Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia nieco poprawione z wypracy przed pierwszym sniegiem na sląsku do Bielska Białej :D

 

ORJ jeszcze raz dzieki za istotne wskazówki, w przeciwnym wypadku robiłbym zdjęcia chyba tylko z placu chrobrego :lol:

 

thumb_493db63ba17ae382714621.jpg

 

thumb_493db63f3813e498589477.jpg

 

thumb_493db64251283975437056.jpg

 

thumb_493db6446e156267909632.jpg

 

thumb_493db647829cd686890767.jpg

 

thumb_493dbd87bed9f354819798.jpg

 

thumb_493dbd8ae45c5567457481.jpg

 

thumb_493dbd8dd961a507948911.jpg

 

thumb_493dbd90b91f3128991971.jpg

 

thumb_493dbd93df5fc775098804.jpg

 

opis miejsc z ktorych robilem zdjecia przygouje pozniej

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Opisałem kolejną fotkę autorstwa Witka G.

Beskid Morawskośląski i Mała Fatra z Pradziada. :D

ORJ, jestes niemożliwy :D

 

Z cyklu znalezione w sieci:

 

Na poczatek ciekawa inversja z samolotu

Kilka zdjęć z Lysej hory m.in. Tatry w odległości 110km.

trochę obcięte Tatry z Javorovego

opisane Tatry z Lysej hory 1; opisane Tatry z Lysej hory 2, a pochodzi to ze stronki z opisanymi szczytami

Mala Fatra z Lysej hory

Jeseniki z Pustevnego 98km

i na koniec Alpy (200km) z Velkego Javora w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowią młodzi "Mówisz masz" :)

 

Nagranie bezposrednio bo zrobieniu ostatniego zdjecia kiedy tatry jeszcze były widoczne. Godzina okolo 8:10 - 8:20 rano. Niestety nagranie nie w najwiekszej rozdzielczosci. Nastepnym razem postaram sie w panoramie nagrac :rolleyes:

 

Tatry ze ślizgowca

 

:Salut:

 

No to mamy pierwsze nagranie video dokumentujące widok Tatry z Katowic.

Gratuluje!!!

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uroku fotek beskidu morawskiego znalezionych przez Mertiego dodaje fotę z Lysej Hory na północ.

Widzialność jakieś 40km potem mleko, więc trochę w hdr pokombinowane. Szarlotę widać pomiędzy przemysłową częscią Ostravy, a włoskiem na matrycy :D

 

7381e27cd51055e2m.jpg

 

ps. Odkurzam stare foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Odkurzam stare foty

 

Tym razem panoramki robione z lewej strony (od nas) wieży naszpikowanej antenami tv, przy białej barierce bezpieczeństwa (info dla Rafała Zooma B) )

Pierwsza od północy, po południowy wschód

 

0e0ae0d62ce27751m.jpg

 

 

Druga od wschodu po południe - tak mi sie przynajmniej zdaje

 

f2e968bf11338204m.jpg

 

Fotki były pstrykane manualnie więc muszę je zHDRować by to światlo jakoś lepiej ułożyć.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na Pustynię Błędowską nie dotarłem. Skończyło się na Dorotce. Chciałem uchwycić coś z Geminidów, ale bez efektu. Zresztą niebo trochę się zachmurzyło, pozostało jedynie podziwiać halo księżycowe. Na zdjeciu widać jak wygląda niebo nad Zagłębiem...

post-15963-1228893619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :rolleyes:

nastepnym razem postaram sie przyłożyc do ostrosci :lol:

 

a teraz foto zagadka. co to za wzniesienie i skad zostało zrobione zdjęcie. Powodzenia :rolleyes:

 

thumb_493e479beb3c6381510057.jpg

 

:Salut: Wydaje mi się że to maszt na Magurce Wilkowickiej widziany z Bielska Bialej. :ha:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Opisałem widok z Lysej Hory na południowy wschód.

Najdalszym widocznym w kadrze wierzchołkiem jest Bartkova odległa o 139km znajduje się ona w grupie Kralovej Holi(niewidoczna-poza lewą krawędzią fotki)

Chciałem się skupić tutaj przedewszystkim na w miarę szczegółowym opisie grani Małej Fatry(część krywańska) bo jeszcze nie przerabialiśmy tego na forum.

Pozdrawiam :D

Widok_z_Lysej_Hory_na__Beskid_Kysucki_Mal__Fatr___Chocz_i_Ni_ne_Tatry.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dzisiaj ok 15:00 pomimo marnej widoczności, Pilsko wyszło całkiem przyzwoicie. Mysle, że jutro można coś powalczyć, bo dzisiaj wcześniej było 5 razy lepiej niż o 15:00, ale armaty nie miałem pod ręką.

4941268fc5364976078940.jpg

 

Jeszcze gratis z 15:00 ;-P

http://w1.fotoupload.be/49411a127a40d124028826.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, dzisiaj rano Beskid wręcz nisamowity.Objechałem Larysz, Morgi, ul. Graniczną, ul. Skałki itd.Skrzyczne wyrywało rzęsy z powiek o 7.30.Babia w całej okazałości.Niebo piękne różowo-pomarańczowe, ale jednak WIERCHY się nie pokazały.Nie robiłem fotek niestety.Potem z pracy(wyjazd służbowy) wjechałem na Lenartkę... ale już kicha Babia zero, a skrzyczne jeszcze jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, dzisiaj rano Beskid wręcz nisamowity.Objechałem Larysz, Morgi, ul. Graniczną, ul. Skałki itd.Skrzyczne wyrywało rzęsy z powiek o 7.30.Babia w całej okazałości.Niebo piękne różowo-pomarańczowe, ale jednak WIERCHY się nie pokazały.Nie robiłem fotek niestety.Potem z pracy(wyjazd służbowy) wjechałem na Lenartkę... ale już kicha Babia zero, a skrzyczne jeszcze jako tako.

U Was powial halny o do Wroclawia przygnalo caly syf z Moraw i Slaska, ze nawet Slezy nie bylo widac. WIERCHOW nie zobaczyliscie bo po prostu skryly sie w chmurach. Moze jutro o swicie zobaczycie bo juz sie rozpogodzilo i ma byc suchy halny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, dzisiaj rano Beskid wręcz nisamowity.Objechałem Larysz, Morgi, ul. Graniczną, ul. Skałki itd.Skrzyczne wyrywało rzęsy z powiek o 7.30.Babia w całej okazałości.Niebo piękne różowo-pomarańczowe, ale jednak WIERCHY się nie pokazały.Nie robiłem fotek niestety.Potem z pracy(wyjazd służbowy) wjechałem na Lenartkę... ale już kicha Babia zero, a skrzyczne jeszcze jako tako.

Jutro wcześnie rano są jeszcze jakieś szanse, ale potem warunki będą już coraz gorsze. Chciałbym taką pogodę jak dzisiaj na weekend, bo mam w planach odwiedzić ze sprzętem kilka miejscówek w regionie. Jak zwykle zainteresowanych zapraszam do kontaktu tel.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wcześnie rano są jeszcze jakieś szanse, ale potem warunki będą już coraz gorsze. Chciałbym taką pogodę jak dzisiaj na weekend, bo mam w planach odwiedzić ze sprzętem kilka miejscówek w regionie. Jak zwykle zainteresowanych zapraszam do kontaktu tel.

 

M.

Pogoda w weekend sie utrzyma, lecz niestety wiatr ma sie odwrocic na bardziej wschodni, czyli zamiast splywu suchego halnego moze przyciagnac syf z niskiej emisji Krakowa i podkarpacia, a wtedy z dalekich obserwacji nici

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

Na Altusie zainstolowali diodowe przeszkodówki,jeszcze tylko na jego maszcie są dwie lampy tradycyjne.

Teraz bez trudu będzie go można "ustrzelić"przynajmniej z Beskidów :D

Altus_diodowe_przeszkod_wki.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wcześnie rano są jeszcze jakieś szanse, ale potem warunki będą już coraz gorsze....
Mateo, szanse są bardzo duże ale chciałem Ci powiedzieć, że patrzysz na meteogram, który zawsze jest pozytywny :D .

Powinieneś sprawdzać ICM-kę w na 8 planszach: w modelu UM dla Tatr _1_ _2_ _3_ _4_, a tu mamy bardzo słabą widoczność i niskie chmury.

Jednak kilku dniowa prognoza dla tego regionu w modelu COAMPS _1_ _2_ _3_ _4_ każe myśleć optymistycznie.

Ja jednak nie sugeruję się tym, a sądzę że mamy jutro duże szanse na wierchy o poranku :)

 

 

Komentarz synoptyka, który przed chwilą dopiero przeczytałem , potwierdził moje przewidywania i prognozę na podstawie zdjęć satelitarnych B).

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.