Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :Salut: Miałem troszkę wolnego czasu w robocie więc opisałem fotki które wykonałem w listopadzie 2007

przy porannej niskiej inwersji z dachu mojego niedawnego jeszcze-poprzedniego bloku.

Pozdrawiam :D

 

-Na Tatry Wysokie

 

no to żeś trafił z rańca konkretnie :D .Mnie jak dotąd, jeszcze nigdy pomimo prób i starań nie udało się ustrzelić o takiej porze "majestatu Polskich Gór" <_< .Ostatnie moje podejście (pylon) miało miejsce 14 kwietnia br. od godz. 4.50 przez kolejne półtorej godziny jedynie zmarzłem w diabły... Piękne ząbki na tle pomarańczowego nieba.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej ciszy z mojej strony.

 

Dzis zostałem właścicielem (na okres roku) mieszkania przy ulicy korfantego 8:) Piętro... 15 :D wiec widoki naprawde sa rewelacyjne.

 

1000683ht4.jpg

 

tylko teraz mam pytanie o to co mógłbym przez okno zobaczyć jesli chodzi o góry? załączam plik z panoramą ktora zrobilem moze ktos mi ją opisze

 

http://download.yousendit.com/1277F7C558949702

 

za duza byla by ja wrzucic na jakikolwiek serwer ze zdjeciami <_<

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej ciszy z mojej strony.

 

Dzis zostałem właścicielem (na okres roku) mieszkania przy ulicy korfantego 8:) Piętro... 15 :D wiec widoki naprawde sa rewelacyjne.

 

1000683ht4.jpg

 

tylko teraz mam pytanie o to co mógłbym przez okno zobaczyć jesli chodzi o góry? załączam plik z panoramą ktora zrobilem moze ktos mi ją opisze

 

http://download.yousendit.com/1277F7C558949702

 

za duza byla by ja wrzucic na jakikolwiek serwer ze zdjeciami <_<

 

Pozdrawiam

 

Witam :Salut:

Widzę że mieszkasz w tak zwanym ŚLIZGOWCU,dało by się opisać,mogę zrobić ,szkoda że takie rozczęsione-było by widać wiele odleglych drobiazgów.Może zrobisz jeszcze raz :D

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo dwoch ladniejszych dni nie udało mi się uchwycić Tatry w aparaciku. Jednak nie tracę nadziei zrobić zdjecie innym aparatem wczesniej mialem przy sobie tylko mobilka.

 

Załączyłem Mapke lokalizacyjna z miejsca w ktorym dzisiaj bylem, na skalce widok niesamowity w tej okolicy, jezeli ktos moze wygenerowac widok tatr z miejsca znanego już forumowiczom (serpentynki przy drodze 790 Niegowonice-Ogrodzieniec),

 

Pozdrawiam

post-5322-1209145875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja jestem z Częstochowy, jakiś czas temu poruszałem temat widoczności gór z moich okolic (nawet nie mówię konkretnie o Tatrach, ale przynajmniej Beskidach;).

W okolicy najwyższe są Sokole Góry, to fakt. Ale wątpię, żeby udało się z tego miejsca coś dojrzeć. Po pierwsze wzgórza te są zalesione, ja znalazłem tylko jeden w miarę dobry punkt widokowy na południe, nie pamiętam dokładnie, ale około 370m npm. W samej Częstochowie Jasna Góra leży bodajże na wysokości 290 mnpm, co po wejściu na wieżę da około 340-350m npm.

Widzę, że w końcu ktoś poruszył temat okolic Lublińca ( o tym też kiedyś wspominałem). Ja również widziałem stamtąd Sudety (z tej obwodnicy Lublińca). Może więc zamiast szukać miejsca do wypatrywania Tatr czy Beskidów, lepiej spojrzeć na południowy zachód w kierunku Sudetów? Muszę pooglądać mapy, czy na lini Sudety - Lubliniec jest jakieś wysokie miejsce w Częstochowie. Tak bez wcześniejszego analizowania nasuwają mi się na myśl hałdy, które znajdują się w zachodniej i południowo-zachodniej części miasta.

 

Przypomniało mi się jeszcze jedno ciekawe miejsce: jadąc z Częstochowy na Tarnowskie Góry, między miejscowością Lubsza, a Piasek jest spore wzniesienie (na szczycie wieża komórkowa). Droga okrąża tę górę trochę z boku, a mimo to niezłe są stamtąd widoki. Gdyby wejść na wierzchołek, myślę że możnaby poobserwować góry. Wg Google Earth ta góra ma 370m npm, współrzędne: 50°36'33.11" N, 18°58'38.64"E. Może wygeneruje ktoś panoramę?

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się jeszcze jedno ciekawe miejsce: jadąc z Częstochowy na Tarnowskie Góry, między miejscowością Lubsza, a Piasek jest spore wzniesienie (na szczycie wieża komórkowa). Droga okrąża tę górę trochę z boku, a mimo to niezłe są stamtąd widoki. Gdyby wejść na wierzchołek, myślę że możnaby poobserwować góry. Wg Google Earth ta góra ma 370m npm, współrzędne: 50°36'33.11" N, 18°58'38.64"E. Może wygeneruje ktoś panoramę?

 

Masz na mysli zapewne Gore Grojec (Rezerwat Gora Grojec 365 mnpm). Jesli z tamtad widac Gore Sw Anny, to z Sdetami tez nie powinno byc problemow, to raptem 20 km od Lublinca. Warunek ten co zwykle, niezwykla przejzystosc powietrza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli zapewne Gore Grojec (Rezerwat Gora Grojec 365 mnpm). Jesli z tamtad widac Gore Sw Anny, to z Sdetami tez nie powinno byc problemow, to raptem 20 km od Lublinca. Warunek ten co zwykle, niezwykla przejzystosc powietrza :D

 

Sądząc po zdjęciach w internecie to chyba inna góra, bo ta Góra Grojec jest zalesiona. Możliwe, że podałem błędne wspórzędne, ale chodzi o te okolice właśnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciach w internecie to chyba inna góra, bo ta Góra Grojec jest zalesiona. Możliwe, że podałem błędne wspórzędne, ale chodzi o te okolice właśnie. :)

 

Ta gora nie jest zalesiona, mozna powiedziec ze jest lysa jak kolano (+pare krzakow), nie raz tam bylem rowerem. Jest to jedyne tak wyrozniajace sie wzniesienie w tamtych stronach. Rzuc okiem na to:

 

7f3fb3b4432695e4.jpg

 

Wzniesienie znajduje sie mniej wiecej w tym niebieskim okregu, las (rezerwat) zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, a w dodatku jest na jego zachodnim stoku. Jest rowniez tam twoja "wieza komorkowa". Z tamtad na pewno jest mozliwosc zobaczenia Sudet. Swoja droga w tym rezerwacie mozna spotkac wyryte na starych bukowych pniach serduszka, inicjaly i takie tam z przed II ws.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wycofuję swoją wcześniejszą odpowiedź. Chodzi właśnię o tę górę. :)

Jestem skłonny przyjechać w to miejsce albo w okolicę Lublińca jeśli podacie mi na gg, że jest dobra widoczność. Niestety nie jestem w stanie, z przyczyn zawodowych, śledzić widoczności.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znalazłem ciekawy program w którym możemy zmieniać dynamicznie światło jak i jego balans itp.

Może to nic nowego, ale na swych wcześniejszych fotkach (nie poprawnie oświetlonych) znalazłem góry!

 

Pomyślałem , że aplikacja może się przydać, bo przeważnie te ledwie widoczne krawędzie gór na horyzoncie zlewają sie z chmurami. A tu możemy je tak naświetlić, że je zobaczymy.

 

Program jest tu: http://www.mediachance.com/hdri/index.html

Niżej dwie fotki z Giewontu w stronę Babiej - nie mam jeszcze wprawy , ale różnicę widać.

Pozdrawiam.

8312_8na6.JPG

8312_8na6hdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbe - czy mógłby ktoś wygenerować panoramkę z Grochowca Wielkiego (koło Ogrodzieńca), albo chociaż podać dokładne współrzędne ? Jakos nie mogę ich znaleźć nawet korzystając z GE.

 

Podobno widać stamtąd Tatry

http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?t=270#top

byc może w długi weekend będe miał okazję odwiedziś okolicę.

 

:Salut:

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo Northwood panorka z podanego przez ciebie miejsca

PANORKA_DLA_NORTWOODA.JPG

Komentarz:

Jak widzicie na pierwszym planie teren się wznosi. Są to wzniesienia za silosem czyli Siemonia i pokrewne.

To samo wyszło poprzednio kiedy ci Notrhwood generowałem panorki z tamtych lokalizacji.

Od prawej Sudety, Beskid Morawski, Skrzyczne, Pilsko, Diablak i wystające szczyty Tatr.

 

mlodyst a pogooglaleś ... http://wikimapia.org/3286453/pl/G._Grochowiec_Wielki ... mam nadzieję, że o ty ci chodziło...

PANO_G.GROCHOWIEC_WIELKI.JPG

Od lewa Mogielnica, Gorc Kamienicki... Beskidu Wyspowego.

 

Co do tej panorki to powiem ŁAŁ - widoki nieprzeciętne....

choć nie wiem czym tu się podniecać :szczerbaty: bo obok na wschodzie jest Straszykowa Góra 494

Wogóle to ta panorka nie jest dokładna ponieważ mapy są nie dokładne, GE podaje że jest 460m a mapy 486m no i Sudety znikły... hmm :unsure:

 

i tak jeszcze na koniec ciekawostka:

Oto pełna (?) lista 67 wybitnych szczytów tatrzańskich (wysokości wg WHP i innych źródeł).

Tłustym drukiem wyróżniono "Wielką Koronę Tatr" (wysokość powyżej 8000 stóp).

Gierlach 2663

Łomnica 2634

Lodowy Szczyt 2630

Durny Szczyt 2625

Wysoka 2565

Kieżmarski Szczyt 2558

Kończysta 2540

Baranie Rogi 2536

Rysy 2503

Krywań 2496

Staroleśny Szczyt 2492

Ganek 2465

Sławkowski Szczyt 2453

Pośrednia Grań 2440

Mięguszowiecki Szczyt 2438

Szatan 2434

Hruby Wierch 2431

Jaworowy Szczyt 2424

Kołowy Szczyt 2418

Wielkie Solisko 2414

Szczyrbski Szczyt 2385

Krótka 2370

Świnica 2301

Kozi Wierch 2291

Bystra 2250

Miedziane 2233

Jagnięcy Szczyt 2230

Szeroka Jaworzyńska 2221

Raczkowa Czuba 2194

Baraniec 2184

Banówka 2178

Starorobociański Szczyt 2176

Pachoł 2166

Zadnia Kopa Bystrzańska 2163

Hawrań 2154

Płaczliwa Skała 2148

Rohacz Płaczliwy 2126

Krzesanica 2123

Kamienista 2121

Smrek 2089

Rohacz 0stry 2084

Smreczyński Wierch 2066

Wołowiec 2063

Szalony Wierch 2062

Wielka Kopa Koprowa 2052

Salatyński Wierch 2050

Krzyżne Liptowskie 2040

Tomanowy Wierch Polski 1978

Łopata 1958

Czuba Goryczkowa 1912

Giewont 1894

Brdarowa Grapa 1859

Kominiarski Wierch 1828

Siwy Wierch 1805

Osobita 1687

Zadnia Kopa Jaworzyńska 1684

Bobrowiec 1663

Steżki Bielskie 1529

Suchy Wierch Jaworowy 1523,

Furkaska 1490

Łysanki 1447

Karczmarski Wierch 1428

Holica Huciańska 1352

Hruby Regiel 1339

Zadnia Kopka Kościeliska 1333

Tokarnia Bielska 1228

Nosal 1206

znalezione na http://www.gory.wyd.pl/archiwum.php?art=1632

 

Mam wszystkie ich współrzędne ale za chiny nie chce mi MicroDEM załadować. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merti, te panoramki, ktore wygenerowales sa genialne. Bardzo Cie prosze, moglbys zrobic taka dla mojego "tarasu widokowego" (50*41'15" N ; 18*39'11" E, 299 mnpm). Sudety widac bezblednie, ale czy bedzie szansa na Beskid, problemem moze byc pas wzniesienia ciagnacy sie od (zach) Pyskowic poprzez Tarnowskie Gory i dalej w strone Siewierza. W dodatku moja miejscowka jest o 66 m nizsza od Gory Grojec (panoramy ktora wygenerowales dla Northwood'a).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyst a pogooglaleś ... http://wikimapia.org/3286453/pl/G._Grochowiec_Wielki ... mam nadzieję, że o ty ci chodziło...

PANO_G.GROCHOWIEC_WIELKI.JPG

Od lewa Mogielnica, Gorc Kamienicki... Beskidu Wyspowego.

 

Dzięki, dokładnie o to.

Widzę, że nawet dobrze trafiłem na GE, widocznie źle spisałem współrzędne bo w microdemie jakaś kupa mi wyszła... <_<

 

Na razie widoczność na południe beznadziejna ... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo panorama z wzniesienia koło Lublinca...

PANO_Z_LUBLINCA.JPG

Sudety jak na dłoni...

niestety, mimo, że masz tam taką fajną górkę, to dalej Siemionia i spółka się kłania, a raczej zasłania... <_<

pozostaje ci sprawdzenie tej panorki w praktyce...

 

Witam. :Salut:

Śnieżnik też jest widoczny panowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.