Skocz do zawartości

Meade LightBridge 16"


pyntko_krtofli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to bym robił reklamę, ale czekałem na to by pojawił się ten 16" olbrzym... i jest, w jednym ze znanych nam sklepów internetowych. Wszystko byłoby super gdyby nie jego cena :angry: czy ktoś tam sprawdzał cenę z telescopes.com???? toż to rozbój w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcze nie zdążyłeś się przyzwyczaić, że w znanym sklepie internetowym, kurs $ to nie 3 zet tylko 5 ? ;)

 

a poważniej już niestety nie możemy porównywać cen sprzętu z amerykańskimi sklepami, bo zawsze dojdzie VAT, cło i transport, choć z drugiej strony dość powszechny jest przelicznik: 1 usa = 1 eu czyli w europejskich sklepach cena jest taka sama (znaczy pisze tyle samo) jak w amerykańskich, tyle, że wyrażona nie w $ tylko €

hmm ale 1€ to też 4 zet a nie 5 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena LB 16" to 2000$. Kurs dolara to 3 PLN co daje nam 6000 PLN + cło i inne bajery - wychodzi pewnie 7000-8000 PLN. A ile kosztuje Taurus tej samej apertury? :) Jak dla mnie to cena jest standartowa jak na teleskop tej wielkości, co w tym dziwnego?

 

 

7000-8000 - w takim razie niech dorzucą ukularek meada 5000 UWA 30mm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena spora - ale chyba tylko dlatego, że na razie ten model oferuje jeden sklep w Polsce i na naszym rynku jest to jak by nie patrzeć "nowość". A za nowości się płaci najwięcej.

Myślę, że jak pozostali sprzedawcy, którzy oferują LB dołączą do oferty 16" i minie trochę czasu to może delikatnie ta cena się unormuje - ale na rewelacje tutaj bym nie liczył.

LB do najtańszych przecież nie należą...

 

A tak poza tym to niezła bestia :o , tylko ta waga :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to wszystko

porównajmy ceny LB:

8'' - około 2000 tys

10''- około 2700

12'' około 4200

...i teraz bedzie najlepsze

za dodatkowe 4 cale płacimy przeszło 6 tys, choć przeskok miedzy

8'' a 12 jest niecałe 2500 zł

 

wiem, wiem, że technologicznie wyprodukowanie lustra 16'' to kosztowna sprawa, i to

co napisałem należy traktować w kategoriach ciekawostki...ale to chyba najdroższe 4'' w historii

produkcji teleskopów amatorskich Newtona :szczerbaty:

 

pozdrawiam

moralez

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena spora - ale chyba tylko dlatego, że na razie ten model oferuje jeden sklep w Polsce i na naszym rynku jest to jak by nie patrzeć "nowość". A za nowości się płaci najwięcej.

Myślę, że jak pozostali sprzedawcy, którzy oferują LB dołączą do oferty 16" i minie trochę czasu to może delikatnie ta cena się unormuje - ale na rewelacje tutaj bym nie liczył.

LB do najtańszych przecież nie należą...

 

A tak poza tym to niezła bestia :o , tylko ta waga :szczerbaty:

 

pozdrawiam

 

 

tyle, że nie ma wielu autoryzowanych dystrubutorów Meade wśród polskich sklepów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównajmy ceny LB:

8'' - około 2000 tys

10''- około 2700

12'' około 4200

...i teraz bedzie najlepsze

za dodatkowe 4 cale płacimy przeszło 6 tys, choć przeskok miedzy

8'' a 12 jest niecałe 2500 zł

 

Ciekawe, ciekawe :) Daje do myślenia...

ALE! Może należałoby raczej wziąć pod uwagę powierzchnię lustra a nie promień?

 

tyle, że nie ma wielu autoryzowanych dystrubutorów Meade wśród polskich sklepów internetowych

 

Niestety, z tym nie jest najlepiej, zgadzam się.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że nie ma wielu autoryzowanych dystrubutorów Meade wśród polskich sklepów internetowych

a jednak,

o ile na amerykańskiej stronie domowej Meade nie znajdziemy polskiego dystrybutora tej f-my,

to już na europejskiej, jest ich już aż trzech! :)

http://www.meade.de/nc/en/dealer/dealer-search.html

 

heh, nie zgadniecie, kto to jest ten trzeci :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się dlaczego to taka ciężka konstrukcja?

 

Mój niedokończony teleskop 20" ważyłby w granicach 40 kg.

Śmiem twierdzić , że moja konstrukcja jest równie stabilna, gdyż przekroje kratownicy i celi obliczałem, biorąc pod uwagę właściwości materiału (masa, odkształcenia, przekroje) .

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wagi LightBridge w/g: http://www.meade.com/lightbridge/index.html

 

8" - 44 lbs. = 20 kg

10" - 65 lbs. = 30 kg

12" - 80 lbs. = 36 kg

16" - 128 lbs. = 58 kg

 

także raczej ciężkawe, tylko nie zapominajcie, że te teleskopy nie mają płóciennej pelerynki, tylko 2 spore kawałki tubusa z blachy

 

tube_focuser.jpgmirrorcell.jpgcell.jpg

nie licząc całkiem sporej podstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.