Skocz do zawartości

Mój Przyjaciel Ptasznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym was wszystkich zapoznać z moim przyjacielem o imieniu Sandra.

Jest to ptasznik o bardzo słabym jadzie a za to jaka przyjacielska mmmm ;D , zachęcam wszystkich chętnych do hodowli tych pięknych zwierząt , są naprawdę łatwe w utrzymaniu , dorosłemu można aczkolwiek nie trzeba dawać myszy ale jeśli zje to ma na parę miesięcy spokój.

 

Rozmiary dorosłego osobnika tego gatunku mogą dojść do 20 cm z jego odnóżami ;]

Przedstawiam wam Sandre( młody osobnik jest po 9 linieniu i ma jakieś 7 cm cały, płeć samica )

 

Cała Sandra : 7fbb96b9dcb1e834.jpg

Co o niej myślicie?

Edytowane przez arwe19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też miałem fazę na Ptasznika ale żona kategorycznie nie chciała słyszeć o "czymś takim", no i odpuściłem... na razie... :szczerbaty:

 

Dużo czytałem w necie, nawet książkę kupiłem no ale niestety.. żona... no zrobić...

 

O ile dobrze pamiętam ten gatunek to Brachypelma Albopilosum (kędzieżawy). Atakują w ostateczności ale jad nie jest zabójczy. W sytuacji zagrożenia wyczesują włoski z odwłoka czym podrażniają naskórek, oczy itp. napastnika.

 

Ja przymierzałem się do Brachypelma Smithi (czerwonokolanowy), bardzo ładny i łagodny pajączek.

Fajna sprawa :D

 

Mi pozostało podkarmiać pająki w piwnicy :szczerbaty:

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benedykt rozwaliłeś mnie tym postem o pająku hahahah .

 

A co do włosków parzących to mogą nieźle napsocić astro amatorom ponieważ jeśli dostaną się do oczu to ciężko cokolwiek dojrzeć przez kolejne 2 tygodnie :szczerbaty:

 

Co do ich jadu to Pablito ma rację kąszą w ostateczności , siła uderzenia w organizm zależy od tego czy dana osoba jest uczulona na jad pszczoły , jeśli tak to może dojść do zapaści lub też śmierci.

Jest to właśnie popularna kędziożyca ( Brachypelma Albopilosum)

 

Czy mnie ukąsił? Jasne na własne życzenie nie karmiłem go przez jakiś czas a później celowo mu włożyłem palucha do faunaboxa i trach i wiecie co nie czułem wogóle bólu , tylko drobne swędzenie , wyczesać jeszcze się wprost na mnie nie wyczesał ale robi to gdy jest zestresowany.

 

Generalnie kobiety mają do nich uraz z czystej nie wiedzy , myslą że to są potwory które mordują bez opamiętania ;D , za dużo takich filmów jak MUCHA heheheh.

 

Co do tego lusterka to zastanowię się , tylko że to będzie ruchome lusterko wtórne :ha:

 

Najlepsze są różnice cenowe w ich kupnie , ja mojego kupiłem młodzika po 4 wylince i kosztował mnie 4 zł a dorosły kosztuje w okolicach sklepowych pi razy cykacz około 200-250zł , warto nabyć młodego który ma mały rozmiar , kobieta zobaczy powie oooo taki maleństwo;] z czasem sie dostosuje do coraz większych rozmiarów ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla chętnych mogę opisać podstawowe czynności potrzebne przy chowie ;]

 

1.Wilgotność - raz na tydzień zrosić lekko substrakt kokosowy lub torf

 

2.Temperatura - Dla najpopularniejszych gatunków wystarcza pokojowa , w porze zimowej idzie dogrzewać czerwoną lampką ( ponieważ pająki nie rozpoznają tego koloru i nie są speszone )

 

3.Pokarm - Pająki bardzo mało jedzą młodemu idzie 2x na tydzień podać jakiegos owada pamiętając że pokarm nie moze być większy niz pająk ;D , starsze osobniki karmimy raz na tydzień ;]

 

No i to w zasadzie wszystko , myślę że nie wiele a efekty są bardzo zadowalające :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh , nie ma się czego bać , przecież to takie słodkie miśki ;D

 

Ori gdyby miał wydepilowane nogi to by zmarł z głodu, bo on dzięki tym włoskom rozpoznaje czy ofiara się zbliża , ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł czucia.

 

Często chodzą w ten sposób że przednie nogi dźwiga mocno do góry i w ten sposób wyłapuje fale dźwiękowe unoszące siew powietrzu i rozpoznaje na tej podstawie teren ze względu że jest prawie ślepy , głuchy całkowicie ;D

Edytowane przez arwe19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori gdyby miał wydepilowane nogi to by zmarł z głodu, bo on dzięki tym włoskom rozpoznaje czy ofiara się zbliża , ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł czucia.

 

Często chodzą w ten sposób że przednie nogi dźwiga mocno do góry i w ten sposób wyłapuje fale dźwiękowe unoszące siew powietrzu i rozpoznaje na tej podstawie teren ze względu że jest prawie ślepy , głuchy całkowicie ;D

 

 

 

hm... no to teraz rozumiem dlaczego panowie tak bardzo uciekaja od owłosionych nóżek - po prostu boją sie pożarcia hihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... no to teraz rozumiem dlaczego panowie tak bardzo uciekaja od owłosionych nóżek - po prostu boją sie pożarcia hihihihi

 

No wiesz, w sumie najpopularniejszym przypadkiem takich wydarzeń jest samica modilszki, która akurat owłosienia nie ma, a bardzo często ma apetyt na samca - nie tylko w erotycznym znaczeniu tego słowa :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha , ja tam się nie boję :Beer:

 

Czyli 'każda potwora znajdzie swego amatora'! :)

 

Kiedyś na jednej stronie internetowej (obiecuje wyszperać adres) z makrofotografią była fotka pajączka z rodziny skakunów - pajączek był tak sfotografowany, że nic tylko przytulić się do niego i pogłaskać.

 

Kończę, bo czuję, że jakieś wielkie włochate odnóża zaczynają się do mnie zbliżać - jeśli nie ucieknę, to zostanę pożarty. Kilka par oczu mnie obserwuje. Już coraz bliżej. Chyba zostanę pożarty. Jakie to wielkie! AAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! (Chrup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na jednej stronie internetowej (obiecuje wyszperać adres) z makrofotografią była fotka pajączka z rodziny skakunów - pajączek był tak sfotografowany, że nic tylko przytulić się do niego i pogłaskać.

 

 

Wiem o jaką fotkę chodzi , widziałem ją , skakun wyglądał jak słodki misio :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus maria - widywałem te "potwory" w ich naturalnym środowisku i powiem szczerze, że trudno mi pojać, jak można trzymać je w domu :szczerbaty:

 

 

Apropo trzymania w domu ;D , mój kumpel traktuje to jak pracę , trzyma w domu cały tabun ptaszników różnych gatunków :szczerbaty: , dodatkowo łatwo można sobie policzyć ilość młodych z jednego miotu , popularny kędzior wydaje na świat do 800 sztuk młodych pajączków każdemu trzeba przygotować osobne pudełko , każdego trzeba osobno karmić , zwilżać podłoze , sprzedaje je od sztuki po 2 zł , sztuk ma z jednej samicy do 800 młodych a tych samic ma kilka i co?? ;D

 

I to wszystko w swoim pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.