 26 podstronie tego wątku (dzięki za to !!), otworzyłem już swój dem, pojawiła się mapka i uaktywniły się przyciski Perspective i Panorama. Tylko że jak w nie cykam to się nic nie dzieje :unsure: wiecie może dlaczego ? Jak mam wygenerować panoramę ?

NGC napisz na PM co jest to ci podpowiem - kto pyta to i tak błądzi :szczerbaty:

 

Jakiej przeglądarki?

Jak byś dobrze przeczytał forum, to byś wiedział, że razem z Michałem preferujemy przeglądarkę obrazków XnView do jakichkolwiek ingerencji w zdjęcia... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyst

Merti - litości

wyłowić taką informację z prawie 2000 postów... (choć zakładam, że to był żart)

 

Nooo... :szczerbaty:

 

Obecnie na S nie widać nic poza chmurami. Prawdopodobnie cały długi weekend taki będzie :(

Potwierdzam

Rano jeszcze jako tako było, ale teraz to kapucha... :angry:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.