Skocz do zawartości

Teleobiektyw do 350D


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem kilka dni temu Sigme 70-300 Apo jednak wspepne testy rozczarowują, gwiazdki koslawe, aberacja bije po oczach, jako ze prawdopodobnie mam mozliwosc oddania obiektywu lub wymiany na inny egzemplaz lub model, zastanawiam sie jaki inny teleobiektyw byłby dobry do astrofoto z canonem 350d, ogniskowa w okolicy 300mm. Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma jest dobra ale do fotek w jasny pogodny dzień.

Jeśli napatrzyłeś się przez APO to pozostaje tylko liga canonowskich eLek np.

Canon EF 300 f/4.0 L IS USM lub nawet wersja 2.8

Ale to już grube tysiące.

 

ps. Generalnie lepiej korzystać ze sprzętu dedykowanego do astro czyli : refraktorów apochromatycznych zamiast obiektywów foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"L-ki" Canona są rewelacyjne, a L-ki stałoogniskowe to już zupełnie inna liga.

Z moich informacji wynika, że z oferty Canona od tej "dwusetki" ostrzejsza jest chyba tylko L-ka 135mm.

Jak do astrofotografii (no i chyba nie tylko? ;) to zupełna rewelacja.

Sam bym chętnie takim pocykał, jednak finanse pozwoliły zakupić body i jedną stałoogniskową "L-kę"

(również szkło lantanowe) tyle że manual i z oferty ukraińskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Generalnie lepiej korzystać ze sprzętu dedykowanego do astro czyli : refraktorów apochromatycznych zamiast obiektywów foto.

 

Tak wiem, ale na razie chce zacząc od krótszych ogniskowych. Robiłem sporo prób 1040mm czyli FS128 na sphinxie i przy tej ogniskowej montaz ten radzi sobie dosc kiepsko... Na razie obiektywy , potem jak wprawy bedzie wiecej (a i montaz moze dokładniejszy) sprbuje cos zdzialac przez FS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale na razie chce zacząc od krótszych ogniskowych. Robiłem sporo prób 1040mm czyli FS128 na sphinxie i przy tej ogniskowej montaz ten radzi sobie dosc kiepsko... Na razie obiektywy , potem jak wprawy bedzie wiecej (a i montaz moze dokładniejszy) sprbuje cos zdzialac przez FS-a.

 

 

A może czas pomyśleć o guidingu? Przy takiej ogniskowej montaż raczej nigdy nie będzie dość dokładny, no chyba że zamierzasz kupić ParamountaME. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze rozważyć Sigmę APO 100-300/4. To zupełnie inna klasa niż 70-300. Testowałem sobie amatorsko taką sigmę z canonem 350D i uważam, że jest rewelacyjna, a i ta jakość wykonania - po prostu miód. W recenzjach też wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.