Jump to content

misja na marsa :)


alfonso
 Share

Recommended Posts

A co tam,

 

przypominam, że jaśnie nam panującym ministrem transportu i budownictwa jest jego wysokość

 

JERZY POLACZEK

 

Przeczytajcie :Cenzura: nagłówki z MT.GOV Jaki ten :Cenzura: jest oh i ah!

 

http://www.mt.gov.pl/

 

Czasami mam ochotę podwędzić ruskim Patiomkina i oddać pare salw do Instytucji rządowych.

Edited by Hans
Link to comment
Share on other sites

A ja muszę powiedziec, że u mnie w mieście - Turek - remontują ulice... ktoś by powiedział "jasne wszędzie zaklejają dziurki po zimie" , ale nie zupęłnie. Zrobili kilka dobrych kilometrów (miasto 30k więc to już zauważalne) nowiusienkich nawierzchni. Już mają ponad miesiąca i jeszcze nie ma na nich kolein ani dziur!!!!!!!!!. Poza tym drogi dojazdowe do miasta Turek - Kalisz około 60km z tego duża częśc z nową nawierzchnią - widok nie z tej ziemii - nowa droga !!! nie wiedziałem gdzie jestem, czy dobrze jedziemy!. Jako, że jeżdze do szkoły niemal co tydzień , do Poznania robię 140 km i z tego niezłe kawałki są remontowane, a jeszcze większe już skończone. Okolice Nekli Wrześni droga Słupca - Konin i sam Konin.

 

Muszę powiedziec, że coś się jednak dzieje !!

ale żeby nie było za dobrze to niemal przed blokiem jest odcinek długości 20-30m gdzie trzeba manewrowac jak Kubica by przejechac bez straty koła - dziura na dziurze, a co rok jeszcze więcej

Link to comment
Share on other sites

Popieram kolegę z Turku! U nas w gospodarnej Wielkopolsce są porządne drogi B)

 

A tak a propos misji na Marsa, to u mnie w Koninie też kiedyś takowa była. Ne pewnej mocno zakrapianej imprezie wrzucili chłopaka do kartonu, napisali "misja na marsa" i wyrzucili przez okno z czwartego piętra... przeżył :szczerbaty:

 

Mało tego - ktoś zawiadomił policję, a gdy przyjechali, funkcjonariusze zastali przygotowany karton z napisem "misja ratunkowa na marsa". Straszne czy śmieszne ~_~

Edited by Kriso
Link to comment
Share on other sites

byłem w tym roku nad tą zaporą. Tam generalnie część przejazdu do Tresnej była zamknięta bo się chyba ściana skalna obsypała. Trzeba było objeżdżać całe jezioro na około.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.