Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

siema

czesto czytam to forum bo ciekawi mnie tematyka ale jeszcze nie bylo powodu zeby cos napisac:)

no ale dzisiaj dobra przejrzystosc to wybralem sie na miejscowke z aparatem. obadalem na heywhatsthat.com ze niby widac z niej tatry ale... no wlasnie przy opcji "show profile" linia ledwo mija jakies wzgorze na ~40 km. zrobilem fotke (obiketyw 135mm plus canon300d) i cos sie pojawilo ale przy takiej ogniskowej malo widac. stad pytanie, czy ktos moze wykonac symulacje z tego miejsca ? walczylem z RM ale nie rozkminiam tych programow:)

link do zdjecia (kombinowane zeby cos zobaczyc) http://dak.110mb.com/cos.jpg

miejscowka to wzgorze magdalenka nad rzeszowem. wg heya - latitude 50.01417° N longitude 22.12333° E elevation 393m

jak cos moge podeslac RAW gdyby zdjecie nie dawalo rady.

zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Po pierwsze przeładuj gdzieś to zdjęcie bo tamten serwer wypluwa błąd.

Po drugie :) Proszę bardzo, symulacje w kierunku Tatr. Powiem tylko że do Świnicy (czerwony punkcik po prawo na azymucie 240,6 st) masz 176km

TATRY_Z_WZGORZA_MAGDALENKA.JPG

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wieczorny wypad na Dorotkę udany, ale nie do końca. Dlaczego ? Beskid Żywiecki i Śląski słabo, mimo że w ciągu dnia zapowiadało się znacznie lepiej. Za to czym dalej na zachód tym lepiej.

 

Beskid Morawski:

100_0262_stitch1.jpg

100_0262_stitch3.jpg

 

Po zmroku:

Góra Żar i krzyż na Hrobaczej obok masztu Kosztowy:

100_0305.jpg

 

Index_Music przeszkadzający w naświetlaniu Łagiszy:

100_0308.jpg

 

EL Łagisza:

100_0309.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część druga.

 

Jeseniki:

100_0287.jpg

100_0291.jpg

 

Radiostacja Gliwicka, wciąż bez spektakularnego oświetlenia mimo długiego naświetlania:

100_0290.JPG

 

Także wypad połowicznie udany - Jeseniki i Morawski są, ale ani naszej polskiej części Beskidów ani nowego oświetlenia nie udało się udokumentować. No i miło mi było poznać nowego forumowicza - Index_Music. Będzie z Ciebie dobry daleki obserwator :)

Edytowane przez vrg
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zazdroszczę wam tego wieczoru. Rzeczywiście, zachód był bajeczny, a ta czerwień....

 

Dak czemu te zdjęcie takie różowe :icon_smile: Masz jeszcze jakieś kadry w lewo lub prawo to podrzucił byś... Sądzę po tej fotce że raczej nie była robiona w kierunku wierchów...

 

PS. No niestety Dak, w rawie też nic się nie da wyciągnąć, niebo zasnute chmurami....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypad na Dorotę z vrg dziś jak najbardziej udany, mi również miło było poznać i dziekuję za rozjaśninie nieco horyzontu!! :)) Fotki całkiem przyzwoite wyszły, szkoda tylko, że z Radiostacją nam się nie udało :(( Trzeba takie wypady robić częściej to może uda nam się zobaczyć Tatry! :)) No ale Jeseniki jak na pierwszy mój raz to tez niezły wynik ;) Pozderki! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze wale nowe posty ale nie moge chyba jeszcze edytowac. zdjecie bylo robione w dobrym kierunku. mam jeszcze inne bardziej w "lewo" ale tam tez nic. chyba zmylily mnie te ostre ksztatly zaznaczone strzalka na foto. no nic, trzeba zgasic podjar i sprobowac kiedy indziej :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze wale nowe posty ale nie moge chyba jeszcze edytowac. zdjecie bylo robione w dobrym kierunku. mam jeszcze inne bardziej w "lewo" ale tam tez nic. chyba zmylily mnie te ostre ksztatly zaznaczone strzalka na foto. no nic, trzeba zgasic podjar i sprobowac kiedy indziej :) pzdr

Nie wydaje mi się, żeby to były Tatry. Na takiej ogniskowej powinny być dużo większe. Ja swoje zdjęcia z Czudca robiłem na 300mm, Wojtek wczesniejsze na 50mm i wierchy były dużo większe, zwłaszcza szczyty były bardziej oddalone od siebie. To co widać to pasmo Brzeżanki, a właściwie czubek lasu. Tatry powinny być widoczne dokładne tam, gdzie przebiega linia wysokiego napięcia, widać na Twoim zdjęciu moją miejscówkę na Gwoździance (BTS w pobliżu wysokiego napięcia), trochę na prawo widać też ledwo wystającą górę Bardo.

Miałem w planach focić z Magdalenki, może się tam spotkamy.

Pozdrawiam i do zobaczenia na łowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj dość długo trzeba było czekać, żeby warunki odpowiadały wyobrażeniu jakie w sobie wywołałem patrząc na prognozy pogody i przechodzący front z ochłodzeniem. W najlepszym momencie widoczność dochodziła do 9/10 (patrząc z Jastrzębia). Zamieszczam dwa skromne zdjęcia.

 

 

Śląsko-Morawski (okolice zachodu):

 

ead368245bb391e8m.jpg

 

Śląski z wyraźnie świecącym masztem na Skrzycznem (godzina 23):

 

fef81d2e7ae4c5ecm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

teraz relacja z Centrum B)

w ostatnim tygodniu miałem okazję gościć na osławionej już Górze Sławno (269m) na Wzgórzach Opoczyńskich, niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie). Widzialność kilkakrotnie bardzo miło zaskoczyła, szczególnie w poniedziałek, 24.08, kiedy to dostrzec można było obiekty w odległości ponad 70 km. . (jak na tereny nizinne to już bardzo dobrze).

kilka ciekawych widoków ,z miejsca: 51.38667°N 20.115° E (266-269m)

 

1. Elektrownia w Rogowcu (Bełchatów) - 58 km

el.belchatow.jpgel.belchatow_zoom.jpg

2. Hałda Kamieńsk - 51 km P1060298.JPG P1060299.JPG

 

3.Wzgórza Przedborskie i wieża w Dobromierzu - 41-45 km

dobromierz.JPGwzgorza_przedborskie1.JPG

 

4.Wysoczyzna Rawska na północy - 44-51 km

wysoczyzna_rawska.JPG

 

5. kominy Ec 4 Łódź (57km) i EC Koluszki (44km) - załączone miniatury

 

Reszta zdjęć wraz z opisami

6.Pasmo Oblęgorskie

7.Puszcza Pilicka

8.Wzgórza Koneckie

9.Tomaszów Mazowiecki

10.Piotrków Trybunalski i SLR Majków

11.Końskie

12.Piotrków Trybunalski

13.Diabla Góra i Buczyna

14.Buczyna i wieża RTV Dobromierz

15.kościół w Lubochni i Żelechlinek

16.RTCN Przysucha i Opoczno

17.kominy EC Łódź-Widzew

18.kominy el.Bełchatów

19.Góra Siniewska

20.Góra Chełmo - 44 km

21.kominy b.Wistom Tomaszów Mazowiecki

22.Fajna Ryba - 41 km

23.Hałda Kamieńsk - 51 km

24.Góra Chełmo - 2

25.G.Perzowa - 50 km

kominy EC łódź.jpg

eckoluszki_tomaszow.JPG

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były dzisiaj Jesieniki osiągalne ?

 

Melduje poslusznie, ze z Rudy Sl. Kochlowic byly, piekne byly.

Zebym nie narazil sie Wierchuszce zapytowywuje, czy w ramach trzymania porzadku na forum fotki Jesenikow ustrzelone z G.Slaska umieszczamy w tym watku, czy w watku "Sudety"??

 

 

Odpowiedzi na razie nie ma, wiec trudno, wstawiam tutaj :)

Pradziad ustrzelony z chodnika ok. 20-stej.

 

pradziad1a.jpg

 

I moze jeszcze mala panorama.

 

jeseniki-panorama31-08-09.jpg

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej bajki, bo Mateo już pobił wszelkie rekordy na Jeseniki zdobywając ostatnie bastion odległości.

Wstałem rano z przekonaniem, że po wczorajszej dobrej pogodzie i zimnej nocy, będą szanse na Tatry. Rzut okiem za okno, a tu Babia z Pilskiem kłują oczy

okienna_Babia_Pilsko.jpg

 

Żeby nie pluć sobie później w brodę, poszedłem na punkt upewnić się, a tu raczej bez zaskoczenia :) Taterki we mgle dojrzałem

Taterki_we_mgle.JPG

 

Ale najbardziej jak zwykle nacieszyłem oczka Beskidem i innymi obiektami - tu panorka w pełnej rozdzielczości nie obrabiana, kto chętny może sobie opisać.

Wszystko by było pięknie, gdybym nie zapomniał przestawić aparat, bo był na niskej rozdziałce focenia :( a tak to nie pokażę wam innych obiektów, m.in. foty gdzie dojrzałem weszcie Żory :banan:

Edytowane przez merti
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś z innej beczki. Panorama Gór Świętokrzyskich z Wierzbicy w południowej części województwa mazowieckiego:

 

P1a af.jpg

 

Z lewej Pasmo Jeleniowskie, później Łysa Góra i Łysica, no a dalej to już nie jestem pewien. Po prawej widać dwa bliżej niezidentyfikowane nadajniki.

 

Odległość do Łysej Góry to 40 km - nie jest to dużo. W każdym razie jest to obserwacja od "przeciwnej" strony niż zwykle, więc jest dość ciekawa.

 

A tu jeszcze RTCN Święty Krzyż wraz ze słońcem pobocznym :)

g1.jpg

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!. W zeszłym tygodniu dreptałem troczke po taterkach. Najdalsze widziane obiekty to: Na północ: Babia i Polica, na Południe Karancs na granicy słowacko-węgierskiej.

Untitled-1.jpg

Karancs 115km z Rysów

Untitled2 copy.jpg

Babia i Polica ze Sławkowskiego, nie wiem pewnie z 40max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, Mateuszu >> nie będzie żadnych zdjęć (oprócz tych zamieszczonych tu z Klimczoka) z tych ostatnich kilku "dobrych dni" ? Śmigaliście gdzieś po polach i łąkach, Jesieniki zza Olkusza mieliście łapać i co i nic nie będzie z tego na forum ?:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.