Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

dziś zakupiłem (księgarnia na Arkońskiej), dobrą mapę topograficzną tego rejonu Gliwic "Gliwice i Powiat Gliwicki, 1:50.000", wydana: http://www.wodgik.katowice.pl/

i tu jest podobnie: Góra Kalwaria jest na wschód od Gajowic, zaś pik 309.4m ma nazwę "Góry" ;) poza tym, wszystko ok - Strzyżowa G. i Wapienna G. na swoich miejscach

 

 

patrykos >> jesteś pewny że te kominy w Tarnowskich są ?

 

Jurek K. >>mógłbyś powiedzieć chociaż w jakim kierunku są te kominy i jakie kierunki zawiera Twoja panorama? dla mnie to kompletnie nieznany teren

 

No cóż na przybliżeniu w Geoportalu tez pisze "Góry", to zostawmy już tą nazwę "Góry" :P

Co do kominów podaje mniej więcej ich adres według zumi i google earth: Tarnowskie Góry ul. Zagórska (nazwa tych zakładów to " Chemet ")

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Alarm!!! Dzisiaj rewelacja!!! Z Siewierskiej widzę prawie krzyż na Giewoncie!! A co ciekawsze dalej na wschód pojawiło się coś jeszcze - nie wiem co to ale nie chcę nawet myśleć - Jaworzyna, Bieszczady?! Co ciekawe na zachód gorzej, bo już liczyłem na Snieżkę

 

Wieczorem wrzucę zdjęcia, mam nadzieję że będzie hit!

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Alarm!!! Dzisiaj rewelacja!!! Z Siewierskiej widzę prawie krzyż na Giewoncie!! A co ciekawsze dalej na wschód pojawiło się coś jeszcze - nie wiem co to ale nie chcę nawet myśleć - Jaworzyna, Bieszczady?! Co ciekawe na zachód gorzej, bo już liczyłem na Snieżkę

Wieczorem wrzucę zdjęcia, mam nadzieję że będzie hit!

 

o fafkulce ;/ a ja z Gliwic widzę tylko zamglony horyzont?

jestem za nisko / w smogu / czy inne licho ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fafkulce ;/ a ja z Gliwic widzę tylko zamglony horyzont?

jestem za nisko / w smogu / czy inne licho ????

 

Tak jak pisałem na zachód jest kiepsko, pewnie jesteś już w innej masie powietrza i u ciebie przejrzystość słaba, no cóż zapraszamy do Zagłębia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Alarm!!! Dzisiaj rewelacja!!! Z Siewierskiej widzę prawie krzyż na Giewoncie!! A co ciekawsze dalej na wschód pojawiło się coś jeszcze - nie wiem co to ale nie chcę nawet myśleć - Jaworzyna, Bieszczady?! Co ciekawe na zachód gorzej, bo już liczyłem na Snieżkę

 

Wieczorem wrzucę zdjęcia, mam nadzieję że będzie hit!

 

To na pewno przez przebiegunowanie się Ziemi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się właśnie z Rafałem na zachód Słońca na górze Siewierskiej motywowani pozytywnymi ;) informacjami płynącymi z forum ;). Jak się okaże, że jedziemy tam na darmo ;), to wyciągniemy z tego konsekwencje ;).

 

A tak poważnie, to kto może, tego zaprawszamy. Będziemy tam tak gdzieś do 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pojechali do Góry Siewierskiej bo chyba nie skojarzyli dzisiejszej daty, oj athomer będzie biedny :D kiedy pisał mateusz że pojechali ja wyszedłem na dach - jedyne co ujrzałem to dosyć ciekawe pasmo góro-chmur :D

 

jadąc rano na Będzin nic ciekawego na horyzoncie nie zapowiadało jednak tego co działo się późnym popołudniem. powietrze zaskakująco przejrzyste ale widoczność oceniam na jakieś... 45-50km bo horyzont urywał się dużo poza El.Jaworzno II i szybem KWK Janina. Beskidów widać nie było. na zachód pod słońce słabiej. a przy takiej widoczności Beskid Śląski powinien być już widoczny,

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam właśnie wróciłem z Hałdy Skalny (zachęcony czystym powietrzem z rana) i na południe jeden wielki pas chmur. Jedyne co ciekawego udało sie ufocić to House Of The 'Rising' Sun, czyli elektrownie Rybnik w zachodzącym słońcu.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a10aed1d1b62390.html

 

PS.Athomer, wg mnie jeśli coś miałoby być widać na lewo od Tatr to raczej tylko Turbacz, !EWENTUALNIE! Pasmo Radziejowej.... nic dalej. Wiem, że symulacje dają Turbacz ze Skalnej (jakieś 120Km., Radziejowa <o ile widoczna ze Skalnej> to już 150) .

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złapany na primaaprilisowy dżołk ;) zaatakowałem punkt widokowy Kalwaria (309.4m) k.Gajowic,

zamieszczam panoramę, z prośbą o opisanie: http://elhos.pl/files/panorama_do_opisania.jpg

 

dodatkowo dwie fotki z NN obiektami "na północ" od Tarnowskich Gór:

http://fotoupload.be/public.php?action=vie...;upload_id=3977

ktoś wie co to?

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athomer dał się złapać na swój własny żart i pojawił się wraz ze mną i Rafałem na Górze Siewierskiej o zachodzie Słońca. Warunków faktycznie nie było, potwierdzamy owe góro-chmury widoczne na horyzoncie, które na pierwszy rzut oka poważnie nas zmyliły (nie pasowało mi, że Skrzycznego nie było widać :P). Nie było widać nic z gór, nawet o zachodzie Słońca, kiedy dzienna gwiazda do połowy chowała się już za horyzont, nie zauważyliśmy nawet mglistego zarysu Jeseników (choć jak mawiał Kazio Górski, dopóki piłka w grze... - rawy czekają na obróbkę). A fociliśmy dzisiaj przez mnogość sprzętów, o których niech się wypowiedzą jego właściciele i zaprezentują efekty dzisiejszej sesji :)

 

PS. Przypominam raz jeszcze, że w sobote w godzinach wieczornych (przed zachodem Słońca) jesteśmy umówieni na h. Skalny. Wszystkich mogących pojawić się tam w tym czasie zapraszamy i oferujemy dojazd z okolic Sosnowca i Katowic (Athomer i ja). Plany może pokrzyżować tylko bardzo brzydka pogoda, ale wtedy wcześniej napiszemy na forum w sobote.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek to tyle co udało mi się na szybko rozpoznać z Twojej panoramy z Kalwarii:

1: Piekary Śląskie ? wyłącznie strzał.

2: Komin EC Zabrze, na lewo od niego prawdopodobnie wieża TV Bytków

3,4: Bytom, Zabrze - nie znam terenu.

5: KWK Pokój Szyb Wanda

6-9: to już chyba Gliwice więc nie pomogę...

 

a tu fotki z dzisiejszego wieczora z mojego dachu o których już wspominałem:

 

 

EC Chorzów o zachodzie i na prawo komin EC Zabrze:

1005313u.th.jpg

 

ogólne spojrzenie na górnośląski industrial:

1005310z.th.jpg

 

osławione już chmury na widok których aż przetarłem oczy ze zdziwienia. na pierwszym planie EC Katowice.

przed zachodem: 1005314.th.jpg

 

i po zachodzie: 1005324b.th.jpg 1005326.th.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przypominam raz jeszcze, że w sobote w godzinach wieczornych (przed zachodem Słońca) jesteśmy umówieni na h. Skalny. Wszystkich mogących pojawić się tam w tym czasie zapraszamy i oferujemy dojazd z okolic Sosnowca i Katowic (Athomer i ja). Plany może pokrzyżować tylko bardzo brzydka pogoda, ale wtedy wcześniej napiszemy na forum w sobote.

 

Ja się wstępnie piszę. Najlepiej umówmy się w Katowicach, żebym nie musiał szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich którzy się nie zorientowali że wczoraj był 1 kwietnia i wypatrywali wczoraj Bieszczad ze Śląska i Zagłębia serdecznie pozdrawiam :papa: :D

 

czakiczakiczaki dzięki za informację na temat tego co widać na wschodzie ale tak jak pisał Northwood wczorajasze przebiegunowanie Ziemi spowodowało niespotykane podniesienie horyzontu i zaburzenia w przebiegu światła w atmosferze :lol:

 

Mimo to tak jak pisał Mateusz spotkanie na Siewierskiej odbyło się, testowałem m.in. lufę Rafała (Orestegor 500/5,6), niestety dotarłem późno i światła było już mało. Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcia upamiętniające zdarzenie.

 

A propos sobotniego wyjazdu na Skalny - jeżeli ktoś z Zagłębia miałby problem z dotarciem tak jak pisał Mateusz mogę służyć kilkoma miejscami w samochodzie, piszcie na priv.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złapany na primaaprilisowy dżołk ;) zaatakowałem punkt widokowy Kalwaria (309.4m) k.Gajowic,

zamieszczam panoramę, z prośbą o opisanie: http://elhos.pl/files/panorama_do_opisania.jpg

 

dodatkowo dwie fotki z NN obiektami "na północ" od Tarnowskich Gór:

http://fotoupload.be/public.php?action=vie...;upload_id=3977

ktoś wie co to?

 

Cześć, na północy ustrzeliłeś hute w Miasteczku Śląskim oraz góre Grójec - ciekawy punkt widokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje koło drogi nr 908 między miejscowościami Piasek i Lubsza. To miejsce ma spory potencjał. Jezdze tamtedy na dzialke i czesto zatrzymuje sie zeby troche popatrzec:)

 

Nie do końca tak jest. Ty zapewne piszesz o górze z nadajnikiem BTS, nie wiem jak się ona nazywa. Faktycznie widoki z niej są całkiem dobre. Natomiast Góra Grojec to sąsiednie wzgórze, zalesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.