Skocz do zawartości

Pożegnaniu kucyka...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

No przepyszne ciasteczko usmażyłeś emde:)

 

Tomcio już miałem chwalić te niesamowite punktowe gwiazdki przy 600s... ale to tylko hotpixle :) Mimo wszystko ekstra! i to przy 1 klatce...

 

 

Pozdrawiam... i witam całe AF po dłuuugiej przerwie :):Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow! niesamowita skala Tom-ciu

ale aż tyle hotpixeli masz?

 

Chopie, przeca to surowka... ... ...,

bez darkow, flatow i calej tej zabawy.

 

Tez na poczatku wydawalo mi sie, ze hotow jest za duzo, ale podczas obrobki calosc pieknie sie wyrownuje, a 16-bitowa dynamika pokazuje na co ja stac.

2 lata temu zrobilem konia chlodzonym EOSem, ale z miasta nie mialo to wiekszego sensu, bo wyrownywanie miejskich gradientow z kolorowej matrycy jest. b trudne i czasochlonne.

A poniewaz nastawiam sie na focenie z miasta, dlatego tez poczciwy EOS pojdzie pewnie pod mlotek, a kamera przez filtry moze efekty beda lepsze. Choc latwo tez nie bedzie, bo np. przez Ha czip prowadzacy "widzi filtr", a nie gwiazdke do prowadzenia...

 

Ale co tam, najwyzej w filtrze "zrobi sie dziurke", a i tak liczy sie frajda focenia i tyle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak edukacyjnie, dla porownania KONIK z 80ED (f7.5) + ST-2kXM + Astrodon Ha 6nm, 1x600sek.

Slabsze swiatlo refraktora, mniejsze fi i wezszy filtr, a daje do myslenia...

 

...rzeczywiście daje do myślenia...

Czas rozejrzeć się za innym chipem... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, widze ze "uczniowie przerastaja mistrza" .

... poczkajmy jeszcze kilka miesięcy az "uczniowie" zbiorą dostateczną ilość materiału i bedzie jazda bez trzymanki :)

 

Umiejętnosci pomagają przy słabym sprzecie ale dobry wiele wybacza.

...i tu sie chyba zrobi STATUS QUO

 

Pozdro

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak edukacyjnie, dla porownania KONIK z 80ED (f7.5) + ST-2kXM + Astrodon Ha 6nm, 1x600sek.

Slabsze swiatlo refraktora, mniejsze fi i wezszy filtr, a daje do myslenia...

 

A tak z Soligora MT-800 (f4) + Artemis 285 + Astronomik Ha 13nm, 1X600sek. ;)

 

kon005_P.jpg

 

 

a po złożeniu 5 sztuk mniej więcej tak

 

kon.jpg

 

nie jest to szczyt marzeń, więc jeszcze powalczę, jeszcze się nie żegnam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem takiego oto kuca

 

55677228.Horsehead_1000.jpg

 

 

Wykonany przez Gerharda Bachmayera za pomocą:

Modified Canon 20D mounted on a TMB 80mm/F6 + Televue 0.8x reducer/flattener. Halpha ( Astronomik Ha, 13nm): 12x600sec/ISO800; RGB ( IDAS-LPS): 15x300sec/ISO800. Calibration and stacking, averaging, color balancing, sharpening in Images Plus and Photoshop CS2.

 

A zatem można takim filterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Na pożegnanie wszyscy razem......

A oto mój kuc jeszcze z Jezior. To co nastręcza mi kłopotu to konwersja plików RAW na TIFF w taki sposób, aby uniknąć widocznych ukośnych pasków. Ostatnio celu używam oprogramowania DDP dołącznoego do Canona 350

 

Ilość naświetlań 15 strzałów, ISO 800.

 

ic434-jeziory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.