Skocz do zawartości

jeszcze raz


kancikk

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od usytuowania planetek względem osi ziemskiej. W przypadku Marsa- też od odległości od Ziemi. Obserwuje się go w sumie prawie wyłącznie podczas opozycji, czyli zbliżenia do naszej marnej planetki ;)

 

To ja powiem herezję. Na twoim miejscu kupiłbym krótkoogniskowy achromat.

Albo... Syntę :szczerbaty:

Ale i tak na obserwy wyjeżdżałbym gdzieś w pole.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj staralem sie ogladac jowisza przez okno balkonowe i na balkonie .... w oby przypadkach tragedia. Przez szybe zamazany a na balkonie plywajacy. Jednak najlepiej wysilic sie codziennie i zniesc syncie na spacer. :D

 

 

Trzeba sobie pwiedzieć sczerze, to nie jest czas na planety i jeszce troche przyjdzie nam poczekać na dobre warunki do obserwacji. Toteż nie ma się co dziwić takim obrazą, jowisz jest bardzo nisko i atmosfera mocno daje o sobie znać.

 

 

Nawet obserwacje poza miastem niewiele w tym przypadku pomogą.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kancikk KUP TO!

 

http://www.teleskop-service.com/Celestron/SCT/SCT.html#C6

 

to jest największy (150mm) sprzęt kompaktowy, który jest obsługiwalny bez problemu na balkonie , obsługuje okulary 2", które nie muszą być drogie, bo telep jest f/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich obserwujacych przez szybe okienna, bo to wygodne:

 

mam inna propozycje: wrzuccie sobie fotki z HST w pokaz slajdow, usiadzcie przed kompem i ogladajcie. Cieplo, wygodnie, obrazy o niebo lepsze niz przez szybe... ale co to ma wspolnego z OBSERWACJAMI ASTRO?

 

Widoki "z pola" rekompensuja wszystkie niedogodnosci zwiazane z warunkami termicznymi. Wystarczy sie wlasciwie ubrac :Beer:

A wygodny stolek pod d... to i tak podstawa udanych obserwacji ;)

 

Zaprawde powiadam Wam - obserwujcie, a nie imitujcie obserwacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeeee taaam - przez szybę gwiazdy mają tarcze i można łatwo sprawdzić, która większa :ha::o

 

A dla kancikka i innych szukających właśnie telepa- już w innym topicu pisałem, że na Allegro pojawił się za 1850 zł Celestron C8 z paroma okularkami i Barlowem. Może to nie jest sprzęt "balkonowy" (choć większy balkon kancikka być może starczyłby), za to to jest już COŚ!

 

Nie ja sprzedaję, nie znam sprzedającego, nie mam z nim nic wspólnego, tego egzemplarza nigdy nie widziałem!

 

Piszę, bo wiem czym jest radocha w wyszukiwaniu słabych DS...

I pytanie jeszcze do bardziej "obtrzaskanych" z rozmaitymi sprzętami: czy przypadkiem takie rozwiązanie + mały, balkonowy refraktor achro, nie byłoby przypadkiem sensownym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasja to cierpienie ... :szczerbaty:

 

I nie po to kupiłem telepa, aparat, statyw i filmy żeby oglądać czyjeś slajdy !!

 

Choć nie rozumiem sam siebie...

Po co mam kupować teleskop skoro ja w swoim marnym życiu nigdy nie zobacze/ zrobie zdjęć takich widoków jak przez 10m teleskopy.... i co mnie w tym ciągnie żeby samemy zobaczyć słaby zarys chmórki oddalony o tysiące lat świetlnych...

Istna paranoja! :Boink::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasja to cierpienie ... :szczerbaty:

 

Ale nawet cierpienie nie pomoże jak są chmury, miałem dzisiaj iść na obserwacje, zaplanowałem sobie szczegółowy ogląd Kasjopei i Perseusza, a tu znów cirrus cumulonimbogenitus i stratocumulus cumulogenitus i jakieś inne śmiecie. Niebo pokryte w 50%, a niech to i cały sierpień taki. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.