Skocz do zawartości

STS-117


Rekomendowane odpowiedzi

Być może prom odpalił silniczki manewrowe lub odpalił silniki i podciągnął ISS na wyższą orbitę :icon_question::icon_question::icon_question:

Było by to możliwe ale pamiętajmy, że dwóch astronautów jest caly czas na zewnątrz ;)

Nie jestem pewien ale taki manewr chyba nie jest przeprowadzany podczas spaceru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem tez dzis dwa przeloty. oba z synta przy powiekszeniu 60x. przy pierwszym bylem przekonany, ze widze oddzielnie wiekszy ISS i mniejszy STS, choc teraz glowy bym nie dal. drugi przelot ze wzgledu na wiekszy kontrast i lepsze wychlodzenie obfitowal w wiecej szczegolow. widoczna skomplikowana struktura stacji i wyraznie wybijajacy sie panel sloneczny (jakby swiecacy sie na pomaranczowo). niestety nie ma mozliwosci dokladniejszego przyjzenia sie ze wzgledu na trudnosc prowadzenia.

 

nie udalo mi sie jednak zaobserwowac zadnej poswiaty. byc moze to ze wzgledu na to, ze bardziej skupilem sie na szczegolach stacji, niz na otoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by to możliwe ale pamiętajmy, że dwóch astronautów jest caly czas na zewnątrz ;)

Nie jestem pewien ale taki manewr chyba nie jest przeprowadzany podczas spaceru...

 

Faktycznie, o tym nie wiedziałem, może było to jekieś zewnętrzne źródło światła ułatwiające prace na zewnątrz bądz chłopaki pozbyli się nieczystości na zewnątrz choć nie wiem czy to jest nadal praktykowene??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, o tym nie wiedziałem, może było to jekieś zewnętrzne źródło światła ułatwiające prace na zewnątrz bądz chłopaki pozbyli się nieczystości na zewnątrz choć nie wiem czy to jest nadal praktykowene??

Nawet jesli praktykowane to chyba nie było by az takiego efektu a co do światel to sensowna teoria :Beer:

 

Może któryś puścił bąka :szczerbaty: tfuu tfu

Oj potęrzny bylby to bąk :Boink:

 

PS

Z tego co widze na nasa.tv to Panowie sobie nieźle poczynaja podczas tego spacerku. Wszystko idzie gładko ;)

A ujęcia astronautow operujących narzedziami itp na tle przesówającej się pod nimi Ziemi genialne :Beer:

 

Edit

Rozpoczyna sie juz pakowanie narzedzi...

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff co za noc :) Trzeci przelot własnie zaobserwowałem tej nocki !

Tym razem nie widziałem żadnej "chmurki" chyba ISS była za daleko (1019 km) ale zobaczyłem coś innego przez sekundę lub dwie ... a mianowicie słabszy punkcik lekko poniżej i na lewo od ISS (na godzinie siódmej) :blink: Leciało to z tą samą prędkością co Stacja.

To na 80% poswiata ale licho wie czy amerykanie czegoś nie odrzucili ... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten link wyjaśni zagadkę tej dziwnej poświaty podczas przelotu o 22:55

http://www.spaceflightnow.com/shuttle/sts117/status.html

 

Te terminy naukowe nie bardzo kumam po angielsku ...

A co konkretnie w tym linku?? Przytocz jakis cytat :) Bo nie za bardzo wiem w czym szukać...

 

PS

Dzisiaj znowu zapowiada się świetna pogoda do obserwacji. Oczywiście chodzi mi o zachmurzenie bo temperatura to masakrycznaq ;)

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK :szczerbaty: Przecież przedłużyli misję ze względu na dodatkowe EVA 4.

Przyznam głupie pytanie z mojej strony ;) Bardziej chodzilo mi kiedy teraz bedzie rozłączenie?

No i te info prezentowane przez Limaxa staną nam sie nieaktualne chyba. Oby nie wyszło tak że po rozłonczeniu nic nie zobaczymy bo bedzie ISS juz niewidoczny :(

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już ISS nie będzie widoczny :unsure:

 

Jednak zawsze zosteje Nasa TV ;-))

 

ps. wczoraj oglądałęm przelot super sprawa choć jasność według mnie jak na razie bez znacznych zmian.

mam nadzieje zamontowanie baterii słonecznych poprawi ten niezwykły widok podczas przelotu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już ISS nie będzie widoczny :unsure:

A właśnie że istnieje możliwość że jakis przelot zobaczymy bo jeśli rozłonczone przeloty miały być 17 i 18 to teraz z racji dwu dniowego przesunięcia będą 19 i 20 a 19 jeszcze ISS bezie widoczny :D więc nikłe szanse są xD

 

ps. wczoraj oglądałęm przelot super sprawa choć jasność według mnie jak na razie bez znacznych zmian.

mam nadzieje zamontowanie baterii słonecznych poprawi ten niezwykły widok podczas przelotu ;-)

Napenwo poprawi, z czego sie niezmiernie ciesze :) Już i tak ISS ma większą jasność niż np rok temu :D

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw paneli 1A już prawie rozwinięty. Jakiś debil (delikatnie mówiąc) na stronie na której sprawdzałem zamiast podać godzinę ROZPOCZĘCIA rozkładania tego zestawu paneli, to podał godzinę zakończenia... :blink:

Jaaaaa no to porobione... Też własnie zaczołem oglądać a tu juz kończą :angry:

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flight Day 5

15:08 - pobudka

18:23 - rozwinięcie masztu paneli 1A

17:53 - rozwinięcie masztu paneli 3A

Co do kolejnego zestawu, to po prostu włączcie NASA TV jakiś czas (np. pół godziny) przed podaną godziną.

17:53?? A może chodziło Ci o 18:53 lub 19:53??

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.