Skocz do zawartości

Wysyp lidloskopów


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupił ktoś refraktorki z Lidla? Pochwalcie się. Szczególnie Ci od ETX-a.

Jak nas będzie więcej możemy założyć jakiś klub użytkowników ETX by Lidl. :Beer:

 

Ja kupiłem Skyluxa w lubelskim Lidlu. Dwie godziny po otwarciu sklepu pozostały zaledwie dwie sztuki. Refraktorek będzie wykorzystywany przede wszystkim do obserwacji Słońca z folią Baadera. ETX-ów u nas nie było :(

 

PS. Ja już mogę zakładać klub miłośników Bressera. Mam Bresser Skylux, lornetkę Bresser 10x50 z Lidla i starego Newtona Bresser Venus 76/700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś refraktorki z Lidla? Pochwalcie się. Szczególnie Ci od ETX-a.

Jak nas będzie więcej możemy założyć jakiś klub użytkowników ETX by Lidl. :Beer:

Kupiłem Skyluxa, żeby dzieci uczyć nie tylko obsługi montażu Meade GoTo, ale i hardcorowego. Chmury i mgła, więc obejrzałem wieczorem neon na przeciwko i czekam z oficjalnym odpakowaniem paczki do ... wiadomo. Jak chodzi o Lidla, otworzyli o 8.00, 8.07 było po obu Skyluxach, ETX nie mieli. Ciekaw jestem obrazu księzyca z TouCama (synek będzie za napęd osi). A w Szczyrku zrobimy obserwacje balkonowe Saturna.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Skyluxa w lubelskim Lidlu. Dwie godziny po otwarciu sklepu pozostały zaledwie dwie sztuki. Refraktorek będzie wykorzystywany przede wszystkim do obserwacji Słońca z folią Baadera. ETX-ów u nas nie było :(

Kupiłem. :-) Były sprzedawane od poniedziałku, kupiony w piątek. Stał sobie ostatni, samotny. Wyraźnie było słychać te cichutkie popiskiwania kup mnie, kup!.

 

Cóż. Spełniłem swoje marzenia... sprzed lat. :-)

 

Pozdrawiam z Mazur.

 

 

Po wysłaniu... Przede wszystkim to witam szacowne grono. :-)

Edytowane przez czach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem SkyLuxa w Lidlu, 18 gru. o 9. :helo::Beer:

 

Dzis w nocy miałem okazje potestować - byłem bardzo miło zaskoczony jak zreszta tez kumpel w0l3k. Ustrzelilismy synta 250/1200 i SkyLuxem: m1(tylko synta), m31, m42, m35, hihoty, siostry, i pare innych gromadek :)

Nadszedl czas na Saturna :)

Na 7mm LV w refraktorku było cudownie widać Satura w wyraźnie odddzielonymi pierścieniami i 4 księzycami ... niesamowity widok (był nisko i zaświetlone niebo latarniami) wiec co by sie dzialo na górowaniu i czarnym niebie... :D

 

niestety chmury nam nie dały wiele podziwiac i pojechałem do domu...

po dotarciu oczom ukazało mi sie bezchmurne czarne niebo na podworku 23:10 - miodzioooo. nie wahajac sie rozlozyłem SkyLuxa i do dziela - cel SATURN! w okularze 10mm SP, po prostu piekny piaskowy kolor z 3 ksiezycami. ustrzelilem jeszcze hihoty i m42. po 1-szej zaczelo sie robic zimno wiec zakończyłem obserwacje.

 

Mysle o zakupie napędu i dobrej kątówki... Moze polecicie jakis napęd w miare dobry??

 

pozdrawiam wszystkich :Salut::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma przy swoim Skyluxie standardowy napęd do telepów Bressera, w jednej osi, kupiony w Fotoclassicu wraz z telepem. Toto chodzi na 4 baterie R20 i sprawuje się naprawdę fajowo. On jest TUTAJ. Tyle, że... hmmm... jak ja kupowałem, to cena byla trochę inna :o

Do Skyluxa przede wszystkim kup 2-3 okularki. Nie muszą być wcale LV. Super obrazy w Skyluxiku są już nawet z Plosslami od Synty, nie mówiąc o szerokątnych UWA Sky Watchera, które dają wspaniałe obrazy w tym teleskopie- wiem, bo sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Jutro mają być te teleskopy w Lidlu, wiec mam pytania:

- jaki to jest typ montażu?

- czy da się do niego dokupić napęd w 2 osiach?

- czy da sie do tego podpiąć w jakiś sposób aparat?

 

- czy warto go wogóle kupować, czy może jednak lornetkę Celestron SkyMaster 12x60 na którą własciwie zbierałem?

 

Pozdrawiam

Luchio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro mają być te teleskopy w Lidlu, wiec mam pytania:

- jaki to jest typ montażu? *

- czy da się do niego dokupić napęd w 2 osiach? **

- czy da sie do tego podpiąć w jakiś sposób aparat? ***

 

- czy warto go wogóle kupować, czy może jednak lornetkę Celestron SkyMaster 12x60 na którą własciwie zbierałem? ****

 

Pozdrawiam

Luchio

 

* To Astro-3, czyli trochę masywniejszy EQ-2. Niestety wykonany dosyć kiepsko. Szybko zużywają się pierścienie hamulców, kiepski smar gęstnieje na zimnie (a jak go wymienisz będziesz miał dodatkowe luzy).

** Napęd tylko w osi Ra. Ale kosztuje około 60% ceny całego teleskopu. A więc średnio się opłaca.

*** Da się. Ale wyciąg jest tak giętki, że nawet średni kompakt go wygina. Najlepiej podpinać do niego lekkie webcamy. Można też próbować projekcji okularowej, ale moim zdaniem konstrukcja jest zbyt filigranowa na zestaw okular + adapter + aparat

**** Chyba nie warto. Ale wszystko zależy od tego, jakie masz plany na przyszłość. Jeśli docelowo ma być coś większego, to lepiej sobie odpuść.

 

PS. Niech Cię nie zmyli informacja, że go mam. Kupiłem go jakiś czas temu w Lidlu i prędzej czy później pozbędę się rurki. Montaż ma przynajmniej stalowe nogi, chociaż spięte złączkami z tworzywa. Ewentualnie może się jeszcze do wizuala dla niewybrednego obserwatora nadać. Ale na rynku wtórnym można kupić lepsze montaże w takiej lub niższej cenie (ostatnio Tadeo na przykład sprzedawał).

Reasumując - mój Skylux od roku co najmniej jest tylko ozdobą pokoju.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej już z ciekawości niż z chęci zakupu wybrałem się do Lidla zobaczyć tego Skyluxa, i troche się zdziwiłem, bo mieli 2 różne. Tak mi się wydaje, bo kartony były wyraźnie innych rozmiarów, ale opisy na kartopnach były identyczne, ceny też. Jedyna różnica to oznaczenia na pudłach: na dużym 527, na małym 312. Niestety jako laikowi nic mi te numery nie mówiły.

 

W sklepie (Zabrze) byłem dopiero po południu i były jeszcze 4 sztuki, niestety wszystkie kartony porozrywane albo mocno poklejone taśmą (wyglądały na jakiś wcześniejsze zwroty).

 

Jakby ktoś zechcial wyjaśnić czym różnią sie modele 312 i 527 to bedę wdzięczny - jeśli nie mi, to może komuś innemu ta informacja się przyda.

 

Pozdrawiam - nadal rozglądajacy się za sprzętem Luchio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to są dwie wersje Skyluxów. Starsza miałaby około 3 lat, nowsza sprzedawana jest od około 2. W starszej były inne nogi statywu - aluminiowe, w nowszej już stalowe. W starszej były dwa okulary, w nowszej 3. No i sam montaż w nowszej wersji był czarny i wyglądał solidniej, ale oczywiście niekoniecznie taki był. Ja niestety nie pamiętam jaki mam model z wymienionych przez Ciebie, przy okazji sprawdzę w piwnicy napisy na kartonie. Mam wrażenie, że 527, ale głowy nie daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jako dyżurny użytkownik lidloskopów uprzejmie donoszę, że 13 grudnia znowu wysyp Skyluxów w Lidlu. Cena taka sama, jak ostatnio. Czyli relatywnie, wobec coraz większego nasycenia rynku wtórnego, coraz drożej.

Może jednak komuś przyda się do guidowania albo do pierwszego zerkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.