Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Cos tak mi sie wydaje, ze skierowanie wlasnie teraz obiektywow aparatow fotograficznych na poludnie moze nie byc glupim pomyslem... Wracajac z Jaworzna zaskoczyl mnie widok horyzontu, ale na gorki wgladu bezposrednio nie mialem. Kosztowy z kolei nad wyraz wyrazne. Jade na halde w Murckach.

 

 

Pozdro,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widoczność jest dobra, ale tylko 5-6/10

 

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic...6&start=180 - nie wiem czy już było, ale chyba warto pokazać / odświeżyć.

 

http://www.kamera.szyndzielnia.com.pl/ - dzięki tej kamerze można bez wychodzenia z domu i patrzenia za okno zobaczyć jaka jest pogoda i widoczność w Beskidach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedno czego jestem pewien, to to, że widzę tam Baranią Górę...

A że tak zapytam - kaj Ty ją widzisz? ;)

 

Ja dzisiaj cały dzień spędziłem na Stryszowie, kilka kilców za Wadowicami w stronę Suchej. Piękne miejsce widokowe w szczególności na Babią i Policę. Diablak z tej odległości był jak na dłoni pomimo niskiego zachmurzenia. Dzisiaj tradycyjnie wisiały nad nim deszczowe chmury, ale od 15 przejaśniło się i pokazał się w pełnej okazałości, szczątkowo już zaśnieżony, szczyt tej bezdyskusyjnie najbardziej majestatycznej góry Beskidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam - kaj Ty ją widzisz? ;)

Dokładnie druga góra od prawej nad kościółkiem.

Pierwsza, którą widać, to Skrzyczne i tam wieża jest i wypatrzyłem.

Potem ta druga i tam też wieżę wypatrzyłem tyle, że z jasnym daszkiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza, którą widać, to Skrzyczne i tam wieża jest i wypatrzyłem.

Potem ta druga i tam też wieżę wypatrzyłem tyle, że z jasnym daszkiem.....

Hmmm, no ja na tym zdjęciu wież nie widzę, ale wierzę na słowo ;)

 

Jeszcze takie pytanie, skąd owe zdjęcie było robione?

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no ja na tym zdjęciu wież nie widzę, ale wierzę na słowo ;)

 

Jeszcze takie pytanie, skąd owe zdjęcie było robione?

Z miejsca, podanego przez MicroDEM jako strefa rażenia (takie moje tłumaczenie ;) ) - "weapons fan", czyli Jeleń.

Co ciekawe, Golcówka już w tej strefie nie jest, dosłownie o włos, no i ostatnie zdjęcia potwierdzają to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozystajac z chwili wolnego czasu i rowerowej pogody uchwycilem Anaberg, za nim i na prawo od gory powinny byc Sudety, niestety wczorajsza przejzystosc powietrza nie pozwolala na ich zobaczenie. Mimo slabej jakosci zdjecia widac na najwyzszym lewym wzniesieniu klasztor, fragment A4 (jasna plamka na tle wzniesienia), oraz blizej komin huty w miejscowosci Zawadzkie.

 

4c70e02f8079ccb7m.jpg

 

(zdjecie troszke przyciemnione)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca, podanego przez MicroDEM jako strefa rażenia (takie moje tłumaczenie ;) ) - "weapons fan", czyli Jeleń.

Czego ja już na temat tego miejsca nie słyszałem... :P No a z tą Baranią to ciekawy temat - chętnie zapolowałbym na nią z lornetką.

 

Kozystajac z chwili wolnego czasu i rowerowej pogody uchwycilem Anaberg, za nim i na prawo od gory powinny byc Sudety, niestety wczorajsza przejzystosc powietrza nie pozwolala na ich zobaczenie.

Miejsce obiecuje ciekawe widoki przy dobrej widoczności - w miarę możliwości wypatruj proszę z obiektywem Sudetów, bo w naszym wątku kierunek zachodni jest systematycznie pomijany, żeby nie powiedzieć lekceważony ;)

 

 

Pozdrawiam w ten mglisty i nieobserwacyjny dzień,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ja już na temat tego miejsca nie słyszałem... :P No a z tą Baranią to ciekawy temat - chętnie zapolowałbym na nią z lornetką.

Boże jaki ja jestem ślepy, żeby nie rozpoznać górę Żar :Boink: Aż mi głupio.... :lanie:

Pierwsza górka to Hrobacza Łąka i widziałem krzyż, a nie wieżę.

Potem Czupel i Rogacz. :o

Masz rację Mateo - za dużo bym chciał widzieć. Więc nie bierzcie powyższego mojego lania wody za prawdę.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey! :Salut:

 

Wreszcie udało mi sie zrobić zdjęcia z okna. Czyli generalnie mialem wolne od pracy i szkoly :D zdjecie wrzucilem na serwer bo na imageshacka sie nie dalo ze wzgledow objetosciowych. Moze ktos opisze mi zdjecie gdzie można wypatrywac góry? :helo:

 

zdjecia z centrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jaki ja jestem ślepy, żeby nie rozpoznać górę Żar :Boink: Aż mi głupio.... :lanie:

 

Marcinie, też tak patrzyłem, patrzyłem ale za cholerę nie mogłem owej górki odnaleźć.A jeszcze wspomniałeś o Skrzycznem plus wieża..., którego na Twej panoramce nie... widać :blink: .Chyba nie to kadrowanie :D .Czy coś nie tak z moim kompem jest?? :blink:

Ludzką rzeczą jest pomylić się przecież, nie?

A tak ogólnie to fajna panoramka :-)

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey! :Salut:

 

Wreszcie udało mi sie zrobić zdjęcia z okna. Czyli generalnie mialem wolne od pracy i szkoly :D zdjecie wrzucilem na serwer bo na imageshacka sie nie dalo ze wzgledow objetosciowych. Moze ktos opisze mi zdjecie gdzie można wypatrywac góry? :helo:

 

zdjecia z centrum

 

witam,

fajne miejsce do nocnych fotek... :D centrum miasta.

chcąc teoretycznie spojrzeć na góry, musisz lookać po prawicy. Jeszcze lepiej byłoby, gdybyś miał widok dalej na prawo, na płd-zach.Myślę, że się dobrze orientuję w terenach Katowic.Udanych łowów życzę.

 

Słuchaj, po przeanalizowaniu Twej panoramy (nie mając mapy w ręku) tam jak ten afisz na dachu budynku[biuro reklamy...] to ustrzeliłeś wg mnie szczyt w śniegu.Stawiam na "Babkę".Bez mapy ciężko oszacować.No i relatywnie słaba jakość przy powiększniu zdjęcia.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał za wsparcie.

A tak na koniec tej przydługiej Majówki, idąc trochę po bandzie :szczerbaty: , wstawiam obiecaną wcześniej, generke pole rażenia z Baraniej z nałożoną mapą googla,

trochę przyduszoną więc część liter się straciła (proponuję powiększyć sobie aby coś zobaczyć).

Możecie porównać skąd powinno być widać Baranią Górę.

barania_strefa_razenia.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał za wsparcie.

A tak na koniec tej przydługiej Majówki, idąc trochę po bandzie :szczerbaty: , wstawiam obiecaną wcześniej, generke pole rażenia z Baraniej z nałożoną mapą googla,

trochę przyduszoną więc część liter się straciła (proponuję powiększyć sobie aby coś zobaczyć).

Możecie porównać skąd powinno być widać Baranią Górę.

barania_strefa_razenia.GIF

 

wow! z tego co widzę to Jaworzno górą "w obrębie naszym"! Marcinie otwieramy czas polowań na Baranią górę!

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, po przeanalizowaniu Twej panoramy (nie mając mapy w ręku) tam jak ten afisz na dachu budynku[biuro reklamy...] to ustrzeliłeś wg mnie szczyt w śniegu.Stawiam na "Babkę".Bez mapy ciężko oszacować.No i relatywnie słaba jakość przy powiększniu zdjęcia.

Ja jednak mniej romantycznie stawiam na sprytnie usytuowaną chmurkę nad horyzontem. Nigdy do tej pory nie przytrafiło się w Katowicach i okolicach tak, żeby Babka wyciągnęła głowę, a reszta Beskidu siedziała w chmurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mniej romantycznie stawiam na sprytnie usytuowaną chmurkę nad horyzontem. Nigdy do tej pory nie przytrafiło się w Katowicach i okolicach tak, żeby Babka wyciągnęła głowę, a reszta Beskidu siedziała w chmurach.

 

Thx za odpowiedź na PW :D .

Ale też nie kwestionuję twojego zdania na temat "babki".Po prostu zauważyłem szczegół.Czasem "pani" pogoda płata figle...

 

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt w Klepaczce widać tuż z nad płyty lotniska w Pyrzowicach,ciekawi mnie czy z Dorotki lub Góry Rogoźnickiej był by widoczny.

natomiast z Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śl.widać maszty w Koszęcinie.

pozdro :Salut:

 

Maszt w Klepaczce doskonale widoczny jest z tarnowskich gór z parkingu koło kauflandu. Widac takze maszty w koszecinie, nadajnik na gorze grojec (badz jej okolicach). Mysle ze z kopca w Piekarach i innych gorek w okolicy tez powinien byc widoczny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

fajne miejsce do nocnych fotek... :D centrum miasta.

chcąc teoretycznie spojrzeć na góry, musisz lookać po prawicy. Jeszcze lepiej byłoby, gdybyś miał widok dalej na prawo, na płd-zach.Myślę, że się dobrze orientuję w terenach Katowic.Udanych łowów życzę.

 

Słuchaj, po przeanalizowaniu Twej panoramy (nie mając mapy w ręku) tam jak ten afisz na dachu budynku[biuro reklamy...] to ustrzeliłeś wg mnie szczyt w śniegu.Stawiam na "Babkę".Bez mapy ciężko oszacować.No i relatywnie słaba jakość przy powiększniu zdjęcia.

 

Wlasnie każdego dnia kiedy tylko mam mozliwosc to spoglądam w tamtym kierunku i wyczekuje jakis lepszych chwil by zrobic zdjecie :D Jakby sie tylko cos pojawilo, gdyby widocznosc i przejrzystosc powietrza dopisala to dopiero by było super zrobic taka panoramke z widokiem na góry :lol: A teraz dosyc mocno pada wiec kto wie kto wie :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj kilka razy jechalem z S na N Katowic i spowrotem i powiem Wam, że aż żal d*** ściskał, że nie było czasu zajechać na hałdę. Widoczność w środu dnia szacuję na 7.5 z przebyłyskami 8 zaraz przed zachodem. Nie wierzę, że nikt nie zareagował... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.