Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Góry Św. Anny to Opole znajduje się w linii prostej ok 30 km wiec powinno być widoczne, do samego Wrocławia jest ok 105 km

Ciekawi mnie czy z Wrocławia z najwyższego punktu (komin kogeneracja H 190) da się zobaczyć Górę Św. Anny i vice versa.

Co do Kosztowego myślę ze widać go, skoro z hałdy w Katowicach się da zobaczyć Anaberg, to z Kosztowego nie było by najmniejszego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Góry Św. Anny to Opole znajduje się w linii prostej ok 30 km wiec powinno być widoczne, do samego Wrocławia jest ok 105 km

Ciekawi mnie czy z Wrocławia z najwyższego punktu (komin kogeneracja H 190) da się zobaczyć Górę Św. Anny i vice versa.

Co do Kosztowego myślę ze widać go, skoro z hałdy w Katowicach się da zobaczyć Anaberg, to z Kosztowego nie było by najmniejszego problemu :)

Mam nadzieje, że w sobote się okaże :) Wpadniesz?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jutro ma być deszcz i w sobotę rano, więc wieczorem może będzie ta lepsza widocznośc. A jak nie to w niedzielę napewno.

@Patrykos - wydaje mi się, że Jasna Góra ma tu większe szanse, niż Wrocław. Choć wysokość podobna, to Jasna Góra jest bliżej. Ja chciałbym złapać choćby komin El. Opole i bliższa cementownia Górażdże

Ale jak będzie , zobaczymy na miejscu.

 

Znalazłem kamerki z owego 240m komina El. Opole jedna na północ, druga na południe: http://kamera.dobrzenwielki.pl/

Maszt w Kosztowach powinno widać , ale musi być widoczność . Z szarloty go widać;)

 

Acha i witam nowego forumowicza Int`a zza miedzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Tatry z Św. Anny (185 km) to odległościowo wyzwanie większe niż z Gliwic. Choć np. tego dnia musiały razić po oczach :)

 

Zawsze pozostaje wierzyć, że dzisiaj i jutro solidnie popada :) A zalążki dobrej widoczności widać nawet teraz, w końcu światło przestało się tak silnie rozpraszać w atmo i chmury powoli 'nabierają kształtów'.

 

EDIT: Faktycznie pada i wieje idealnie - powoli widać pierwsze efekty - pytanie czy przestanie do jutra. Z tego co można doczytać się tutaj nie wróży nam to dobrze na jutro, chyba raczej niedziela...

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zachecam wybierac sie jak najszybciej, bo sytuacja szybko sie zmienia. Kurcze... Na Anne trzeba jednak jechac bez wzgledu na opad i liczyc na chwilowe rozpogodzenia. Bo szansa na Tatry jest tylko zaraz po deszczu. Jurku, celuj we wschodni stok Babiej i doswietlaj - a noz sie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zachecam wybierac sie jak najszybciej, bo sytuacja szybko sie zmienia. Kurcze... Na Anne trzeba jednak jechac bez wzgledu na opad i liczyc na chwilowe rozpogodzenia. Bo szansa na Tatry jest tylko zaraz po deszczu. Jurku, celuj we wschodni stok Babiej i doswietlaj - a noz sie pojawia.

 

ok, szczelałem w ten rejon, niestety chyba widoczność się już pogarsza,

w najlepszym momencie, śniegi na Babiej pięknie błyszczały, pokazały się Jesenniki i fragment pasma na wschód od Babiej (Polica-Mędralowa ??), jak się ściemni zasiądę do obróbki RAW-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można zobaczyć Jeseniki z okolic Gliwic ? ? ? ? ? ?

 

 

 

 

To moje dzisiejsze wypociny:

1. Skrzyczne

2. Grupa Klimczoka, w tle Skrzyczne i Małe Skrzyczne

3. Babia

4. Babia zoom

5. Dębieńsko complex

6. Smrk & Knehyne (original mix)

7. Smrk & Knehyne (high contrast remix)

f1.JPG

f2.JPG

f3.JPG

f4.JPG

f5.JPG

f6.JPG

f7.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można zobaczyć Jeseniki z okolic Gliwic ? ? ? ? ? ?

 

 

 

 

To moje dzisiejsze wypociny:

1. Skrzyczne

2. Grupa Klimczoka, w tle Skrzyczne i Małe Skrzyczne

3. Babia

4. Babia zoom

5. Dębieńsko complex

6. Smrk & Knehyne (original mix)

7. Smrk & Knehyne (high contrast remix)

 

Robiłeś te zdjęcia z wiaduktu nad a1? Jeśli tak to możliwe że Cie widziałem, stałem dziś dość dlugo na bunkrze obok tego wiaduktu :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia 1-5 były robione z wiaduktu. Byłem tam około 10 minut gdzieś koło 18 ...

 

Jaki bunkier ? ? ?

 

I skąd Pradziada dorwać ?, chętnie bym go jeszcze dziś upolował skąś ...

 

Ten bunkier jest po prawej stronie w polu (jadąc ul.Bojkowską w stronę Gierałtowic)

1.JPG 1-bunkier, 2-wiadukt

 

Krążą legendy że Pradziada widać z ul.Rybnickiej (z tego wiaduktu nad a4). Jeseniki stamtąd widać :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku Gliwice jakieś magiczne są :P Tam już na południe nie ma tak zanieczyszczonego powietrza chyba bo z północy GOPu nie jest tak dobrze.

ale koledzy czy ja mógłbym prosić kogoś o sumulacje na południowy-zachód z mojego dachu? :D

współrzędne: N:50' 19' 0'' E:19' 4' 40"

wysokość 277m npm +9m wysokości ponad poziomem gruntu

Coś mi majaczy na horyzoncie między Kukurydzami na Tysiąclecia w Katowicach a Chorzowem. Strach pomyśleć co to może być...

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia 1-5 były robione z wiaduktu. Byłem tam około 10 minut gdzieś koło 18 ...

 

Jaki bunkier ? ? ?

 

I skąd Pradziada dorwać ?, chętnie bym go jeszcze dziś upolował skąś ...

 

Niestety dzisiaj nie ma już szans na Pradziada. Właśnie patrzę za okno i góry toną w ciężkich chmurach, które zmierzają w moją stronę i chyba znowu zaraz zacznie padać :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam i swoje 5 groszy. Z kopernika z Zabrzu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f445369e1c52d4e.html - Babia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eb6ee1c4df5c847.html - Pilsko

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ae832eb229dd9f4.html - + Rysianka i Lipowska

pzdr. ;)

 

Myślicie, że były warunki na :Cenzura: Tatry?

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku, jestem pełen podziwu dla tej Babiej! Cos czuje, ze tam Vysokiej nie bedzie, ale mimo wszystko ten snieg w zlebach jest piekny. Teraz patrze na zdjecie z komorki, ale w domu wrzuce to na lcd, uruchomie infrana i sprobuje cos powyciagac. Dorzuce je tez na DO. I trzymajcie prosze kciuki, zeby jutro bylo co najmniej tak dobrze, jak dzisiaj. Wyjazd planuje jutro o 15, gdyby ktos chcial dolaczyc do auta, to moge podjechac pod Altusa. Na miejscu bedziemy najpozniej o 16.30. Miejsce spotkania proponuje na czerwonym 'krzyzyku'. Wszelkie sugestie mile widziane. Darz bor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nauczkę z dzisiejszego dnia...

O 17.35 przyszedłem z pracy, wyszedłem na balkon i zachwyciłem się widokiem Babiej, jakiego nie widziałem od pół roku.

Poszedłem po refraktorek - oglądałem do 17.45.

O 17.45 napisałem tu posta o widoczności.

O 17.55 poszedłem po aparat i... zonk - warunki gwałtownie się pogorszyły :(

 

Wniosek: po aparat trzeba lecieć od razu.

 

Tyle zostało:

(ale i tak jest nieźle, odległość z D.G. w lini prostej 88 km.

IMG_2611b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomie infrana i sprobuje cos powyciagac. Dorzuce je tez na DO. I trzymajcie prosze kciuki, zeby jutro bylo co najmniej tak dobrze, jak dzisiaj.

 

 

Linkuję plik RAW, z którego starałem się wyciągnąć ww. fotkę

BTW: ktoś wie co to za szczyt? - pojawił się za masztem TPsa (przy ul. Bernadryńskiej, w Gliwicach). To nieco w lewo od Babiej Góry, na rejon Policy-Mędralowej, raczej za bardzo na wschód(?)

IMG_0900_1.jpg

Trzymam za Was jutro kciuki, mnie obowiązki 3.V-ą (trzymają) ;) w Gliwicach - Darz Bór !! ja może coś upoluję w niedzielę, z Koniakowa...

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.