Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak! Ten Pan może mieć kapitalne zdjęcia, tylko że sam nie wie, co na nich jest, a może być Rumunia. Strojąc sobie z niego żarty, nic nie osiągniemy.

[/quo]

Zgadzam się z Krzyśkiem. Tylko nie wiadomo, jaki ci "obserwatorzy" maja sprzęt fotograficzny, czy faktycznie są w stanie coś uchwycić. Czytałem kiedyś, że juz próbowaliście nawiązać kontakt z pracownikami stacji meteo na Łomnicy, ale bezskutecznie. Może warto taką próbę powtórzyć.

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odpowiedzi na panoramę Michała zamieszczam panoramkę z drugiej strony ( Z Równi Królowej), z pamiętnego 13 czerwca. Może ktoś chciałby ją opisać?

 

259ad0801d8c9236m.jpg

ja bym chciał ale nie potrafię :Boink:

 

Rzut oka na kalendarz uświadomił mi, że do najlepszych chwil tego roku zostało niecałe 7 tygodni - 6 sierpnia U2 na Śląskim a następnego dnia nareszcie Tatry. Wybiera się ktoś w tym okresie ? Wszystko wskazuje na to, że jak rok temu będę łaził sam. Ma to swój urok ale na pierwszy raz na orlą dobrze by było mieć towarzysza :)

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, Kluszkowce! :)

pięknie, ale tam to normalny widok, to tylko 24 km do grani Tatr Bielskich i 31 do Łomnicy :P

trzeba było zatrzymać się na parkingu pod G.Wdżar to by Ci żadne drzewa nie zasłaniały i widok aż po same Tatry Zachodnie z tej perspektywy kończy sie gdzieś na Małołączniaku.

 

wiem, wiem ale byłem tylko pasażerem a kierowca się śpieszył, no i tyle. Na lewo od całej panorki jest taka fajna górka niezalesiona, co następnym razem trzeba ją zdobyć a tam i Pieniny i Tatry, Gorce i może Babia za jednym razem się chwyci.

 

Może panorka nie odda tego co widać na poszczególnych kadrach... ale każdy szczegół gór było widać( w oryginale o3wista). Masakra :D .

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem ale byłem tylko pasażerem a kierowca się śpieszył, no i tyle. Na lewo od całej panorki jest taka fajna górka niezalesiona, co następnym razem trzeba ją zdobyć a tam i Pieniny i Tatry, Gorce i może Babia za jednym razem się chwyci.

 

Może panorka nie odda tego co widać na poszczególnych kadrach... ale każdy szczegół gór było widać( w oryginale o3wista). Masakra :D .

ale przystanąć chwilę na poboczu miał żebyś panoramkę wykonał :P a parking pod Wdżarem jest przy samej drodze :P

co do tego wzniesienia to są to tzw Wielkie Pola między Kluszkowcami a Czorsztynem, prowadzi tam stara wąska ale asfaltowa droga do Czorsztyna, tuż za granicą PPN'u już w drodze z Czorsztyna do Sromowiec ze znanej polany Majerz piękne niczym nie skrępowane widoki we wszystkie strony świata, na Tatry, na Babią, na Gorce, na Pieniny i nawet na Beskid Sądecki :)

elcupa >> noo ciężka sprawa tą "drugostronną" panoramą z Tatr na Gorce i Podhale :rolleyes: rozpoznaję Przełom Białki ze skałami Kramnicą i Obłazową, Pieniny Spiskie pomiędzy którymi a Gorcami znajduje sie Jezioro Czorsztyńskie, dalej Pieniny Właściwe z charakterystycznymi Trzema Koronami a z samych Gorców jedynie pasmo Lubania rozpoznaję ponad Pieninami. Jeśli bardzo chcesz to pozaznaczam to, ale więcej nie jestem w stanie chyba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę nie na temat:

Spróbowałem opisać moje zdjęcie Tatr z Czudca. Efekt poniżej.

Tatry_z_Czudca_opis800px.jpg

Pytanie do znawców: na ile jest on poprawny?

 

I jeszcze jako bonus - Bieszczady z Budzisza (w centrum Smerek - 103km) - lokalizacja: http://www.heywhatsthat.com/?view=FVTTEALQ

Bieszczady_z_Budzisza_cr.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na pogodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego wzniesienia to są to tzw Wielkie Pola między Kluszkowcami a Czorsztynem, prowadzi tam stara wąska ale asfaltowa droga do Czorsztyna, tuż za granicą PPN'u już w drodze z Czorsztyna do Sromowiec ze znanej polany Majerz piękne niczym nie skrępowane widoki we wszystkie strony świata, na Tatry, na Babią, na Gorce, na Pieniny i nawet na Beskid Sądecki :)

 

... co do tego, to wykonam to z przyjemnością następnym razem, tylko poproszę o kopię warunków widocznościowych jakie były :D

Ale thx za podpowiedź.

 

P.S.

A byłeś tam może? Masz jakieś foty z tego miejsca??

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że byłem, to piękne miejsce a dość często spędzałem w Pieninach wakacje. fotki ? ciężko będzie coś konkretnego znaleźć ale mam jedno z tych Wielkich Pól w stronę Niedzicy. Z polany Majerz chyba nie mam.

widok_na_Niedzic_.JPG

 

 

szybka mapka z punktami widokowymi:

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, co z tymi zdjeciami z Radhosta???

Spokojnie, jeśli dobrze zrozumiałem, to Alpy dopiero miały zostać stamtąd sfotografowane, gdy znowu zrobi się taka widoczność, jaka ostatnio wyjątkowo często bywała. Niestety, na razie można tylko czekać, co widać za oknami :(

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, co z tymi zdjeciami z Radhosta???

Z kapelusza ich nie wyciągniemy ;) Jak wcześniej wspominałem przy najbliższych dobrych warunkach widocznościowych na Morawach pojedziemy i ponowimy próbę złapania Alp z Radhosta. Na razie w planie są Tatry z kielecczyzny, a na osłodzenie goryczy oczekiwań proponuję fantastyczne fotki Kolegi Janusza z górskiego forum "bez nazwy", które zdają się przeczyć rafałowej teorii braku 'soczewkowania' atmosferycznego w naszych warunkach. Bieszczady, Tatry Wysokie i Niżne z dużych odległości - wszystko pojawi się już wkrótce na DO. Niestety trzeba troszkę poczekać, bo jak pewnie się domyślacie Dalekie Obserwacje nie są naszym jedynym chlebem powszednim...

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeśli dobrze zrozumiałem, to Alpy dopiero miały zostać stamtąd sfotografowane, gdy znowu zrobi się taka widoczność, jaka ostatnio wyjątkowo często bywała. Niestety, na razie można tylko czekać, co widać za oknami :(

Krzysiek, to może w tak zwanym międzyczasie rozwiążesz kolejną zagwozdkę (jesli masz czas i ochotę). Chodzi mi o widzialność na S w stronę Alp z pasma zwanego Żdziarskie Vrchy na wyżynie Czesko-Morawskiej, np. ze szczytu Malinska Skala ( o ile się nie mylę to jest to 49,6575 N, 16,0525 E, wysokość 835 m npm ). Z tego co sie orientowałem, ten i kilka innych nieodległych szczytów mogą być nie tylko świetnymi punktami obserwacyjnymi na Sudety (widać min. Karkonosze, g. Orlickie, masyw Śnieżnika) ale także właśnie na południe, w stronę Schneebergu, a może i czegos więcej. Pytam dlatego, że np. wyprawę na Śnieznik mozna by połączyć z wypadem w te właśnie strony (w końcu od granicy w Międzylesiu to tylko "rzut beretem" ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, to może w tak zwanym międzyczasie rozwiążesz kolejną zagwozdkę (jesli masz czas i ochotę). Chodzi mi o widzialność na S w stronę Alp z pasma zwanego Żdziarskie Vrchy na wyżynie Czesko-Morawskiej, np. ze szczytu Malinska Skala ( o ile się nie mylę to jest to 49,6575 N, 16,0525 E, wysokość 835 m npm ). Z tego co sie orientowałem, ten i kilka innych nieodległych szczytów mogą być nie tylko świetnymi punktami obserwacyjnymi na Sudety (widać min. Karkonosze, g. Orlickie, masyw Śnieżnika) ale także właśnie na południe, w stronę Schneebergu, a może i czegos więcej.

Ochotę to mam zawsze, tylko z czasem różnie :). Żdiarskie Vrchy widać ze Śnieżnika przy dobrej pogodzie, kiedyś widziałem je także z Karkonoszy, a resztę się sprawdzi, ale na pewno nie na jutro :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader, to też z olimpu?? ja przez rok w promyku mieszkałem, i nie przyszło mi do głowy że przecież z tych wysokich powinno byc coś widać.... :Boink:

 

Tak z olimpu. W przyszłym roku idę do babilonu, więc mam nadzieję jeszcze coś się uda sfocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać winietowanie, no i mogłem dać na "sztywno" ustawienia.

Daj spokój, panorama jest kapitalna. Linie składania poszczególnych zdjęć widać często nawet przy sztywnych ustawieniach, bo matryca nie jest całkiem jednorodna (np. w moim aparacie lewa strona zdjęcia zawsze jest odrobinę jaśniejsza). Można dopasowywać jasność, ale potem okazuje się, że barwa troszkę się nie zgadza...

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po Tatrach z Kielecczyzny na DO pojawią się Alpy z Radhosta i wtedy będzie wszystko wiadomo :P

Po rzucie oka na mapę rozumiem, dlaczego planujecie Beskid Morawski - wzdłuż doliny Dunaju może się otwierać na Alpy widok niezwykle szeroki, a nie tylko na jeden (i to w dodatku ciągle ten sam ;) szczyt nad jakimś obniżeniem terenu. Dlaczego jednak padło na Radhost, a nie na wyższe Knehyne lub Lysą Horę? Czy wybór jest poparty jakimiś wstępnymi obliczeniami, np. z Radhosta będzie widać Dachstein ;), a z Knehyne i Lysej już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochotę to mam zawsze, tylko z czasem różnie :). Żdiarskie Vrchy widać ze Śnieżnika przy dobrej pogodzie, kiedyś widziałem je także z Karkonoszy, a resztę się sprawdzi, ale na pewno nie na jutro :(.

Krzysiek, przepraszam, że Ci "mieszam", ale znalazłem chyba najlepsze miejsce obserwacyjne w tamtym rejonie:

49.59083 N, 16.34083 E. Szczyt nazywa się Horni Les, ma 774 m npm, a na nim jest "Vychlidka", gdzie taras obserwacyjny połozony jest na wys. 803 m npm. Wg. what"s that? powinno tam być widać nie tylko Karkonosze, Śnieżnik i w ogóle Sudety, lecz taże na S Schneeberg, Rax Alpe i Ótcher w austriackich Alpach, a na wieżę jest (wg. informacji znalezionych przeze mnie w necie): "vstup zdarma, otevrena nonstop".

P.S. Polecam wszystkim stronę www.rozhlednyunas.cz . Sa tam informacje ( z opisami panoram) o prawdopodobnie wszystkich wieżach widokowych w Czechach.

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.