Skocz do zawartości

STS-117


Rekomendowane odpowiedzi

Naderwany fragment poszycia termicznego na obudowie jednego z OMS moim zdaniem nie jest aż tak poważny, gdyż na pewno uda się go przykleić podczas spaceru. Ponadto te elementy nie będą bezpośrednio narażone termicznie podczas powrotu, tak jak podbrzusze, nos czy krawędzie natarcia skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos wygenerowac widocznosc promu dla Fromborka 54.367N 19.683E?

Bylbym wdzieczny,bo nie mam innych umiejetnosci jak tylko h-a.

 

A niech mnie! H-A bokazuje widzocznosc promu!

36894945sm0.jpg

 

Prosze bardzo ;)

 

PS

U mnie chmury!! Nieeeeeeeee... <_<

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie !!! Heavens-Above nie jest odpowiedni dla obiektów szybko zmieniających swoją orbitę !!!

 

Dlatego nie używajcie tej strony dla sprawdzenia przelotu STS-117 na dalej niż 1 noc naprzód. Do tego celu lepiej nadaje się CalSky.com który uwzględnia zmieniającą się orbitę wahadłowca (czytaj zmienne pliki TLE).

 

Dziś STS-117 będzie widoczny:

ok. 22:30 naszego czasu - cały przelot od W do E

ok. 00:02 naszego czasu - tylko nad W potem wejdzie w cień Ziemi

 

Jutro STS-117:

ok. 22:32 naszego czasu - już zadokowany do ISS !!! ciekawe jaką jasność będzie miała ta parka :)

 

Podsumowując, czekają nas 2 samodzielne przeloty STS-117.

Bedą one ok. 15 min po przelocie ISS

Trzeci przelot będzie już wraz z ISS ...

 

 

To tyle mojej analizy ........ ;)

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę ciekawostek-wpadek z wczoraj:

* Astronauta Jim Relly przed wejściem do White Room rozmawiał przez komórkę z rodziną. :Boink: Nie wiedziałem że w kombinezonach astronautów są kieszenie.

* Zabawna reakcja flight directora Norma Nighta po usterce która wyszła na jaw tuż przed startem, przy T-40 sekund

* CAPCOM Tony Antonelli zamiast powiedzieć "Atlantis, Houston, go at throttle up!" powiedział "Houston, Atlantis, go at throttle up!" - czyli w zasadzie zwrócił się sam do siebie :Boink: Inni kontrolerzy uśmiechali się pod nosem w tym momencie, ale nic mu nie wypominali :szczerbaty:

* Po starcie na NASA TV można było obejrzeć tradycyjne cięcie krawata w kontroli startu w KSC - tym razem był to krawat nowego NTD, Steve'a Payne'a który po raz pierwszy pełnił tą funkcję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc według Calsky i Orbitrona dzisiejszego wieczoru będziemy mieli trzy przeloty Atlantisa:

 

- pełny od 20:56:30 do 21:04:06

- pełny od 22:28:25 do 22:34:42

- częściowy od 00:00:36 do 00:03:25

 

Powyższe dane przeznaczone są dla Wawy. Pierwszy przelot zapewne nie będzie widoczny w zachodniej i północnej Polsce, gdyż w momencie przelotu tam jeszcze nie zajdzie słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla południowej polski wygląda to tak:

 

1) od 20:57 do 21:01

2) od 22:29 do 22:33

3) od 00:01 (only 40 sekund potem zaćmiony)

 

Jasność ok -1,8 mag

 

Atlantis już nad Oceanem Spokojnym w drodze do południowych wybrzerzy Ameryki Łacińskiej.

 

18:55 - południowe wybrzeża Ameryki S

19:15 - wybrzeże Afryki środkowej

19:25 - Morze Śródziemne

19:29 - Morze Czarne

19:40 - Chiny

19:47 - Korea S

19:48 - Japonia południowa

20:07 - okolice Nowej Zelandii

20:16 - środek Oceanu Spokojnego

20:29 - ponownie Ameryka S

20:44 - środek Oceanu Atlantyckiego

20:50 - Afryka N

20:57 - pierwszy przelot nad Polską

 

PS

Ja dalej licze że za 4 godziny nie będzie chmur ;)

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.