Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tu używa GIMPa? Usiłuję złożyć zdjęcia do panoramy i wszystko byłoby dobrze gdyby nie białe pionowe pasy jakie zostają na brzegach składowych zdjęć po spłaszczeniu całości. Da się coś z tym zrobić?

 

Ja składam darmowym HUGINEM http://hugin.sourceforge.net/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu używa GIMPa? Usiłuję złożyć zdjęcia do panoramy i wszystko byłoby dobrze gdyby nie białe pionowe pasy...

Używa. Problem, który opisujesz, nigdy się jednak u mnie nie pojawił. Nie wiem, jak tę panoramę składasz - ja twardo trzymam się wersji 1.2.5 i panoramy robię ręcznie, pracując z warstwami. Chyba rzeczywiście wspomniany przez Rafała hugin jest najmocniejszym narzędziem do tego rodzaju zadań, ale to raczej nie na mój sprzęt. No, może jakaś starsza wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Pandora tylko układa składowe zdjęcia, a resztę robię w zasadzie tak samo, jak w tym opisie. Ostatni gimp z serii 2.4 miał numer 2.4.7 - skompiluj go sobie i zobacz, czy problem ustąpił.

BTW, jeżeli mamy ciągnąć ten temat, to proponuję w wątku poświęconym programom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę do Zawodowców Forum DO o sprawdzenie,czy będą widoczne Tatry z punktu obserwacyjnego na obrzeżach

Krosna.Parametry punktu : 49 stopni 39' 42" N i 21 stopni 45'27" E - 49,66184 stopnia N i 21,757772stopniaE.

Na linii obserwacji jest pasmo Magury Wątkowskiej.

 

z podziękowaniem Stegu Amator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Zawodowców Forum DO o sprawdzenie,czy będą widoczne Tatry z punktu obserwacyjnego na obrzeżach

Krosna.Parametry punktu : 49 stopni 39' 42" N i 21 stopni 45'27" E - 49,66184 stopnia N i 21,757772stopniaE.

Na linii obserwacji jest pasmo Magury Wątkowskiej.

 

z podziękowaniem Stegu Amator

 

Witaj,

 

Niestety z tego punktu nie da się zaobserwować Tatr, przysłania je właśnie Magura Wątkowska z Wątkową, Świerzową i Mareszką na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie stare jak... nasze hobby, a jeszcze na forum nie było: Tatry z Dąbrowy Górniczej 2007, chyba że się mylę i było....

Na DO była już starsza fotka z Dąbrowy: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=786

To jest dopiero historia :rolleyes: A tego faktycznie, ja przynajmniej nie widziałem.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!, mam wielką prośbę do fachowców od sporządzania panoram DO.

 

W lipcu wybieram się na Kazbek, ponad 5000 m w Kaukazie. Wg Hey'a widać z niego Ararat w odległości 333 km i to nie sam czubek ale spory kawałek stożka wulkanicznego. Być może szanse na taką obserwację są niewielkie, ale nie omieszkam wycelować w tamtą stronę swojego teleobiektywu (jeśli tylko dojdę na min 4500m). Zastanawia mnie czy w ogole jest szansa na zarejestrowanie czegokolwiek przez 200mm obiektyw na APS-C, czy rozmiar kątowy góry nie jest za mały.

 

/////(moje wstępne na szybko zrobione obliczenia wskazują że z tej odległości 1km (średnica góry Ararat na 4300m) widać pod kątem 0,17deg, czyli powiedzmy 35 % średnicy księżyca w pełni ;)). Obiektyw to Jupiter 21M, kąt widzenia 12 stopni na FF czyli mniemam że ok 7,5deg na 1,6x cropie Canona, ergo najniżej widoczna część szczytu powinna zajmować 1/44 pola widzenia\\\\

 

Kolejna prośba jest taka, czy nie mógłby ktoś z ekspertów wykonać panoramy typu kashmir ;) dla tego szczytu. 210 km od niego jest Elbrus i wiele innych kaukaskich szczytów, które warto sfotografować.

 

Koniec końców, chciałbym bardzo zrobić Wam i sobie niespodziankę w postaci kolejnej obserwacji 300+ na DO, ale nie wiem czy mam do tego wystarczający sprzęt i czy Hey nie kłamie. Pomijam już takie bagatelne sprawy jak bezchmurne niebo i formę oraz doświadczenie fotografującego ;). Mamy zamiar wspinać się z samego rana więc powinna być większa szansa na czyste powietrze.

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Marek /zuraw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prośba jest taka, czy nie mógłby ktoś z ekspertów wykonać panoramy typu kashmir ;) dla tego szczytu. 210 km od niego jest Elbrus i wiele innych kaukaskich szczytów, które warto sfotografować.

 

Czuję się jakby wezwany do tablicy :), panoramka od północy po lewej do północy po prawej czyli pełne 360, nazwałem tylko 2 najwyższe szczyty, enjoy Yourself!:

 

kazbekpanorama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeeelkie dzięki Fryta, właśnie o to mi chodziło. Całkiem sporo wystaje tej góry, może się jednak uda :)

 

Aha, nie wczytuje mi się to drugie, powiększone zdjęcie, widać tylko miniaturkę. Zastanawiam się jednak czy to nie wina mojego Firefoxa.

 

pozdrawiam

zuraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeeelkie dzięki Fryta, właśnie o to mi chodziło. Całkiem sporo wystaje tej góry, może się jednak uda :)

 

Nie ma problemu :)

 

Aha, nie wczytuje mi się to drugie, powiększone zdjęcie, widać tylko miniaturkę. Zastanawiam się jednak czy to nie wina mojego Firefoxa.

 

Już to zauważyłem, chyba za szeroki plik wstawiłem :szczerbaty:, spróbuj na obrazku prawym klikiem i "Zapisz obrazek jako...", powinna się zachować ta pełnowymiarowa wersja.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wspaniałe "okienko" widocznościowe. - obiekty w odległości 30-60km widać jak na dłoni, bardzo ładnie także góry.

 

Mam pytanie - czy te dymy, które oznaczyłem znakami zapytania to nie są zakłady azotowe w Tarnowie? Kierunek się w każdym razie zgadza.

azoty.jpg

Resztę wrzucę później, jak mi się panoramy złożą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzisiejsze górskie panoramki z Buska:

 

Od Beskidu Sądeckiego(Pasmo Radziejowej) do Beskidu Makowskiego:

zmniejszona1.jpg

(oryginał ma 48192x2012 - mogę podrzucić w razie potrzeby na maila)

Pogórza, Beskid Niski i Pasmo Jaworzyny:

zmniejszona2.jpg

I fragment powyższego zdjęcia - też widać te dymy i maszt w Lichwinie (ok. 60km)

crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.