Skocz do zawartości

California, czyli NGC1499


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze podejście do tego pięknego obiektu. To próba spod chaty przy totalnie beznadziejnym niebie (stąd szumy) 350 przerobioną z filtrem UHC-S - 20x360s.

Fotka jest sprawdzianem dla filtra i jestem zadowolony z jego działania - da się nim robić przy przeciętnym niebie. Próba bez filtra - na fotce nie było widać wogóle mgławicy...

 

NGC1499-80ED-01-net.jpg

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś mniej oklepanego zaprezentował nam coraz lepszy astrofotografik Emdecjusz.

Brawo Emde. Pieknie.

Kiedys fociłem ja na kliszy ale to było na błonie niemal nie osiągalne.

 

Paweł Maksym

 

Dokładnie tak. Na około 30 minutowej ekspozycji (zakończonej rozładowaniem akumulatora - stad kreski przy gwiazdkach) widać niewiele i trzeba się sporo namęczyć obróbką, żeby cokolwiek było widać. Tu cyfra zdecydowanie wygrywa i Emde rulez :)

 

Silna obróbka w Corelu pojedynczej klatki 30 minut na Fuji Super HQ, w ognisku głównym 80ED(f7,5)

california_1_filtered_2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Na około 30 minutowej ekspozycji (zakończonej rozładowaniem akumulatora - stad kreski przy gwiazdkach) widać niewiele i trzeba się sporo namęczyć obróbką, żeby cokolwiek było widać. Tu cyfra zdecydowanie wygrywa i Emde rulez :)

 

Silna obróbka w Corelu pojedynczej klatki 30 minut na Fuji Super HQ, w ognisku głównym 80ED(f7,5)

california_1_filtered_2.jpg

 

Pozdrawiam

 

 

 

Yahu ciągle mnie zadziwiasz tym, co na tej twojej kliszy sie dzieje i wybór obiektów bardzo oryginalny.

 

Poza tym chłopaki nieźle sie rozwijacie w astrofoto, do tego w końcu cos mniej banalnego... Jak Ja zacznę focić :szczerbaty: , to pewnie będę musiała przejść szkołę na podstawowych DSach typu M13, M42, M27, M57 itd...

 

A wy wytyczajcie nam drogę, przecierajcie ścieżki. Kiedy widzę wasze zdjęcia od razu mam ochotę wytargać Taurusa i popatrzeć na nie żeby mieć satysfakcję odnalezienia na niebie tych prawie niewidocznych dla newtona na dobsonie obiektów. Dzięki wam przynajmniej wiem co tam na prawdę jest :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest ogromna, kiedys mialem ten filtr ale sprzedalem. Laczac UHC-S z filtrem R dostawalem takie szerokopasmowe H-alpha :)

Widac tez, ze pozbycie sie standardowego -IR Canona naprawde duzo wnosi w zakresie fotografii mglawiczek emisyjnych. Te strukturki, piekne, piekne, co tu duzo mowic. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pierwsze podejście do tego pięknego obiektu. To próba spod chaty przy totalnie beznadziejnym niebie (stąd szumy) 350 przerobioną z filtrem UHC-S - 20x360s.

Fotka jest sprawdzianem dla filtra i jestem zadowolony z jego działania - da się nim robić przy przeciętnym niebie. Próba bez filtra - na fotce nie było widać wogóle mgławicy...

 

NGC1499-80ED-01-net.jpg

 

 

super ! :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do ostatniego porównania skuteczności stosowania filtra UHC-s dodam jeszcze jedno porównanie. Fotka zrobiona przez filtr H-a 13nm, czas 10min pojedyńcza ekspozycja Canonen.

 

CAL-Ha-80ED-01-net.jpg

 

Niestety niebo się skitrało i na jednej fotce się skończyło...

Czy ktoś jeszcze twierdzi że się H-a do Canona nie nadaje? :rolleyes::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.