Skocz do zawartości

Lwie Trio z centrum miasta


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

First Light starego zestawu (80ED na EQ-6), dozbrojonego w kamerke ST-2000XM.

Expo: L30x120" bin1, po 15x60" dla RGB bin2, self guided in MaxIm DL, darki, flaty.

Laczny czas: 1h45'. Pierwsze skladanie tez w MaxIm'ie, wykonczenie: krzywe, poziomy, wyostrzenie PS.

 

Jeszcze musze opanowac miejskie gradienty, ale jak na pierwszy raz z 8cm refraktorka, to i tak jestem zadowolony...

m65i66_070115_LRGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie wyszło :notworthy:

chociaż wydaje się, że jednak trochę środki przepaliłeś tych galaktyczek

i może jeszcze tło w zielone wpada

i gratulacje kamerki, ale czy to oznacza, że Twój EOS nie przeżył tym niesamowitym akwarium, które mu zafundowałeś podczas przeróbki?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie wyszło :notworthy:

chociaż wydaje się, że jednak trochę środki przepaliłeś tych galaktyczek

i może jeszcze tło w zielone wpada

i gratulacje kamerki, ale czy to oznacza, że Twój EOS nie przeżył tym niesamowitym akwarium, które mu zafundowałeś podczas przeróbki?

pozdrowienia

 

Uprzejmie prosze o wyrozumialosc, bo to I skladanie w MaxIm'ie(!). Z materialu z pewnoscia fachowcy wyciagneliby duzo wiecej - jak sie tego dopiero musze nauczyc...

A EOS ma sie calkiem niezle - wlasnie pracuje(my) nad wylacznikiem wzmacniacza matrycy... Poza tym miejski S/N EOSa nigdy nie bedzie jak w prawdziwym astroCCD, dlatego trzeba isc do przodu :icon_biggrin:

Edytowane przez Tom-cio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło ale środek przepalony, na pojedyńczych klatkach nalezy tak ustawić ekspozycję aby środek był ok, potem pomimo "przepalenia" składanki mozna łatwo odzyskać szczegóły zawarte w tym "przepaleniu" np przez funkcje ddp. Ogólnie fotki wygladaja b.obiecująco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowego nabytku. Znakomita zabaweczka do DS'ów. ;)

Już pierwsze zdjęcie pokazuje potencjał kamery.

Środki zostały nadmiernie rozświetlone w czasie obróbki, bo w kamerze jest antybluming i przy tym czasie nie byłoby możliwe pełne nasycenie.

Wydaje mi się, że niezbyt precyzyjnie zostały złożone kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Serdecznie Tomek gratuluje!

Od pierwszego zdjecia widac, ze sprzet bedzie odpowiednio wykorzystany.

Zycze wielu udanych sesji z kamerka. Mam nadzieje, ze Cie nigdy nie zawiedzie.

 

Pozdrawiam z Modeny.

Ciao!

 

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Kolejna wersja TRIO w moim wydaniu. Tym razem zestaw: ST-2kXM + MT-800 na EQ-6 jak zawsze z centrum miasta. W sumie 3h materiału.

 

Wielkie dzięki Michał za wypożyczenie teleskopu do testów {chyba musimy ponegocjować!!!}

 

Ostrość na oko, bo telep wypożyczony więc bez McGywerskich przeróbek, kolimacja też umowna, bo tyle co przywiozłem rurkę do testu, zrobiła się pogoda. Wymiotłem pajęczyny z wnętrza, wygoniłem robaki i do dzieła.

Niestety chiński wyciąg do ewentualnej wymiany (totalne nieporozumienie nawet do wizuala) i kilka poważnych przeróbek/udoskonaleń w celu uzyskania precyzyjnej kolimacji.

Tło na focie bardzo nierówne, ponieważ występuje spore winietowanie, trudne do zrównoważenia nawet flatem. Kompletnie nie mogę się pozbyć cienia LW (ręcznie w PSie). No i te miejskie gradienty przy f4... ... ...

Może ktoś mi coś podpowie.

 

Myślę jednak, że ten zestaw ma większy potencjał niż EDek, tak więc jeszcze powalczę.

 

triomt_070218_LRGB_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.