Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dzisiaj sine chmury nad głowami, ale może ktoś jest w stanie na szybko określić widoczność w kierunku południowym? Widok z okna mam dzisiaj tak... "krystaliczny", że przypominają mi się dni, kiedy PPB nazywał przez lornetke gatunki drzew na beskidzkich stokach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok z okna mam dzisiaj tak... "krystaliczny", że przypominają mi się dni, kiedy PPB nazywał przez lornetke gatunki drzew na beskidzkich stokach...
Dziś chyba byłby taki dzień, gdyby nie niski pułap chmur zakrywający wszystko powyżej 500 m n.p.m. Przed 15. przez dziurę w chmurach zobaczyłem rażąco jasną Wenus. Jeszcze mocniej raziły światła masztu Kosztowy widziane z południa Tychów godzinę później. Szkoda, że się nie wypogodziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukałem w swoim archiwum jakiś fotek gór z dalszych miejscówek. I tu mała prośba o identyfikację widocznych szczytów - po prostu sam się na tym nie znam tak dobrze jak wy.

 

Z Podbiednika k/Krakowa - co to za szczyty majaczą na horyzoncie?

 

 

 

Z Płazy k/Chrzanowa - Babia Góra - a pozostałe?

 

 

Zdjęcia potraktowane maską wyostrzającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukałem w swoim archiwum jakiś fotek gór z dalszych miejscówek. I tu mała prośba o identyfikację widocznych szczytów - po prostu sam się na tym nie znam tak dobrze jak wy.

 

Z Podbiednika k/Krakowa - co to za szczyty majaczą na horyzoncie?

Hej!

Na pierwszym zdjęciu od prawej: Turnie - Skrajna i Pośrednia, Świnica, Krywań (chyba :)), po drodze jeszcze M. Kozi Wierch, Zamarła Turnia, Kozie Czuby i Kozi Wierch (najwyższy z Tatr od lewej).

Koledzy (a zwłaszca Wielki Mistrz ORJ) pewnie chętnie zweryfikują i opiszą resztę

:Salut:

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jedno zdjęcie dokładniej, i zauważyłem ze widać na nim świecący nadajnik ze Skrzycznego

Zdjęcie niestety małej rozdzielczości, ale zawsze coś :rolleyes:

Katedra_i_Skrzyczne.jpg

Dodaje jeszcze jedno, tym razem lepiej widać maszt

Skrzyczne_w_nocy_z_Gliwic.jpg

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jedno zdjęcie dokładniej, i zauważyłem ze widać na nim świecący nadajnik ze Skrzycznego

Zdjęcie niestety małej rozdzielczości, ale zawsze coś :rolleyes:

Katedra_i_Skrzyczne.jpg

Dodaje jeszcze jedno, tym razem lepiej widać maszt

Skrzyczne_w_nocy_z_Gliwic.jpg

 

Świetne fotki.

 

P.S. Też zauważyłem, ze spoglądając w stare fotki można znaleźć jakieś nowe "odkrycie" mając już jako takie pojęcie co i gdzie może się znajdować.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Płazy k/Chrzanowa - Babia Góra - a pozostałe?

Na lewo od Babiej wypiętrza się grupa Policy (ta najwyższa). Ostatnie większe zagęszczenie zabudowań przed górami to Wadowice, na prawo od nich w dalszej perspektywie zaczyna się grupa Leskowca natomiast za tym wzgórzem na lewo (zielonym, zapomniałem nazwy :/) powstanie zbiornik retencyjny na Skawie Świnna Poręba (duża inwestycja). Za grupą Leskowca natomiast majaczy chyba Jałowiec... Mała Babia to pewnie wiesz. Reszte moga dopowiedzieć inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne światla Skrzycznego to chyba najmocniej świecące światło z gór

86f25999a78ce1c4m.jpg

Mam bliżej do Lysej Hory, ale to Skrzyczne świeci mocniej.

Michał kiedyś wrzucił tu fotke nocną z pod samego nadajnika na Skrzycznym.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne światla Skrzycznego to chyba najmocniej świecące światło z gór

86f25999a78ce1c4m.jpg

Mam bliżej do Lysej Hory, ale to Skrzyczne świeci mocniej.

Michał kiedyś wrzucił tu fotke nocną z pod samego nadajnika na Skrzycznym.

Masz Benji zdjęcie światła z Lysej Hory?? My z Katowic z prawie 80 km jeszcze nie mieliśmy okazji złapać tam nawet jednego małego luksa na matryce ;) Co dokładnie świeci na jej szczycie - maszt, obserwatorium meteo, schronisko czy może coś z infrastruktury Horskiej Sluzby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Benji zdjęcie światła z Lysej Hory?? My z Katowic z prawie 80 km jeszcze nie mieliśmy okazji złapać tam nawet jednego małego luksa na matryce ;) Co dokładnie świeci na jej szczycie - maszt, obserwatorium meteo, schronisko czy może coś z infrastruktury Horskiej Sluzby?

 

Nie, nie mam świateł z Lysej, ale gdzieś w necie było kiedyś foto, głównie maszt (czubek) i po bokach dachu są światła, ale zbyt słabe. Kiedyś polowałem na swiatła z Pradziada i też ich nie zobaczyłem. Czesi nie oznaczaja tak mocno jak nasi skrzyczne :D .

Nie przypominam sobie czy widziałem nawet światła na nadajniku tv w Hostalkovicach (30km)

A przecież są: http://static.panoramio.com/photos/original/2127195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie też z Gliwic? Coś mi się za blisko wydaje...

Nie jestem autorem zdjęcia, natomiast po przeanalizowaniu na pewno jest robione z Gliwic, dokładnie z okolicy ul. Warszawskiej, natomiast widoczny komin na zdjęciu jest z KWK Budryk, natomiast komin biały niższy po lewej to z zakładów w Gliwicach (okolice ul. Pszczyńskiej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie po ocenie wizualnej południowego horyzontu daje bez wahania 9/10 - po raz pierwszy od dłuższego czasu horyzont południowy ma taką wyrazistość, jak często zastajemy na zachodzie, gdy pojawiają się Jeseniki. Jednak z powodu zalegających w tym momencie chmur nie spodziewałbym się Tatr, jednak byłyby one teraz na 100% osiągalne. Kto wie jak będzie jutro, ale nie zdziwie się, jeżeli rano dostanę alarm tatrzański od Mertiego - bądźcie czujni! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to drugie uniemożliwiają Jeseniki... Ale trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy i po cichu liczymy na ciekawe fotki ;-)

Trafne spostrzeżenie. ;) W każdym razie nie omieszkam pochwalić się zdjęciami. :)

Btw. Był ktoś na Śnieżniku? Z jakiej miejscowości najlepiej wchodzić? Niestety, ale miałem problem z zakupem odpowiedniej mapy w moim mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.