Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wypada takiego dnia jak dzisiaj pozostawić bez komentarza.

 

A więc od samego rana dochodziły głosy o dobrej widoczności, zaczęło się od alarmu na Tatry wysłanego przez Mertiego (dzięki!), później wieści od znajomego z hałdy Kostuchna, a skończywszy na tej focie Rafała z Murcek :o (trzymać się krzeseł :) ):

 

http://w1.fotoupload.be/49327d933e4d5889716845.jpg

 

Postanowiłem więc zerknąć na ICM, a tam niespodzianka:

 

http://new.meteo.pl/php/meteorogram_list_c...;cname=Katowice

 

Wilgotność >80%, wysokie ciśnienie, niskie chmury... Skąd te warunki? Dopiero wtedy przypomniałem sobie, że to Elcupa był pierwszym skowronkiem prognozującym dzisiejsze warunki, kiedy wczoraj pisał o warunkach "u siebie".

 

Aby nie zmarnować okazji pojechaliśmy z Rafałem w nowe miejsce, czyli na teren hałd KWK Wesoła. Miejsce bardzo mało pryjazne, dziurawo, błoto wszędzie, kałuże po kostki i przepaści po 40m... Teren zdecydownie nie pod weekendowe wypady z aparatem, troche niebezpiecznie i ciągłe uczucie, że ktoś cie podgląda ;) Ale miejsce samo w sobie widokowo atrakcyjne, widzieliśmy prawie cały Beskid od Morawskiego po grupę Policy, Babia odsłaniała tylko stoki do 1300 m n.p.m. i podobnie Pilsko, na zachodzie z kolei dominowała hałda Skalny i koło niej pojawiły się (chyba...) Jeseniki, ale tu trzeba poczekać na wyniki pracy Rafała z aparatem :) W każdym bądź razie Sudety są stamtąd do złapania, tylko pytanie czy jest sens tam jeszcze wracać :/

 

Mam nadzieje, że jeszcze ktoś z Was (poza już wymienionymi) dzisiaj nie przespał warunków. Czekamy na fotki :)

 

Jeżeli miałbym oceniać dzisiaj ok 14.00, to Beskid Śląski dałbym na 8,5, Morawski 4/10, no a Babia i Pilsko wiadomo, zero.

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Zagłebie, to niezłym miejscem jest Zagórze, a dokładnie ul Lenartowicza, tzw Kamionki. Rewelacyjnie widać stąd Beskidy,Tatry i południową Jure. Focilem stąd Tatry, większość szczytów da się rozpoznać. Co do rekordów, widziałem Pradziada z wierzchołka babiej. Chyba 29, albo 30 grudnia o wschodzie slońca, przez nie więcej niż 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę teraz z okna pięknie mrugające kominy Sierszy i zazdroszczę tym, którzy moga sobie ze swoich okien popatrzyć na Skrzyczne i Krzyż na Hrobaczej Łące :rolleyes:

 

 

Wlasnie ogladam Skrzyczne, krzyz na Hrobaczej łące i (chyba) góre Żar :) Nad Beskidem unoszą sie chmury coraz czesciej zaslaniaja wieze na Skrzycznem, ladnie odbija sie od nich swiatlo bielska. Przejrzystosc jest idealna, zobaczymy co pokaze nam jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Zagłebie, to niezłym miejscem jest Zagórze, a dokładnie ul Lenartowicza, tzw Kamionki. Rewelacyjnie widać stąd Beskidy,Tatry i południową Jure. Focilem stąd Tatry, większość szczytów da się rozpoznać. Co do rekordów, widziałem Pradziada z wierzchołka babiej. Chyba 29, albo 30 grudnia o wschodzie slońca, przez nie więcej niż 30min.

Cześć,

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=1183 - coś w tym stylu? :)

 

Myślę, że nie ma na tym forum żadnej osoby, która nie chciałaby zobaczyć Twoich fotek :) O ul. Lenartowicza już wiemy, w tym wątku znajdziesz wiele fotek robionych stamtąd właśnie na Tatry. Witaj wśród swoich :)

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złapałem własnie szczyty od jagniecego, przez kamieniarski po łomnice i całe pasmo policy z okna. widocznosc pomimo ostrego slonca b. dobra! zdjecie po obrobce hdr dodam wieczorem :Salut:

 

...

a zreszta zdazylem jeszcze przed pracą :)

 

thumb_4933832462ed9830527232.jpg

 

thumb_49338324daf20031985196.jpg

 

szkoda, ze wrzucanie zdjec na serwisy ktore je umozliwiaja wiąże się z ich kompresją a przy znacznych powiekszeniach nie jest to korzystne

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słońce jeszcze nie wstało, ale już widać, że dopóki będzie dziś pogoda, może być i widoczność.

Właśnie miałem przyjemność (?) przebywania na oddziale laryngologi w budynku szpitala w Ochojcu, który zlokalizowany jest na 10. ostatnim piętrze. Widać stamtąd panoramicznie cały Beskid (a dzisiaj szczególnie dobrze), jednak nie od podstawy, gdyż skutecznie przysłaniają je od dołu lasy murckowskie. Tak czy inaczej dzisiaj widoczność na 8/10 i to tylko w wybranych kierunkach. Babia od ok. 1300 m n.p.m. w chmurach i generalnie chyba od wczorajszych 'upałów' ubyło troche śniegu, co widać po Skrzycznem.

 

@carconosh - co prawda fotka się cała nie otwiera, ale to co widzę do połowy jest piękne :) Gratuluje warsztatu i wyczucia chwili. Spróbuj jeszcze raz załączyć to zdjęcie do postu, bo zasługuje na to.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję wrzucić zdjęcie sprzed roku....

 

Witam na forum :Salut: ,

 

i za razem gratuluję niesamowitej foty, która jak się wydawało mnie i Marcinowi bedąc jescze w pracy, że jest strzelona z wyższych pięter blokowisk przy Lenartce, to po analizie w domu(chyba dobrej) bym obstawiał miejsce przy drodze(jak garaże), skąd zawsze tam czatuję.Hmm?

 

natomiast dziś rano przed pracą odwiedziłem dach mego domu(w końcu) i jak znajdę więcej czasu to zapodam zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze jak są ciekawe warunki wyskakuje 2zmiana :angry: .

Wczoraj (niedziela) byłem w Pogrzebieniu, by ustrzelić jakiś daleki obiekt i zobaczyłem czerwone światło na którejś górce między czantorią, a lysą horą.

Gór już nie było widać, AF wariował, więc w wysokim iso pstrykałem, jak wyczyszczę to wrzucę.

Co by to mogło być?

 

Jak wcześniej już wspominałem o montażu napisu na szarlocie, tak teraz piszę napis już jest.

Zielone litery po trzy metry, a całość 21 m. są umieszczone na południowo zachodniej, raczej zachodniej stronie stożka.

Pisałem nawet do burmistrz miasta, że lepiej będzie napis umieszczony na czubku stożka przytwierdzony do dużego ringu oswietlonego z pobliskich szybów , pisałem o widoczności stożka nawet z Katowic, podawałem linki, zamieściłem fotki i ....

kiszka...

Także napisu raczej niezobaczycie, ja mam kilometr do szarloty, ale też go niezobaczę, bo jest z drugiej strony B)

Nie wiem czy ma sens jeszcze tam pisać i przekonywać, jak i tak się z nimi nie wygra, niema co wojować :sterb029:

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się otwiera całe, ale OK, jeszcze raz. Mam o tyle dobrze, że jadąc do pracy mogę przejechać przez Lenartowicza, a aparat mam zawsze przy sobie, więc jak jest coś, to 'strzelam"...

Canon D350 + Sigma 70-300 DG APO

 

:Salut: Gratuluję i zazdroszczę

to chyba najprzejżystsze tatry z naszych stron jakie widzialem:)

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze jak są ciekawe warunki wyskakuje 2zmiana :angry: .

Wczoraj (niedziela) byłem w Pogrzebieniu, by ustrzelić jakiś daleki obiekt i zobaczyłem czerwone światło na którejś górce między czantorią, a lysą horą.

Gór już nie było widać, AF wariował, więc w wysokim iso pstrykałem, jak wyczyszczę to wrzucę.

Co by to mogło być?

 

Jak wcześniej już wspominałem o montażu napisu na szarlocie, tak teraz piszę napis już jest.

Zielone litery po trzy metry, a całość 21 m. są umieszczone na południowo zachodniej, raczej zachodniej stronie stożka.

Pisałem nawet do burmistrz miasta, że lepiej będzie napis umieszczony na czubku stożka przytwierdzony do dużego ringu oswietlonego z pobliskich szybów , pisałem o widoczności stożka nawet z Katowic, podawałem linki, zamieściłem fotki i ....

kiszka...

Także napisu raczej niezobaczycie, ja mam kilometr do szarloty, ale też go niezobaczę, bo jest z drugiej strony B)

Nie wiem czy ma sens jeszcze tam pisać i przekonywać, jak i tak się z nimi nie wygra, niema co wojować :sterb029:

:Salut:

 

Wychodzi na to że chodziło o to by inwestycje się wdrożyć komuś po prostu udało, niby ciekawy pomysł nic nie wnosi na pożytek ewentualny i wrażenia,. :dupka:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze jak są ciekawe warunki wyskakuje 2zmiana :angry: .

Wczoraj (niedziela) byłem w Pogrzebieniu, by ustrzelić jakiś daleki obiekt i zobaczyłem czerwone światło na którejś górce między czantorią, a lysą horą.

Gór już nie było widać, AF wariował, więc w wysokim iso pstrykałem, jak wyczyszczę to wrzucę.

Co by to mogło być?

 

 

Benji prawdopodobnie widziałeś Wielki Jaworowy (cz. Javorový; 1032 m n.p.m.) w Beskidzie Śląsko-Morawskim w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji prawdopodobnie widziałeś Wielki Jaworowy (cz. Javorový; 1032 m n.p.m.) w Beskidzie Śląsko-Morawskim w Czechach.

Hej :D Tak ogólnie na Javorovym.Wieża stoi przy budynku w którym stacjonuje horska służbq i schronisko na 945m,do szczytu 1032m jeszcze 30 min wędrówki:)

pozdrawiam :lol:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wczoraj tatry jedynie mogły nas "posmyrać" swoją obecnoscia w porownaniu do tego co "zapodały" dzisiaj:) Wczoraj oglądalismy rewelacyjne zdjecie carconosh'a sprzed roku. dzis ta sama przejrzystość!!!!

 

Godzina 6.

thumb_4934cd6e06ca3829603717.jpg

 

thumb_4934cd6ec8858058453111.jpg

 

thumb_4934cd70971ee400955411.jpg

 

godzina 8

juz za duze slonce wiec hdr

thumb_4934cd70e8ad9246175193.jpg

 

proponuje zapisywac zdjecia z tej strony na dysk i przeglądac w przeglądarce systemowej, ta strona to nieporozumienie. :)

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze jak są ciekawe warunki wyskakuje 2zmiana :angry: .

Wczoraj (niedziela) byłem w Pogrzebieniu, by ustrzelić jakiś daleki obiekt i zobaczyłem czerwone światło na którejś górce między czantorią, a lysą horą.

Gór już nie było widać, AF wariował, więc w wysokim iso pstrykałem, jak wyczyszczę to wrzucę.

Co by to mogło być?

 

Jak wcześniej już wspominałem o montażu napisu na szarlocie, tak teraz piszę napis już jest.

Zielone litery po trzy metry, a całość 21 m. są umieszczone na południowo zachodniej, raczej zachodniej stronie stożka.

Pisałem nawet do burmistrz miasta, że lepiej będzie napis umieszczony na czubku stożka przytwierdzony do dużego ringu oswietlonego z pobliskich szybów , pisałem o widoczności stożka nawet z Katowic, podawałem linki, zamieściłem fotki i ....

kiszka...

Także napisu raczej niezobaczycie, ja mam kilometr do szarloty, ale też go niezobaczę, bo jest z drugiej strony B)

Nie wiem czy ma sens jeszcze tam pisać i przekonywać, jak i tak się z nimi nie wygra, niema co wojować :sterb029:

:Salut:

 

http://www.rydultowy.pl/index.php?id=1&amp...ws,196,show,134

Myslałem, ze to bedzie cos lepszego i troche wyzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano odlot, a teraz tyle wilgoci w powietrzu, że aż się robi oślepiająca łuna na południu. Poza tym rośnie ciśnienie i chyba chmury obniżyły pułap.

 

Ładne te Wasze fotki, ale pamiętam rok temu (dwa...?), że Tatry fotografowaliśmy w zimie bez chmur zalegających na wierzchołkach. Dlatego do pełni szczęścia brakuje mi już tylko bezchmurne niebo i taki poranek jak dzisiaj :)

 

@Benji - napis w kolorze zlewającym się z hałdą w świetle dziennym to głupota. W dodatku z wysokością liter też widzę nie przesadzili, obawiam się, że zobaczylibyśmy go w dzień dopiero przez powiększenie 25x w bino i góra w odległości odpowiadającej hałdzie Skalny, czyli na dobrą sprawe rzut beretem. Inaczej niż w nocy wątpie czy złapalibyśmy go z takiej np. G. Siewierskiej.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj aparat codzien rano stoi na półeczce przy wejscu na balkon, sprawdzam zawsze kiedy wstaje slonce i odejmuje od tego godzine. Wtedy przy takich warunkach mozna zrobic rewelacyjne zdjecia. Dzis bylo pieknie tylko szkoda wlasnie tych chmur. Ale najciekawsze bylo to, ze do tej pory beskid byl zawsze jak na wyciagnicie, a dzis wszystko w chmurach oprócz tatr! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.