Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

To chyba widoki z gmachu prokuratury. Na AWF i okolice, na drugim zdjęciu kościół św. Piotra i Pawła.

 

 

Dokladnie :) Zdjecia robione w sierpniu lub wrzesniu z ostatniego pietra. To chyba jeden z najwyzszych punktow w Katowicach. Chcialem wejsc na dach, ale mi nie pozwolili. Zreszta dostac do srodka budynku tez nie latwo. No i niestety choc pogoda byla piekna, to widocznosc kiepska. Na poludnie ledwo bylo widac Ochojec.

 

Mialem "glejt" z Urzedu Miasta z prosba o udostepnienie mi wejsc w rozne ciekawe miejsca, zeby porobic zdjecia. W Altusie i Stalexporcie odmowili zupelnie. Prokuratura sie zgodzila, ale nie na dach, tylko na ostatnie pietro. Ponoc na dach wolno wchodzic tylko ludziom z uprawnieniami wysokosciowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem "glejt" z Urzedu Miasta z prosba o udostepnienie mi wejsc w rozne ciekawe miejsca, zeby porobic zdjecia. W Altusie i Stalexporcie odmowili zupelnie. Prokuratura sie zgodzila, ale nie na dach, tylko na ostatnie pietro. Ponoc na dach wolno wchodzic tylko ludziom z uprawnieniami wysokosciowymi.

 

We Wrocławiu w niektórych spółdzielniach mieszkaniowych twierdza, że wejscia na dach musza byc otwarte jako awaryjne wyjscia pożarowe. Ponoć takie są przepisy i zalecenia Straży Pożarnej ale w instytucjach rzeczywiście są wymagane uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo w Zabrzu wszystkie dachy na osiedlach pozamykane na kłódkę (od czasu jak dzieciaki na górze grały w bale). A widoki z Kopernika były ładne.. prawie 300m.n.p.m.

 

We Wrocławiu na ogół dachy są też pozamykane na kłódkę, właśnie ze wzgledu na dzieciaki i wanadli oraz pijaków zostawiajacych tam puszki i butelki zatykajace odpływy wody. Tylko nieliczne spółdzielnie przejęły się zaleceniami Straży Pożarnej i borykają się z w/w preblemami. Ja mam ten przywilej, że z racji wykonywanego zawodu częto bywam na dachach a widoki z 50 mnpg sa niekiedy fantastyczne, niestety z Wrocławia widać najdalej tylko 115 km ( Pradziad i Szrenica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Giewontu widać wieże na Pradziadzie oraz symulacja wykazuje, że z poziomu restauracji na Pradziadzie widać Giewont.

thumb_49739a6c5bf34770777242.jpg

 

Chyba, że widziałeś podstawę wieży i szczyt Pradziada, ale jak nie zobaczę zdjęcia to nie uwierzę ;-P

P.S. Jeszcze nie widziałem ani jednego zdjęcia z Polskich gór, które potwierdza efekt podnoszenia horyzontu.

 

Oto zdj szczytu Pradziada i całej wiezy, a nawet dużo więcej z Giewontu

DSC00120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasowało mi to, więc sprawdziłem. Faktycznie:

 

- Błatnia jest napewo tam, gdzie napisałeś Przykra;

- a tam gdzie napisałeś Błatnia to jest napewno Barania Góra, odległa o około 79km;

- co do Kotarza to nie wiem;

- a gdzie ma być przykra to też nie wiem.

 

PS. Skąd dokładnie zrobiłeś to zdjęcie ?

PS2. O otwarciu której wieży piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama jest z wieży kościoła Wszystkich Świętych ul. Kościelna (za rynkiem) otwarta jest od maja do końca września w soboty i w niedziele.

Sprawdzając na Google Earth faktycznie wychodzi mi tam Barania Góra. W takim razie zarzucam symulacje

sym.jpg

Dodaje jeszcze kawałek zdjęcia na podstawie którego robiłem opis

fot.jpg

Mam prośbę do Rafała, czy mógłbyś zrobić na szybko symulacje z tymi ostatnimi szczytami?

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Rafała, czy mógłbyś zrobić na szybko symulacje z tymi ostatnimi szczytami?

 

Nie mam w tym Rejonie 50% szczytów jakie widnieją na Twoim opisie. Wiec po wygenerowaniu widoku tylko kilka będzie opisanych.

Jak posiadasz oznaczone szczyty w GoogleEarth, to wyeksportuj do KML i podeślij mi na e-maila...wtedy wygenerowanie opisanej panoramy to kwestia 5minut.

197861.jpeg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej wysokości jest taras widokowy tej wieży ale moja symulacja więcej nie wnosi do tego zdjęcia. Więc znów to źle podpisałeś... Chyba, że z wieży widać więcej, to w miejscu pytajnika jest jeszcze Wielka Cisowa 877, no ale bez oryginalnej foty z aparatu tylko gdybam....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widze, że zastój, to wrzucę coś z ostatniej niedzieli:) Do DO to cięzko zaliczyć, ale podrzuce jako ciekawostke ;)

Tatry (Błyszcze, Bystre, Starorobociańskie, Kominiarskie i takie tam hołdki) z Mosornego Gronia (Zawoja)

cc617e79f699f7d2m.jpg

Skrzyczne z Mosornego

8418f02549ab29c3m.jpg

Turbacz z Krowiarek.. złudnie wydawało się, że podniosło trochę wysokość Turbacza:)

250ec8a47e31a830m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x'czaki' - widzę, że robiliśmy podobne kadry w niedzielę, choć z różnych miejsc. Ja odwiedziłem Worek Raczański bez nadziei na szerokie panoramy, ale tym razem pogoda pozytywnie mnie zaskoczyła. Poranna inwersja po mroźnej nocy była całkiem przyzwoita i pozwoliła złapać parę dalszych wzniesień. Po kolei:

 

W nawiązaniu do Tatr z Ochodzitej - pełna panorama Tatr z Wielkiej Rycerzowej. Próbowałem zrobić opis, ale poległem na Tatrach Zachodnich... Przy lewej krawędzi kadru załapała się też Magura Spiska.

W nawiązaniu do Turbacza z Krowiarek z posta powyżej - Gorce, również z Wielkiej Rycerzowej.

Dalej, Niżne Tatry z Kralovą Holą - nie do pomylenia z niczym innym.

Beskid Sądecki - po lewej szczyt Lubania, po prawej tuż nad inwersją mocno zniekształcone Pasmo Radziejowej.

Z masywów Beskidu Wyspowego widać było Mogielicę i Jasień, choć nie wyglądały imponująco.

Na deser z Rycerzowej majestatyczna Babia i wychylający się zza świerków Wielki Rozsutec. Szersza panorama Małej Fatry dostępna jest dopiero z Majcherowej.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany bliższymi kadrami z dwudniowego wyrypu po śniegu, to zapraszam do albumu.

Edytowane przez PPB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne ujęcia. Czułem że coś musi wisieć w powietrzu ale aż tak. Tu na dole człowiek musiał w pracy być. Jednak w niedzielę 22 lutego ORJ powiadomił mnie, że był na Klimczoku i Tatry oraz Pradziada widział jak na dłoni. Może się zrehabilituje i pochwali się ujęciami z tej wyprawy...... :szczerbaty:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w niedzielę 22 lutego ORJ powiadomił mnie, że był na Klimczoku i Tatry oraz Pradziada widział jak na dłoni. Może się zrehabilituje i pochwali się ujęciami z tej wyprawy
Jeseniki było też słabo widać z Bendoszki Wielkiej. Sam ich nie robiłem, tak więc ORJ, nie daj się prosić, ugaś nasze pragnienie :-)

 

Jeszcze słówko o pogodzie. Słyszałem, że w sobotę na Górnym Śląsku było słonecznie, a tymczasem góry spowijały niskie chmury z których prószył śnieg. Rozpogodziło się dopiero wieczorem. Za to kiedy chmury znikły całkowicie i Orion zaświecił jak centrum handlowe, śnieg zaczął skrzypieć jak styropian na szkle.

 

PS: Rafał, kiedy wrócę we wrześniu, to przez następny miesiąc będę obrabiał materiał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę, że koledzy nie próżnowali i wykorzystali niedzielne okno pogodowe. Ja wymyśliłem sobie wschód słońca na Baraniej. Przy świetle latarki w kluczowym momencie zgubiłem szlak, który przy normalnych warunkach jest nie do zgubienia (w miejscu gdzie szlak niebieski skręca w prawo, na most i dalej pnie się już trochę żwawej koło Kaskad Rodła). Koledzy zasugerowali, że pewnie nie był widoczny, przez to, że jest kompletnie przysypany, więc postanowiliśmy iść dalej dobrze odśnieżoną drogą, która, jak się potem okazało, prowadzi do przysiółka Wysznia/Wyżnia (bardzo urokliwe miejsce). Później jeszcze 10 minut torowania w śniegu ponad pas stu metrowego odcinka i stanęliśmy na "szczycie" Cieńkowa Wyżniego. Mimo silnego mrozu i ograniczonego widoku na wschód i południe, widoki były naprawdę ładne, szczególnie okazale prezentuje się stamtąd Czantoria i Łysa Hora. Na dole byliśmy po 8, więc w drodze powrotnej postanowiliśmy już zupełnie nieturystycznie wjechać na Równicę. Tam dobry widok na Małą Fatrę, Jesioników się nie dopatrzyłem.

 

Zamieszczam jedno zdjęcie, mój aparat na mrozie poniżej -5 odmawia posłuszeństwa, więc zdjęcie nie moje i fotoleracja będzie uboga.

 

fdeeef725d8beb82m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.