Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Panowie

Chciałem pokazać zdjęcie Tatr zrobione z mojej okolicy.

Zdjęcie to było wykonywane z miejsca zamieszkania: Łękawica koło Wadowic

 

DSCF0596_tatry.JPG

 

Krzysztof VRG obrobił i oznaczył szczyty Tatr na zdjęciu.

 

P.S Wielkie dzięki Krzysztof za wyciągnięcie szczegółów z fotki i opisanie jej dokładnie.

Hej Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merti >> powiem Ci, że czekalem na ten opis "otoczenia" Rozsutca z Siewierskiej bo często go szukam z dokładnie takiej samej perspektywy, dzięki ;)

(linia G.Siewierska - Velky Rozsutec przecina dokładnie mój PO w Czeladzi co ciekawe :lol: )

 

 

simarik >> nie ma za co. jeśli chodzi o Tatry, polecam sie na przyszłość :)

Chciałbym podjąć jeden mały temacik. Przyjrzyjcie sie podpisanej panoramce - doskonale widać Vysoką i Koszystą a znajdujące się między nimi zarówno polskie jaki i słowackie Rysy, całe otoczenie Morskiego Oka wraz z Mięguszowieckimi jest niewidoczne, mimo że wszystkie one nie są dużo niższe od Vysokiej. Ciekawa sprawa... :huh:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka zdjęć z Pradziada:

Pierwszy plan Biskupia Kopa a dalej Opole odl.do Opola 82 km

 

 

elektrownia Detmarovice(91 km):

elektrownia_Detmarovice_91_km.JPG

elektrownia Opole(87,5 km):

 

Ślęża (94,5 km):

_l__a_94_5_km.JPG

elektrownia Rybnik(93 km):

elektrownia_Rybnik_93_km_i_....JPG

 

Mam jeszcze pytanie, czy na zdjęciu z elektrownią Rybnik nie widać jeszcze elektrowni w Łaziskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem z Góry Siewierskiej łupem padł dach Gorców - klik. Zwracam uwagę na jego odległość, odległość Velkego Rozsutca i to, jaka jest różnica w wyrazistości jednego i drugiego... Szkoda, że na wschód tak "szybko" kończy się horyzont, bo tam zawsze są o niebo lepsze warunki niżna zachód czy południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz >> przyznaj sie, co Ty tam jeszcze przed nami chowasz jeśli chodzi o Siewierską ? :rolleyes:

nie mogłeś jakiejś jednej zbiorczej fotorelacji zrobić ?:P

 

 

voytasosuch>> to wyższe to prawdopodobnie Stokłosica (850)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vrq - jeżeli prześlesz mi na priv swoje namiary, to na pewno poinformujemy Cię, jak będziemy jechać fotografować Stoha z Twoich rejonów :D Weź drabine... I przy okazji gratuluję tak dobrej znajomości Tatr!

 

@KowalTM - widzę udane łowy! :) Pytanie, które nas chyba wszystkich najbardziej frapuje, to czy szukałeś już na zdjęciach Łysogór?

 

@Vojtas - tu pomoże ktoś z MD... Jeżeli masz na myśli ten popularny Stożek, to na pewno nie on.

 

@Robert - Łaziska potwierdzisz, jeżeli znajdzie się tam hałda Skalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz >> przyznaj sie, co Ty tam jeszcze przed nami chowasz jeśli chodzi o Siewierską ? :rolleyes:

Chowa autor, ja przed Wami odkrywam ;) A jest tego jeszcze bardzo wiele! Z nieoficjalnych źródeł już mi wiadomo, że zrównaliśmy się odległością z rekordem Northwooda, ale piłka jeszcze w grze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyciśnij Rafała o wszystkie foty a nie tak dajecie nam jedynie liznąć po troszku tego co najlepsze :P

co to za rekord Northwooda? masz na myśli Keprnik z Pilska 173,5km ?

 

@Vrq - jeżeli prześlesz mi na priv swoje namiary, to na pewno poinformujemy Cię, jak będziemy jechać fotografować Stoha z Twoich rejonów :D Weź drabine...
Mam drabinę alu trójsegmentową, ale w przy ustawieniu bez podparcia max 4,5m, chyba że oprzemy o coś lub kogoś to da nam to 6, może 7metrów :D

 

I przy okazji gratuluję tak dobrej znajomości Tatr!
znajomość swoją drogą, ale mam po prostu doskonałe źródła, posiadam w wersji papierowej wiele w pełni opisanych panoram Tatr z Gorców, z Pienin i z samych szczytów tatrzańskich. Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy na zdjęciu z elektrownią Rybnik nie widać jeszcze elektrowni w Łaziskach?

 

sprawdzałem tę fotkę programem do HDRu i faktycznie coś tam majaczy na lewo od tych kominów, pewnie to hałda Skalny.

Choć wyglada to jak zakłady fiata w Tychach to wg mnie to Łaziska.

Może Kościak sie tu wypowie? ;)

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co. jeśli chodzi o Tatry, polecam sie na przyszłość :)

Chciałbym podjąć jeden mały temacik. Przyjrzyjcie sie podpisanej panoramce - doskonale widać Vysoką i Koszystą a znajdujące się między nimi zarówno polskie jaki i słowackie Rysy, całe otoczenie Morskiego Oka wraz z Mięguszowieckimi jest niewidoczne, mimo że wszystkie one nie są dużo niższe od Vysokiej. Ciekawa sprawa... :huh:

 

To pewnie dlatego są niewidoczne że akurat zasłania je to wzgórze na pierwszym planie. Kiedyś jak warunki pozwolą to zrobię zdjęcie tych Tatr z innej miejscówki z mojej miejscowości zobaczymy co się wtedy pokaże

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewie staliśmy się właścicielami unikalnego zdjęcia bełchatowskich kominów z Łodzi, a dokładniej z Widzewa. Zapraszam do zaglądnięcia - klik.

 

Widzę, że Bełchatów wzbudza wiekszę emocje niż Opole, bo moim kominem z Wrocławia nikt się nie zainteresował a to ponad 10 km dalej. http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=345497

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies pewnie sie przydał do węszenia dobrych miejsc obserwacyjnych :szczerbaty:

Musze go jeszcze nauczyć komendy AZYMUT: 252, Jeseniki - Szukaj! :P

 

Czekamy na zdjęcia z tej Siewierskiej. Pochwalcie się co macie a nie bawcie się w IPN. :lol:

 

 

Edit:

Co do tej Elektrowni łaziska, to na bank coś tam jest, chyba nawet widać hałde skalny

elektrownia_Rybnik_93_km_i_....JPG

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Bełchatów wzbudza wiekszę emocje niż Opole, bo moim kominem z Wrocławia nikt się nie zainteresował a to ponad 10 km dalej. http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=345497

Vicio szukałem tez właśnie takiego zdjęcia komina EC Opole z Wrocławia, zastanawiam się czy z jakieś wieży widokowej np: Katedry czy Garnizonowego (koło Rynku) można by było go zobaczyć, a jeszcze jakby wejść na komin KOGENERACJA w Wrocławiu (chyba 190m) może była by szansa na zobaczenie Góry Św. Anny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KowalTM - widzę udane łowy! :) Pytanie, które nas chyba wszystkich najbardziej frapuje, to czy szukałeś już na zdjęciach Łysogór?

 

Szukałem Łysogór bardzo długo, widoczność pozwalała na ich zobaczenie, jednak prawdopodobnie były zasłonięte przez bliższe wzniesienia Pasma Klonowskiego i innych. Zasłonięte są z tego miejsca również Kielce. Na poniższych fotkach to widać:

 

konskie_2_powinny_lysog_ry.JPG

 

Tutaj najważniejsze zasłoniły drzewa, ale jest to jednak bardziej Pasmo Klonowskie niż Łysogóry

konskie_kolonowskie.JPG

 

kier._ysog_ry_1.JPG

 

Reszta innych ustrzelonych górek, wzgórz, masztów i obiektów z Góry Sławno k.Opoczna

- jeżeli kogoś interesuje:

Piotrków Trybunalski - 30 km

Siniewska i Barania - Pasmo Oblęgorskie w powiększeniu - 54-52 km

Siniewska i Góra Perzowa - 51-52 km

wieże koscioła w Lubochni - 25 km

RTCN Przysucha-Kozłowiec - 33 km

Hałda Kamieńsk - 51 km

komin EC Koluszki - 44km

Końskie i okolice

kominy i maszty w Tomaszowie Mazowieckim - 19-20 km

tajemniczy kościółek w kierunku Radomska

Pasmo Klonowskie

wzgórza w kierunku wschodnim i zagadkowa wieża

elektrownia Bełchatów - 55km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może trochę OT, ale ważna kwestia. Mateusz, nie myślałeś czasem, żeby na DO dodać jakąś informację o prawach autorskich do zamieszczanych fotek? Każda strona tego typu ma coś takiego. Myślę, że wraz z wzrastającym zainteresowaniem dalekimi obserwacjami powoli staje się to konieczne, aby zabezpieczyć się przed różnymi niemiłymi sytuacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Łysogór bardzo długo, widoczność pozwalała na ich zobaczenie, jednak prawdopodobnie były zasłonięte przez bliższe wzniesienia Pasma Klonowskiego i innych. Zasłonięte są z tego miejsca również Kielce. Na poniższych fotkach to widać:

Masz dużo racji, ale 'na szczęście' nie pełną... Zerknij na tę symulacje. Martwi mnie tylko to, że czerwony prostokąt jest na terenie, gdzie chyba jest las. Oczywiście to symulacja z Łysicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vicio szukałem tez właśnie takiego zdjęcia komina EC Opole z Wrocławia, zastanawiam się czy z jakieś wieży widokowej np: Katedry czy Garnizonowego (koło Rynku) można by było go zobaczyć, a jeszcze jakby wejść na komin KOGENERACJA w Wrocławiu (chyba 190m) może była by szansa na zobaczenie Góry Św. Anny :)

 

Zdj robione z wys ok 50 mnpt. Katedra ma taras troszkę wyżej, więc lepiej by było go widać, bo tutaj ledwo wystaje. GSA ma taką samą wysokość ale jest ok 30 km dalej. Myślę, że komin EC (180m) by wystarczył ale jest trudno dostepny (byłem tam dawno temu parę razy ale akurat niewiele było widać - raz nawet byłem ponad mgłą!). Jakoś mi to trudno sobie wyobrazić bo ze Ślęży GSA jest taka malutka (widziałem 2 razy ale nie mam foty - muszę ją upolować bo mam zamówienie od Mateusza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeden z większych sukcesów wyjazdu na Górę Klimont, czyli wspominany wcześniej maszt Chorągwica pod Wieliczką - klik. Uchwycić światełka było trudniej niż oddalonego o 60 km bardziej Pradziada :)

Myślę, żę łatwiej pójdzie z Żórawiną z GSA, a to prawie 100 km :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.