Skocz do zawartości

Mój Przyjaciel Ptasznik


Rekomendowane odpowiedzi

Apropo trzymania w domu ;D , mój kumpel traktuje to jak pracę , trzyma w domu cały tabun ptaszników różnych gatunków :szczerbaty: , dodatkowo łatwo można sobie policzyć ilość młodych z jednego miotu , popularny kędzior wydaje na świat do 800 sztuk młodych pajączków każdemu trzeba przygotować osobne pudełko , każdego trzeba osobno karmić , zwilżać podłoze , sprzedaje je od sztuki po 2 zł , sztuk ma z jednej samicy do 800 młodych a tych samic ma kilka i co?? ;D

 

I to wszystko w swoim pokoju

 

To już chyba bezpieczniej maryśkę hodować - a też dobry interes ;)

 

PS. Ja szczerze mówiąc mam średni stosunek do takich "biznesów". Trudno mi sobie wyobrazić, jak można rozmnażać masowo zwierzaki, żeby je sprzedawać :( To nie jest najlepsze miejsce dla ich życia. One nie są stąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba bezpieczniej maryśkę hodować - a też dobry interes ;)

 

PS. Ja szczerze mówiąc mam średni stosunek do takich "biznesów". Trudno mi sobie wyobrazić, jak można rozmnażać masowo zwierzaki, żeby je sprzedawać :( To nie jest najlepsze miejsce dla ich życia. One nie są stąd!

 

 

szczerze to wolę ażeby gość tak sprzedawał te zwierzaki aniżeli miał je przemycać z ich naturalnego środowiska , jak dla mnie to mniejsze zło, mam nadzieje iż hoduje je w godnych warunkach

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to wolę ażeby gość tak sprzedawał te zwierzaki aniżeli miał je przemycać z ich naturalnego środowiska , jak dla mnie to mniejsze zło, mam nadzieje iż hoduje je w godnych warunkach

 

A tak po prawdzie, to jaka w tym różnica? Problem w "fakcie", "idei" - a nie logistyce. Mierzi mnie ten"biznes" i nie ma żadnego usprawiedliwienia. W d... mam to, czy ktoś przywozi, czy hoduje. Ważny jest fakt. Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zwierzęta są naprawdę łatwe w hodowli i żyją w godnych warunkach one mogłby by żyć nawet na papierze byle był by wilgotny , ptaszniki to baaardzo prymitywne zwierzęta , nie potrzebują dużo miejsca.

 

Ten gatunek który ja posiadam jest w zasadzie na wyginięciu w jego naturalnym srodowisku , a za sprawą sztucznych hodowli zaczyna przywracać się go spowrotem do jego naturalnych warunków , hodowcy którzy kupują ptasznika z przewagi wiedzą co robią , ale zdarzają się i tacy co najpierw kupią jadowity bardzo okaz a później się dopiero pytają jakie warunki im zapewnić no i nieszczęście gotowe.

 

Szczęśliwy ptasznik to ptasznik który się nie stresuje a niestety wielu nie douczonych ludzi bierze je na ręce co w konsekwencji prowadzi do ukąszenia lub śmierci pająka :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwy ptasznik to ptasznik który się nie stresuje a niestety wielu nie douczonych ludzi bierze je na ręce co w konsekwencji prowadzi do ukąszenia lub śmierci pająka :angry:

 

Lub wlasciciela ... :szczerbaty: . Chyba, ze to wlasciciel gryzie :szczerbaty:

Rowniez jestem przeciwny hodowli tych zwierzakow na handel :angry: . Ale skoro twierdzicie, ze w ten sposob sa ratowane resztki przedstawicieli tego gat .... (zdaje mi sie, ze one przez ludzi maja wyginac .... ) <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFU! Ale świństwo! Brrrrrrrr. Mała arachnofobia.

 

Zastanawiałem się oststnio nad kupnem kameleona, tylko gdzie to terrarium postawić bo musi mieć spokój a u mnie o to nie tak łatwo. :-P

 

 

Co do kameleona to drogie zwierzątko wybrałeś a dodatkowo baaardzo ciężko go utrzymać moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro jesteśmy już w temacie - poniższe fotki zupełnie przypadkowo uchwyciłem na webcamie parę dni przed startem Discovery do misji STS-116. :Boink: Później na forum Nasaspaceflight.com znalazłem mnóstwo podobnych, bo jak się okazuje było to coś w stylu okresu migracyjnego dla pająków z KSC :szczerbaty:

 

pajak_ksc1.jpgpajak_ksc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.