Skocz do zawartości

jak poprawnie pisać posty?


Binocooler

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, że to nie jest "co innego" a przynajmniej po części jest to to samo. Popatrz, dam Ci prosty przykład. Napiszę te zdania tak samo, tylko że w dwu różnych formach.

 

1. No wlasnie ze to nie jest "co innego" a przynajmniej po czesci jest to to samo. Popatrz, dam Ci prosty przyklad Napisze te zdania tak samo tylko ze w dwu roznych formach.

2.No właśnie, że to nie jest "co innego" a pszynajmniej po części jest to to samo. Popatsz, dac Ci prosty pszykład. Napiszę te zdania tak samo, tylko rze w dwu różnych formach.

 

Widzisz? Równie ciężko może komuś sprawić czytanie tekstu z bykami orto (nie mylić z ortho :szczerbaty: ) jak czytanie bez polskich znaków i co gorsza bez interpunkcji. Bo skąd ja mam wiedzieć, w którym miejscu postawisz przecinek w zdaniu złożonym podrzędnie, gdzie kropkę lub gdzie myślnik. To jest potrzebne. Uwierz mi, że czasem kilka błędów interpunkcyjnych może CAŁKOWICIE zmienić SENS tekstu.

 

Pozdro :)

 

PS. Nie miej sobie za złe, że staramy Ci wpoić pewne zasady. Ale uwierz mi, tak będzie lepiej dla przedewszystkim Ciebie i Twoich czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że czasem kilka błędów interpunkcyjnych może CAŁKOWICIE zmienić SENS tekstu.

 

Anegdota o przecinku, który uratował więźniowi życie:

Siedział sobie w lochu więzień i czekał na stracenie przez ścięcie głowy. Nie było żadnych dowodów na dokonanie przestępstwa. Jednak król był przekonany o jego winie, więc wystosował do zarządcy więzienia krótkie pismo z nakazem wykonania egzekucji. Napisał:

ZABIĆ NIE, UWOLNIĆ!

Więc zarządca wypuścił na wolność więźnia, za co sam stracił głowę :lol:

 

...a gdyby napisał ZABIĆ, NIE UWOLNIĆ! To sprawa potoczyłaby się inaczej...

 

The End :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mowisz o ortografi a nie o Alt (ę, ą, ż)

Nigdy nie napisalem "pszynajmniej" "popatsz" "rze" "pszykład" wiec nie rob ze mnie idioty. No moze jak chodzilem do podstawowki na dyktandach i uczylem sie ortografi... ale to bylo dawno <_<

Ta dyskusja nie ma sensu... <_<

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mowisz o ortografi a nie o Alt (ę, ą, ż)

Nigdy nie napisalem "pszynajmniej" "popatsz" "rze" "pszykład" wiec nie rob ze mnie idioty. No moze jak chodzilem do podstawowki na dyktandach i uczylem sie ortografi... ale to bylo dawno <_<

Ta dyskusja nie ma sensu... <_<

 

Kolego nie rozumiem co chcesz udowodnić?

 

Ad rem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mowisz o ortografi a nie o Alt (ę, ą, ż)

Nigdy nie napisalem "pszynajmniej" "popatsz" "rze" "pszykład" wiec nie rob ze mnie idioty. No moze jak chodzilem do podstawowki na dyktandach i uczylem sie ortografi... ale to bylo dawno <_<

Ta dyskusja nie ma sensu... <_<

 

Tiaa....

 

Może napiszę, jak ten post powinien wyglądać, gdyby był poprawnie napisany zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji :

Ale Ty mówisz o ortografii a nie o Alt (ę,ą,ż). Nigdy nie napisałem "pszynajmniej", "popatsz", "rze", "pszykład", więc nie rób ze mnie idioty. No może jak chodziłem do podstawówki, na dyktandach, i uczyłem się ortografii, ale to było dawno temu. Ta dyskusja nie ma sensu <_<

 

Używanie przecinków jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku ich braku nawet logiczna, przemyślana wypowiedź zamienia się w bezsensownych słów.

 

Słowo "ortografia" w wolnym tłumaczeniu oznacza "poprawne pisanie", tak samo jak "ortoskop" oznacza "poprawne widzenie/patrzenie" :) , więc do błędów ortograficznych zaliczają się wszelki błędy w pisowni.

 

Mnie najbardziej denerwuje to, gdy ktoś pisze np. "kątrola" albo "pendzel". Takiemu to tylko warna dać :szczerbaty::die::whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mowisz o ortografi a nie o Alt (ę, ą, ż)

Nigdy nie napisalem "pszynajmniej" "popatsz" "rze" "pszykład" wiec nie rob ze mnie idioty. No moze jak chodzilem do podstawowki na dyktandach i uczylem sie ortografi... ale to bylo dawno <_<

Ta dyskusja nie ma sensu... <_<

 

Tiaa....

 

Może napiszę, jak ten post powinien wyglądać, gdyby był poprawnie napisany zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji :

Ale Ty mówisz o ortografii a nie o Alt (ę,ą,ż). Nigdy nie napisałem "pszynajmniej", "popatsz", "rze", "pszykład", więc nie rób ze mnie idioty. No może jak chodziłem do podstawówki, na dyktandach, i uczyłem się ortografii, ale to było dawno temu. Ta dyskusja nie ma sensu <_<

 

Używanie przecinków jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku ich braku nawet logiczna, przemyślana wypowiedź zamienia się w bezsensownych słów.

 

Słowo "ortografia" w wolnym tłumaczeniu oznacza "poprawne pisanie", tak samo jak "ortoskop" oznacza "poprawne widzenie/patrzenie" :) , więc do błędów ortograficznych zaliczają się wszelki błędy w pisowni.

 

Mnie najbardziej denerwuje to, gdy ktoś pisze np. "kątrola" albo "pendzel". Takiemu to tylko warna dać :szczerbaty::die::whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mowisz o ortografi a nie o Alt (ę, ą, ż)

Nigdy nie napisalem "pszynajmniej" "popatsz" "rze" "pszykład" wiec nie rob ze mnie idioty. No moze jak chodzilem do podstawowki na dyktandach i uczylem sie ortografi... ale to bylo dawno <_<

Ta dyskusja nie ma sensu... <_<

 

Sorry, że piszę odpowiedź, ale muszę. Nie chcę jednak rozkręcać awantury...

Ja robię z Ciebie idiotę?! Podałem prosty przykład, który jak widzę, potraktowałeś na poważnie. Zrozum, że na polskich stronach www (np. forach internetowych) pisanie BEZ polskich znaków oznacza to samo co w rzeczywistości- błędy ortograficzne! Tak samo jest z interpunkcją. I o to chodzi. Nie używasz Alt, co oznacza to samo co robienie byków orto w realu.

 

Nie chcę się z Tobą kłócić na łamach forum, a widzę, że chcesz do tego doprowadzić- napisz na PW.

 

Wybacz, ja Twój post skierowany do mnie tak właśnie odczytałem.

 

Pozdro.

 

PS. "No moze jak chodzilem do podstawowki na dyktandach i uczylem sie ortografi... ale to bylo dawno" - Czyli przestałeś chodzić do podstawówki i już nie obowiązują Cię żadne zasady pisowni w języku polskim? :blink:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.