Skocz do zawartości

jak poprawnie pisać posty?


Binocooler

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaką ciekawą opcję mają tam na elektroda.pl "icon_spelling.gif" -> Sprawdzanie pisowni. Bardzo przydatna rzecz nieprawdasz ?

 

Super sprawa ..., ciekawe czy coś takiego można by wdrożyć u Nas.

Zablokować możliwość wpuszczenia postu do bazy zanim się go nie napisze poprawnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką ciekawą opcję mają tam na elektroda.pl "icon_spelling.gif" -> Sprawdzanie pisowni. Bardzo przydatna rzecz nieprawdasz ?

 

Super sprawa ..., ciekawe czy coś takiego można by wdrożyć u Nas.

Zablokować możliwość wpuszczenia postu do bazy zanim się go nie napisze poprawnie. :D

 

Mnie to niepotrzebne, mam mozille firefox która sama podkreśla błędne słowa czerwoną kreską,

więc błędów nie wypuszczam, chyba że to słowo angielskojęzyczne <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to niepotrzebne, mam mozille firefox która sama podkreśla błędne słowa czerwoną kreską,

więc błędów nie wypuszczam, chyba że to słowo angielskojęzyczne <_<

 

hmm dziwne też mam mozille ale jakoś mi nie chce podkreślać błędnych wyrazów... szukałem w ustawieniach możliwości włączenia takiej "uslugi" ale nic... <_<

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj. przykład z błędem: sul

tj. przykład bez błędu: sól

 

 

prawym klawiszem myszy stajesz w okienku edycyjnym i wybierasz:

- sprawdź pisownię w tym polu

 

 

natomiast w opcjach Firefoxa:

- karta - Zaawansowane -> Ogólne -> "Sprawdź pisownię podczas wprowadzania tekstu"

 

słabo szukałeś :)

pisownia.jpg

pisownia_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj. przykład z błędem: sul

tj. przykład bez błędu: sól

prawym klawiszem myszy stajesz w okienku edycyjnym i wybierasz:

- sprawdź pisownię w tym polu

natomiast w opcjach Firefoxa:

- karta - Zaawansowane -> Ogólne -> "Sprawdź pisownię podczas wprowadzania tekstu"

 

słabo szukałeś :)

 

 

aaha taki trik :Beer: dzięki bardzo :notworthy:

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen :szczerbaty:

a to może jeszcze na drugą nóżkę? :rolleyes:

zasłyszane:

 

 

 

Ilu forumowiczów potrzeba, żeby zmienić żarówkę?

 

 

 

1 - aby zmienić żarówkę i napisać, że żarówka została zmieniona

14 - którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić

7 - którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki

1 - którzy przeniesie temat do działu „Oświetlenie”

2 - którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu „Elektryka”

7 - którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki

5 - którzy pojadą tym co wytykali błędy

3 - którzy poprawią te błędy

6 - którzy będą się kłócić czy pisze się „żarówka” czy „rzarówka” i 6 którzy powiedzą im że są głupi

2 - profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszytskich że mówi się „lampa”

15 - wszechwiedzących którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się „żarówka”

19 - którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach

11 - którzy obronią temat mówiąc że wszyscy uzywają żarówek więc temat pasuje

36 - którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe

7 - którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek

4 - którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe

13 - którzy zacytują kilkanaście postów pod cytatami pisząc: „Ja też” / „Zgadzam się”

5 - którzy napiszą że odchodzą z forum bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek

4 - którzy napiszą że „BYŁO!”

13 - którzy napiszą żeby „szukać” zanim napisze się kolejne pytania o żarówki

1 - który zrobi mały hijack i zapyta się jak wymienić klakson

17 - którzy po raz kolejny zaprotestują przeciwko chamskim, ciemnym, wrednym moderatorom

1 - n00bie który odpowie na oryginalny post po pół roku i zacznie temat od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką ciekawą opcję mają tam na elektroda.pl "icon_spelling.gif" -> Sprawdzanie pisowni. Bardzo przydatna rzecz nieprawdasz ?

 

Super sprawa ..., ciekawe czy coś takiego można by wdrożyć u Nas.

Zablokować możliwość wpuszczenia postu do bazy zanim się go nie napisze poprawnie. :D

 

Ciekawe. Pżynajmniej nie bendzie drarznić dórza ilość błenduf na foróm. :szczerbaty: Tylko urzydkownicy robiący dórzo błenduf na foróm mogą zapżestać pisania postuf bo nie bendzie im się hciało poprawiać w nieskończoność sfoih postuf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Pżynajmniej nie bendzie drarznić dórza ilość błenduf na foróm. :szczerbaty: Tylko urzydkownicy robiący dórzo błenduf na foróm mogą zapżestać pisania postuf bo nie bendzie im się hciało poprawiać w nieskończoność sfoih postuf.

 

I niestety, popełniłeś przynajmniej dwa błędy.

 

Nie pisze się:

 

- robiący - tylko robioncy. Niektóre słowniki podają nawet "robiomcy", od robiom

- mogą - tylko mogom

 

:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rygorystyczne preferencje ze strony moderatorów, mogą zniechęcić do pisania postów osoby początkujące :szczerbaty: ale to już inna historia :Beer:

 

cimnego nieba :D

Bardzo luźne podejście nowych użytkowników do formy ,treści ,słownictwa i kultury może zniechęcić innych nowych użytkowników do logowania się i pisania postów.

:D

 

I jest przyczyną stresu ,kłótni dla użytkowników bardziej zaawansowancyh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

używam aktualnej wersji firefoxa i takiej opcji sprawdzania pisowni za cholerę nie mogę znaleść :angry:

 

okienko.jpg

 

po wciśnięciu RMB podczas postowania także nie ma u mnie żadej opcji w stylu "sprawdź pisownię w poście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Tomasz

No wlasnie kozystam z wiedzy w internecie i pytam sie na tym forum. Przeciesz nie wpisze w google ,, 2 obiekty lecace na niebie", a ni na zadnej stronie specjalnie nie pisze jak wyglada kometa przez teleskop badz czy ja widac bo przeznaczone sa troche innym trescia wiec wole sie zapytac takich co uzytkuja teleskopem dluzej odemnie i maja doswiadczenie w tym zakresie!

 

No chyba wiem ze nie musze wymyslac ale wole tak napisac zebyscie wiedzieli o jaki obiekt mi chodzi nie??

 

I co ty mi tu sie ortografi czepiasz jak pisze poprawnie! Widac ze nie masz sie czego czepic...

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ty mi tu sie ortografi czepiasz jak pisze poprawnie! Widac ze nie masz sie czego czepic...

 

Bardzo przepraszam, ale mnie również źle się czyta posty w których nie ma polskich znaków/są błędy ortograficzne.

 

Widzisz, w erze gdy przeglądarki same poprawiają pisownię świadczy to po prostu o Twojej ignorancji...

Rozejrzyj się po forum, a zobaczysz że tutaj wszyscy szanują język ojczysty i piszą poprawnie- to na Astro-Forum jest po prostu norma...

 

I- z całym szacunkiem, ale błędy robisz...

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ty mi tu sie ortografi czepiasz jak pisze poprawnie! Widac ze nie masz sie czego czepic...

 

Przeciesz nie wpisze w google

:szczerbaty:

 

 

a ni na zadnej stronie specjalnie nie pisze jak wyglada kometa przez teleskop badz czy ja widac....

 

Oczywiście, że jest napisane i nawet pokazane :)

Ręczę, że nawet na tym forum i na innym :) są szkice i sprawozdania z obserwacji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.