Skocz do zawartości

Niewiem jaki teleskop KUPIC


KamileX

Rekomendowane odpowiedzi

kamileX nie zapszątaj sobie głowy tym sky luksem biesz jakaś lornetkę a najlepiej dwie. sky luksem na planetkach też wiele nie poszalejesz

a lornetke śmiało wykożystasz na codzień równiesz do innych obserwacji nie tylko astronomicznych ja mam model TENTO 7x50 jest to stara rosyjska lornetka kupiłem ją na allegro, mam też teleskopp podobny do sky luksa i wogóle go nie używam bo jest beznadziejny sky lux pewno jest i lepszy ale tyle prawie co nic. Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki obraz daje ta lornetka albo gdzie ją można kupić??

ja mam dokładnie ten model.możesz sobie przeczytać o nim.Są lepsze lornetki a ta i tak daje sporo radochy.Już kiedyś pisałem że też z początku było rozczarowanie,że takie obrazy a nie inne.

Trzeba wykazać trochę tolerancji dla sprzętu.To że jest to lornetka to nie znaczy że musi być gorsza od tych najtańszych teleskopów.

 

Lornetke pewnie dostaniesz na allegro choć ja polecam kupno od jakiegoś pasjonata który poważnie traktuje astro i np. ma teleskop i może Ci odsprzedać taki sprzęt.Trzeba szukać na forum.

 

Obraz jest dobry.Na Księżycu widać aberracje a także po brzegach gwiazdki już nie są punktowe lecz troszkę się rozciągają.Ale mnie to nie przeszkadza bo zawsze się skupiam na obiekcie leżącym w centrum pola widzenia.Poza tym moje bino jest trochę wymęczone i na pewno nowa dawałaby lepszy obraz.

 

ten link z lornetką z allegro to zły pomysł.90x powiększenie mówi samo za siebie.Poza tym regulacja powiększenia w lornetce astronomicznej to nie jest chyba dobry pomysł.

Ty potrzebujesz lornetki która zbierze Ci jak najwięcej światła do oka czyli lornetki o parametrach 10x50,7x50,

8x56 i 9x63. pierwsza liczba to powiększenie a druga to średnica wyrażona w mm.

 

już wcześniej miałeś linki do lornetek,które polecali Ci Forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kupno to polecam Ci te lornetkę

+ te książkę

przesyłka taniej wyjdzie nawet.

ewentulanie jesli byś dozbierał troszeczke wiecej to bym wziął te lornetkę ale wtedy już bez książki.

Z góry załozyłem że ksiazki nie masz.Jest idealna dla ludzi którzy chca poznać niebo a lornetka ułatwia takie poszukiwania :Beer:

 

Ja juz sie przekonałem ze nie liczy sie jak najlepszy sprzet,choć sam z poczatku myslalem identycznie jak Ty.

:Beer:

Zacytowałem kolegę bo dobrze Ci radzi, więc nie rozumiem dlaczego jeszcze się wahasz i zastanawiasz skoro posiadasz tak małą kasę to nie kupisz nic lepszego. Zamiast książki w/w polecam tą http://www.proszynski.pl/asp/fiszka.asp?ksiazka_id=1206 to świetna pozycja i wspaniałe uzupełnienie lornetki. Autor wszystko pięknie wyjaśnia, wszystkiego się z niej dowiesz poznasz niebo a potem będziesz marzył o teleskopie i to nie za 250zł tylko minimum za 1250zł. Z tego co widzę nie posiadasz nawet podstawowej wiedzy na temat sprzętu czy astronomii, zacznij od czytania, czytania, czytania a potem pytaj z pewnym ukierunkowaniem i zasobem wiedzy, bo tak to możemy dyskutować do nocy a i tak będziesz wyciągał nieprawidłowe wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź taką lornetkę

dokup statyw teodolitowy, oraz głowicę foto z szybkozłączką lub coś co zrobił nasz forowy kolega. Będziesz miał rzeczywiste powiększenie 20x tzn. np. Saturna z pierścionkami, Tytanem, ładną m 42, wszelkie chichoty, żłobki, i inne otwarte, globulki, jak również większe kontowo galaktyczki. Ja ją mam i chwalę. To starsza siostra kronosa lecz na mój gust lepsza w tych sprawach. :D . I masz rzeczywiste powiększenie 20 x a nie jakieś 18. A co najważniejsze za 300 zł masz kompletny, fajny sprzęt obserwacyjny.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignisdei :blink: serio da się przez jakąś lornetke zobaczyć saturna z pierścieniami i jeszcze do tego

tytana :blink: narazie mam trzy lornetki:

1. To jakiś Chiński "Scheis" niema firmy (tak jakbym przez oczy patrzył)

2.Tasco 10x25DCF 101m/1000m fajne zbiżenie daje do "Plejad" M45

3.Jakaś firma "Soten" :blink: 15x50 84m/1000m

tyle że ręka mi sie trzęsie i jakos dziwnie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignisdei :blink: serio da się przez jakąś lornetke zobaczyć saturna z pierścieniami i jeszcze do tego

tytana

 

 

Ależ tak będzie to tylko ziarenko maku, ale wyraźnie odetnie się pierścionek - to 20 x więc nie w kij dmuchał :D , to rosyjski kultowy produkt, obraz żyleta. A pomyśl co za komfort oglądania dwoma oczami. :Beer: Bez statywu zapomnij zobaczysz tylko smugi światła.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę tu juz od pewnego czasu i takze mialem ten problem co ty i powiem ci ze ci ludzie tutaj mowia szczera prawde bo maja multum doswiadczenia z astronomia mi doradzili bardzo dobrze zakupiłem mam nadzieje dobry teleskop ale zapłaciłem takze za niego dosc troche i napewno nie jest to zaden szajs z allegro tylko normalny teleskop na stabilnym statywie (Dobsona Ofkors w białej oprawie ;D )

 

Polecam ci na poczatek Niebo na Weekend ( 60 zł ) albo poszukaj po ksiegarniach

 

Dobra lornetka o ktorych mowiono ci wczesniej

 

I o to w ten sposob zostaniesz wyposazony w dobry sprzet do rozpoczecia przygody z astronomia , poznaj niebo korzystaj z kazdej okazji zeby na nie spojrzec , ucz sie go najpierw golym okiem , poznawaj gwiazdozbiory , niepchaj sie na sile w teleskop bo teleskop to nie taka prosta sprawa , duzo latwiej znalezc obiekt lornetka , ja ostatnio dostalbym skrzywienia kregoslupa przy moim ;]

 

A teraz zacytuje ci pewną mysl do ktorej tu przywykłem i bardzo pomaga

 

@CZYTAJ , CZYTAJ , CZYTAJ ,CZYTAJ@ ;]

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę tu juz od pewnego czasu i takze mialem ten problem co ty i powiem ci ze ci ludzie tutaj mowia szczera prawde bo maja multum doswiadczenia z astronomia mi doradzili bardzo dobrze zakupiłem mam nadzieje dobry teleskop ale zapłaciłem takze za niego dosc troche i napewno nie jest to zaden szajs z allegro tylko normalny teleskop na stabilnym statywie (Dobsona Ofkors w białej oprawie ;D )

 

Polecam ci na poczatek Niebo na Weekend ( 60 zł ) albo poszukaj po ksiegarniach

 

Dobra lornetka o ktorych mowiono ci wczesniej

 

I o to w ten sposob zostaniesz wyposazony w dobry sprzet do rozpoczecia przygody z astronomia , poznaj niebo korzystaj z kazdej okazji zeby na nie spojrzec , ucz sie go najpierw golym okiem , poznawaj gwiazdozbiory , niepchaj sie na sile w teleskop bo teleskop to nie taka prosta sprawa , duzo latwiej znalezc obiekt lornetka , ja ostatnio dostalbym skrzywienia kregoslupa przy moim ;]

 

A teraz zacytuje ci pewną mysl do ktorej tu przywykłem i bardzo pomaga

 

@CZYTAJ , CZYTAJ , CZYTAJ ,CZYTAJ@ ;]

 

POZDRAWIAM

 

"Niebo na Wekend " to koszt około 37zł a nie tak jak kolega napisał 60zł :Boink: Też bardzo polecam tą książke to jedna z mojich ulubionych pozycji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to witam ponownie postanowiłem że w ostateczności kupie sobie:

Albo skyluxa

albo SK1309EQ2

No to dylemat:

Który daje lepszy obraz,

Który nadaje sie do obserwacji DS-ów ,planet

i takich jakiś jasnych obiektów..

Albo też coś innego w przybliżonej cenie mam sobie kupić :banan:

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetkę,ale mając taka kwotę jak na SK1309EQ2 to poczekaj jeszcze jakiś czas i uzbieraj do Synty 6".

 

Nie miałem żadnego z tych teleskopów ale chyba większość z tej 2-ki wybierze Skylux'a.

Przemyśl sobie 1-sze zdanie,a zwłaszcza jego drugą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam skylux'a sam jestem od miesiąca jestem jego posiadaczem dotychczas udało mi się nim zaobserwować Saturna wraz z jego księżycem oraz przerwa miedzy pierścieniami(niesamowity widok)

oraz m31 z wyraźnym jądrem, wiecej nie udało mi sie zaobserwować ponieważ jak wiadomo pogoda jest kiepska... Zdecydowanie na początek polecam skylux'a jest tani i dobry, myślę, że będziesz z niego zadowolony. Niedługo kupuje do niego barłowa 2x wtedy dopiero będzie widoczny saturn :))).

 

Dodam, że mieszkam w Warszawie(mocne zaświetlenie) :)

Edytowane przez Tethys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tethys- ja ciem proszem, nie rób ty krzywdy Skyluxowi tym Barlowem, tylko kup mu 2-3 normalne okulary! Wtedy zobaczysz, że to, co masz w tej chwili to szmira i tandeta! I wtedy będziesz mógł mówić o obrazach!

 

A propos- jesli myślisz, że jak dołożysz tej "czwórce" z zestawu Barlowa, to cokolwiek zobaczysz... to się bardzo mylisz! Nawet okular 12 mm nie nadaje się do współpracy z byle jakim Barlowem. Co najwyżej 20-tka. Ale tobie chodzi o powera, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.