Skocz do zawartości

Co to jest?


mar121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Własnie zobaczyłem na niebie jakis obiekt. Jeszcze tak jasnej gwiazdy nie widziałem. Nie mam teleskopu wiec odrazu poleciałem po loretkę. Przy wyostrzeniu obrazu zobaczyłem jakby iskry które leciały od dołu planety do góry czym obraz stawał się większy tym więcej iskier.Obiekt ten widziałem na NE.

Proszę o odpowiedzi co to mogły byc te"iskry"?

 

Przepraszam muszę się poprawic.Iskry były na całym obiekcie i tylko mrugaly.

 

Słuchajci pomyslicie ze zwariowalem ale teraz jak mysle o tym na spokojnie to sobie pomyslałem ze mogły to nie byc "iskry" tylko swiatła miliony swiatełek!

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc na spokojnie mówiąć o tych iskrach, to na jaki kolor świeciły?

Jezeli mrugały szybko na rózne kolor to widziałes nic innego jak samolot być może w włączonymi światłami do lądowania, oczywiście zakładam że wtedy było już ciemno :szczerbaty:.

 

Włącz Pinta i narysuj na ten obiekcik :]

 

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zobaczyłem na niebie jakis obiekt.

 

Według mnie pojęcie "planeta" jest tutaj pewną nadinterpretacją :D

CHodizła o PAINTA ale z moją dyslekcją trudno się dogadać :Boink::angry:

Czekamy na rysunek :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy ktoś ma pogodne gwieździste niebo ? :unsure:

Ja mam- nie chcę za mocno szarpać wam nerwów, ale to już druga z rzędu noc ;)

Wczoraj obserwowałem troszkę około północy, dziś- zaraz po zapadnięciu ciemności.

 

Hmm... na NE nic podejrzanego nie zwróciło mojej uwagi. Może tylko to, że coś kiepsko jednak z widzialnością: w Plejadkach tylko 5 gwiazdek gołym okiem.

Właśnie... Plejady ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... na NE nic podejrzanego nie zwróciło mojej uwagi. Może tylko to, że coś kiepsko jednak z widzialnością: w Plejadkach tylko 5 gwiazdek gołym okiem.

Właśnie... Plejady ;)

 

A z mojego okna widac z 50gwiazdek na NE I jedna na srodku najjasniejsza z iskierkam czy jak to nazwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to qrcze oznacza NE?

Gwiazdozbiór jaki? Jaka wysokość nad horyzontem? Czy to NNE, czy NEE- chociaż, jesli nie znasz gwiazdozbiorów?

 

Aaaaa- czyli dobrze myślałem :D

Te gwiazdki to Plejady. Gromada taka. Otwarta. I młoda. I zero tam na pewno iskierek- ale sprawdzę, bo mogę akurat Skyluxa w nie wycelować ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że w Plejadach nie iskrzy :)

 

Za to stwierdziłem, że qrcze fantastyczna przejrzystość powietrza mi się zrobiła :helo:

Trzeba będzie poczekać trochę i wycelować w końcu armatę w Saturna- nie powiem, jestem trochę spragniony tego widoczku...

 

Tyle, że rzeczywiście moocno dziś niskie gwiazdy mrugają. Pewno znów będzie zmiana pogody- jaaasne, jak ma być inaczej, skoro czekam na nowy okularek :angry:

 

:Beer:

 

P.S. Proponuję się nie wyśmiewać. Może takie "odkrycia" dadzą w efekcie całkiem niezłą wiedzę. Mar121: "odkryłeś" M45- najjaśniejszą i największą kątowo gromadę na naszym niebie. Jest wiele innych takich- są jeszcze ciekawsze- kuliste. A żebyś wiedział wszystko, to Plejady po japońsku nazywają się Subaru- stąd nazwa autka.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejady nie są największą i najjaśniejszą gromadą na naszym niebie. Jest kilka większych i jaśniejszych niż Plejady. Tak samo jak są autka szybsze niż Subaru :-)

 

Tak na marginesie chyba najwieksza gromada na naszym niebie jest Gromada Ruchoma Wielkiej Niedzwiedzicy (do ktorej ponoc i nasze Sloneczko sie zalicza). Prawda czy fałsz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejady nie są największą i najjaśniejszą gromadą na naszym niebie. Jest kilka większych i jaśniejszych niż Plejady. Tak samo jak są autka szybsze niż Subaru :-)

Fakt :)

Za to Plejady są największą gromadą, którą obserwujemy jako mgiełkę... nooo- powiedzmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielka Niedźwiedzica" nie jest gromadą otwartą, tylko grupą ruchomą, albo asocjacją. Znaczy to, że jej gwiazdy nie są grawitacyjnie ze sobą związane, ale ponieważ wspólnie powstały, to zachowały zbliżoną prędkość i kierunek w przestrzeni. Najjaśniejszą gromadą otwartą są - o ile mnie pamięć nie zawodzi - Hiady. Aha, Słońce nie należydo grupy ruchomej Wielkiej Niedźwiedzicy, jest od niej wielokrotnie starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jestem pewien, że NIKT by nie zgadł, że może chodzić o Plejadki :)

 

Yes-yes-yes: zaczynam studia nad psychologią obserwacyjna, jako całkiem nową dyscypliną :szczerbaty:

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.