Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

nowa kamera online z Wielkiej Sowy
Pamiętam Wielką Sowę sprzed 10 lat. Wtedy na opuszczoną wieżę można było wejść przez wybite drzwi i wspiąć się na szczyt po oblodzonych schodach. Nigdy nie zapomnę widoku Śnieżki, Śnieżnika i Ślęży wystających z morza chmur.

A teraz wygląda jakby mieli kłaść kostkę na szlakach :-D

 

Kosciak, fotki z Boryni robią wrażenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie trochę poprawić fotkę.

thumb_4939c63209593490643187.jpg

 

 

P.S. Szkoda, ze taka mała i dość duża kompresja ;-(, ale jak na dzisiejszy dzień to jestem pełen podziwu.

Jak to jest, że po Twoich przeróbkach zdjęcia wyglądają jak spod pędzla Van Gogha? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że po Twoich przeróbkach zdjęcia wyglądają jak spod pędzla Van Gogha? ;)

 

Niestety tak się dzieje jak fotka jest mocno skompresowana ;-(

Ja zawsze robie RAW (czyli bez kompresji) + ISO 100, jedyny sposób na zminimalizowanie szumów, a i tak niewiele to daje przy tak dużym powiększeniu ;-(

 

Tutaj Krzyż na Hrobaczej w pełnym powiększeniu z Katowic. - piękny Van Gogh ;-)

thumb_493a4c891e5d0233026196.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za cholerny szczęściaż z Ciebie, Vader. Jeśli możesz napisz z jakiej to ulicy (choćby na priva).

 

To nie tajemnica :) akademik Olimp, na ul. Rostafińskiego 9, 15 piętro ;) mam jeszcze kilka fotek z dzisiaj.

 

ps. jak coś zapraszam, mam czym je pooglądać z bliska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tajemnica :) akademik Olimp, na ul. Rostafińskiego 9, 15 piętro ;) mam jeszcze kilka fotek z dzisiaj.

 

ps. jak coś zapraszam, mam czym je pooglądać z bliska...

Masz jakiegoś reflektora może? :) Zawsze mnie zastanawiało, jak w dalekich obserwacjach spisywałaby się taka np. Synta lub dowolny Mak, poza tym, że od odwróconego obrazu człowiek dostałby :wacko:

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś reflektora może? :) Zawsze mnie zastanawiało, jak w dalekich obserwacjach spisywałaby się taka np. Synta lub dowolny Mak, poza tym, że od odwróconego obrazu człowiek dostałby :wacko:

 

M.

 

Mam Mak'a 105mm, które wraz z okularem 25 mm, daje mi powiększenie około 55 razy. Dość często się nim bawię: głównie RNAV spotting, ale też zerkam na Księżyc, Słońce, planetki. Czasem właśnie też oglądam okolice i zabieram go na np. kopiec Piłsudskiego, czy po prostu obserwuje z okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo: Witam

Ten post chyba najdalej wybiega w kierunku zachodnim na najwyższy wierzchołek Średniogórza Czeskiego -Milešovka 836m.

 

Link informacyjny - http://pl.wikipedia.org/wiki/Czeskie_%C5%9Aredniog%C3%B3rze

 

- Ogólna panorama Średniogórza Czeskiego

- Widok z opisem ze szczytu Milešovki w kierunku Karkonoszy (odległość do Śnieżki 129 km)

 

Pozdrawiam :D

_redniog_rze_czeskie.jpg

Widok_z_Milesovki_w_kierunku_Karkonoszy.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mak'a 105mm, które wraz z okularem 25 mm, daje mi powiększenie około 55 razy. Dość często się nim bawię: głównie RNAV spotting, ale też zerkam na Księżyc, Słońce, planetki. Czasem właśnie też oglądam okolice i zabieram go na np. kopiec Piłsudskiego, czy po prostu obserwuje z okna.

 

:Salut: Witam

tzn że te 15 piętrowe akademiki gdzie fociłeś Tatry to te obok dawnego Hotelu Orbis?

 

Poza nawiasem mam pytanko? Masz może jakąś panoramkę Leżajska,żeby było widać od centrum po klasztor i nową część browaru w kierunku do Sanu po wieś Stare Miasto?

Wiem że takie miejsce znajdowało się opodal masztu w Giedlarowej. :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo: Dodaję opisaną jedną z fotek które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości autora - Witka G.

Widok w kierunku Beskidu Śląskiego i Żywieckiego z Pradziada :Salut:

Pozdrawiam.

Widok_na_Beskid__l_ski_i__ywiecki_z_Pradziada.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma pogody na obserwacje to wrzucam widok sprzed 2 tygodni :)

 

jak to mowi moj krewny, "babi dzyndzel" w pełnej okazalosci

 

thumb_493d8d8934d44206973489.jpg

 

:Salut:

 

Ale to wyeksponowaleś:)

Poza nawiasem jakbym stał w tym czasie na dachu bloku Wojciecha 53-53b to byś mnie zauważył bez trudu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo: Dodaję opisaną jedną z fotek które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Witka G.

Widok w kierunku Beskidu Śląskiego i Żywieckiego z Pradziada :Salut:

Pozdrawiam.

 

rewelacja! piekny klimat beskid i te chmury:)

 

ORJ swoja drogą czego Ty nie potrafisz opisac :D

 

A ta babia to i tak za bardzo była w "smogu". Szkoda ze nie mieszkasz juz na Wojciecha, bo co to by bylo za zdjecie, babia gora na tle ORJta:)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

P.S. Kiedy nagrasz wschód słońca nad Tatrami w 1280 x 720 30fps i wrzucisz na VIMEO ? ;-P

 

Jak to mowią młodzi "Mówisz masz" :)

 

Nagranie bezposrednio bo zrobieniu ostatniego zdjecia kiedy tatry jeszcze były widoczne. Godzina okolo 8:10 - 8:20 rano. Niestety nagranie nie w najwiekszej rozdzielczosci. Nastepnym razem postaram sie w panoramie nagrac :rolleyes:

 

Tatry ze ślizgowca

 

dla nie posiadaczy vimeo, albo przy komplikacjach wersja na youtube, ale kompresja zadzialala zabójczo, nie widac wiele

 

wersja youtube

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo: Dodaję opisaną jedną z fotek które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości autora - Witka G.

Witka G., czyli autora słynnej już na naszym forum foty, dzięki któremu otrzymujemy bardzo ciekawe fotografie z szeroko rozumianych Sudetów. Widzę, że ORJ działa szybko i to w dodatku w nocy :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.