Skocz do zawartości

DS'y z Czarnkowa


Heniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak części z Was wiadomo na zlocie w Czarnkowie panowały znakomite warunki pogodowe. Było zupełnie bezchmurnie, nie wiało i nic się nie rosiło. To czego potrzeba do robienia zdjęć.

Pokazuję tu trzy obiekty, które zrobiłem przez dwie nocki.

 

m104.jpg

M104

 

 

 

3628_2007_04_14.jpg

NGC3628

 

 

 

 

m106_2007_04_14.jpg

M106

 

Wszystkie zdjęcia robiłem kamerą Artemis285 w ognisku głównym Soligora MT-800, powieszonego na Vixenie GPD. Ekspozycje guidowane makiem SW90/1250 i Vestą SC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam niewątpliwą przyjemność podglądać narodziny tych zdjęć i przyznam, że efekt końcowy jest świetny !!

(mimo tupania tabunów stóp i awarii po drodze wyszły super!!)

zwłaszcza, że M106 widziałam wcześniej w wersji B-W...

ogólnie jestem wielbicielką wszystkich fotek made by Heniek

są niesamowite!!

:notworthy::notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiasz montaż na GP ? Lunetka czy metoda dryfu?

 

Lunetką. Lunetki Vixena należą do jednych z lepszych. Moja jest dobrze wyjustowana i po ustawieniu za jej pomocą suma korekt DE podczas kilkugodzinnej sesji, nie przekracza kilkunastu sekund.

 

M106 najbardziej przypadła mi do gustu ;-)

 

Wiedziałem, że tak będzie. :lol: Zawsze kolorowe podobają się bardziej.

Jednak kolor to złodziej czasu podczas sesji, a jeszcze większy podczas składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunetką. Lunetki Vixena należą do jednych z lepszych. Moja jest dobrze wyjustowana i po ustawieniu za jej pomocą suma korekt DE podczas kilkugodzinnej sesji, nie przekracza kilkunastu sekund.

No proszę, a ja zawsze myślałem, że nie ma nic lepszego niż metoda dryfu...

 

 

Wiedziałem, że tak będzie. :lol: Zawsze kolorowe podobają się bardziej.

Jednak kolor to złodziej czasu podczas sesji, a jeszcze większy podczas składania.

Czy ja wiem czy bardziej... Są obiekty, które wyglądają lepiej w kolorze ale ja osobiście nie mam nic przeciw B&W. A już na pewno wolę czarno-białe od tzw. gendlerowych kolorków.

 

Zdjęcia jak zawsze wspaniałe. W Twojch fotkach najbardziej podoba mi się ich miękkość i naturalność. Bez zbędnej przesady. Do tego wszystkiego nie można zapomnieć o tym, że do tworzenia tych całkiem ponadprzeciętnych zdjęć wcale nie używasz najlepszego i najdroższego sprzętu :).

Szkoda, że nie widziałem jak fociłeś w Czarnkowie. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja :Beer:

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.