Skocz do zawartości

Potrzebna porada - obiektyw do lustrzanki Canona.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

No wszystko zależy od tego jakie fotki chcesz robić. W jednym skrajnym przypadku te obiektywy będą w miarę a w innym niestety będzie to szmelc.

A w końcu .....

i tak Cie L-ka czeka :szczerbaty:

Niestety zainteresowania i doświadczenie w astro mogą sprawić, że po prostu wcześniej niż normalnie zobaczysz wady tych szkieł.

 

Czy czeka - kto wie. Ja mam tylko taką radę, żeby Hans nie czepiał nigdy przy swoim sprzęcie żadnej L-ki. Nawet niech nie próbuje oglądać na macanego. Wtedy nie będzie miał problemu i wad słabych i średnich obiektywów nie uświadczy (w swoim mniemaniu).

 

Moim zdaniem, nie ma co pchać się w top obiektywy. To pułapka. Jest gorzej, niż przy wyborze teleskopu, choć natura problemów zbliżona (w końcu optyka), to jednak poziom skomplikowania jest zasadniczo różny, przez co więcej możliwości kombinowania.

 

Branża foto jest przerąbana. Łatwo wpaść w onanizm sprzętowy. Jak komuś się wydaje, że przejdzie z astro na foto, bo go nie stać na astro, to może się zdziwić.

 

Podsumowując - kupuj taki sprzęt, na jaki ciebie stać. Nie winduj sobie granicy tolerancji, bo źle skończysz. Ten nałóg jest wyjątkowo drenujący (kieszeń).

 

Mając świadomość wad swojego sprzętu można zrobić kapitalne zdjęcia, które dadzą masę satysfakcji. A wady? Jeżeli nie będziesz robił z nich mega odbitek to i tak nikt nie zauważy.

 

Czas skończyć z tą propagandą L-kową.

 

PS. Tylko nie pytajcie, jakie mam obiektywy :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fotograf robi zdjęcie nie aparat.

350+kit i napewno mamy dużo wieksze możliwości niz przy najbardziej zaawansowanym kompakcie.....

Z tymi zajefajnymi obiektywami to troche tak jak z samochodami...często służą jako przedużenie yhm...pewnej częsci ciała :Boink:

 

Niezły forograf zrobi ciekawe zdjecie przeciętnym aparatem i będzie pewnie o wiele wartościowsze niż zrobione przez onanizte sprzętowego który ma kilogramy eLek.

Tak więc warto zainwestować w pare dobrych książek... :Beer:

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
To fotograf robi zdjęcie nie aparat.

350+kit i napewno mamy dużo wieksze możliwości niz przy najbardziej zaawansowanym kompakcie.....

Z tymi zajefajnymi obiektywami to troche tak jak z samochodami...często służą jako przedużenie yhm...pewnej częsci ciała :Boink:

 

Niezły forograf zrobi ciekawe zdjecie przeciętnym aparatem i będzie pewnie o wiele wartościowsze niż zrobione przez onanizte sprzętowego który ma kilogramy eLek.

Tak więc warto zainwestować w pare dobrych książek... :Beer:

 

Konczako - w tym, o czym napisałeś jest bardzo dużo racji. To nie aparat robi zdjęcie, tylko fotograf(ujący).

Ale - dobrej klasy sprzęt ułatwia wykonanie dobrego zdjęcia. Pod warunkiem, że fotografujący wie, jak takie zdjęcie zrobić (kompozycja, światło itd.). I w tym miejscu uważam właśnie, że w niektórych sytuacjach realizacja wykonania dobrego zdjęcia jest możliwa tylko dzięki odpowiedniemu sprzętowi (nie piszę tutaj celowo "drogiemu").

 

Co do konieczności pogłębiania swojej wiedzy z książek, czasopism, warsztatów, prób nie dyskutuję. To akurat jest oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fotograf robi zdjęcie nie aparat.

350+kit i napewno mamy dużo wieksze możliwości niz przy najbardziej zaawansowanym kompakcie.....

Z tymi zajefajnymi obiektywami to troche tak jak z samochodami...często służą jako przedużenie yhm...pewnej częsci ciała :Boink:

 

Niezły forograf zrobi ciekawe zdjecie przeciętnym aparatem i będzie pewnie o wiele wartościowsze niż zrobione przez onanizte sprzętowego który ma kilogramy eLek.

Tak więc warto zainwestować w pare dobrych książek... :Beer:

 

Nawet więcej - dzisiaj w dobie idealnych zdjęć i perfekcyjnej optyki niektórzy zaczynają tęsknić za syfem i przypadkowością analogowego świata. Powstają całe grupy robiące zdjęcia starymi aparatami z plastikowymi obiektywami i zaświetlającymi obudowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! ale...

 

Są dziedziny, i pewne wymagania gdzie bez dobrego sprzętu przyzwoitych efektów nie osiągniesz :unsure:

 

NP.

- Sprot

- fotografia w ciemnych pomieszczeniach, np. kościół-ślubik,itp

- dynamiczna reporterka

- przyroda (ptoszki, i inne odległe)

- architektura

 

i wiele,wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! ale...

 

Są dziedziny, i pewne wymagania gdzie bez dobrego sprzętu przyzwoitych efektów nie osiągniesz :unsure:

 

NP.

- Sprot

- fotografia w ciemnych pomieszczeniach, np. kościół-ślubik,itp

- dynamiczna reporterka

- przyroda (ptoszki, i inne odległe)

- architektura

 

i wiele,wiele innych

- przyroda - 350d +tanie 300mm M42+kit i coś sie wyklepie

- arichtektóra?/ - żaden problem jeśli jest pomysł...

 

Jeśli nie mamy sprzętu wysokiej klasy to trzeba się troche napocić i ruszyć mózgownicą...może to też wpływa na to że zdjęcia są bardziej przemyślane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przyroda - 350d +tanie 300mm M42+kit i coś sie wyklepie

- arichtektóra?/ - żaden problem jeśli jest pomysł...

 

Jeśli nie mamy sprzętu wysokiej klasy to trzeba się troche napocić i ruszyć mózgownicą...może to też wpływa na to że zdjęcia są bardziej przemyślane???

 

 

noo.. nie dokonca :rolleyes:

 

bez shifta architektura będzie Ci się "walić", chyba, że będziesz każdą fote prostował w PSie.

praca na manualnych M42 to hardcore. Myśle, że warto jednak dodać to 1500-2000 i mieć mega komfort i skupić się na temacie.

Zauważ że nie napisałem że się nie da, da się! maluchem też da się jeździć po polsce, europie... B)

 

Niemówie, żeby kupować elki, Poprostu czasami warto się porozglądać, i sprecyzować się w foto, i zamiast kilku guwienek kupić dwa ,pożądne obiektywy, które dadzą nam komfort i pewność.

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie znalazłem "tani" :ha: subsytut ,namiastkę teleskopu który może służyć jednoczesnie jako teleobiektyw.

http://www.megamedia.pl/obiektyw-staloogni...200-5.6-l-u.php

Na uwage zasługują tanie miesięczne raty i pozytywne opinie klientów. :lol:

A ile można zaoszczędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem "tani" :ha: subsytut ,namiastkę teleskopu który może służyć jednoczesnie jako teleobiektyw.

http://www.megamedia.pl/obiektyw-staloogni...200-5.6-l-u.php

Na uwage zasługują tanie miesięczne raty i pozytywne opinie klientów. :lol:

A ile można zaoszczędzić?

 

 

O ty w p... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ten teletubis o niznanej orientacji? Z ogromna uwaga przeczytalem caly watek. Przymierzam sie do kupna 350 (jak rozbije skarbonke). W saturnie swego czasu (nie wiem czy jeszcze sa - ciut daleko na grunwald) byla/jest za 1999 zlotych. No i do tego obiektyw inny niz kitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zostało mi przez znajomego polecone takie szkło: Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM

jako nieco tańsza alternatywa Tamrona 28-75 f/2.8 którego polecaliście. Obiektyw został namalowany jako odpowiednik jakościowy tego Tamrona, o mniejszej światłosile ale za to 2x zakresem ogniskowych... No i zgłupiałem, bo od was nasłuchałem się, ze nie ma dobrych zoomów o dużych zakresach ogniskowych, a do tego już na pewno nie za kwoty w jakich się obracamy. Światło w okolicach F5 też jakoś intuicyjnie czuje, nie jest jakąś rewelacją... ale, może to jednak dobry obiektyw, a ja nie powiniem gościa skreślac jako źródła wiedzy? Możecie mi wybić ten zakup z głowy albo utwierdzić, ze ma to jednak sens? Kurde, 200mm ogniskowej, to już by mozna ładnie do astro-foto zaprząc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi przez znajomego polecone takie szkło: Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM

jako nieco tańsza alternatywa Tamrona 28-75 f/2.8 którego polecaliście. Obiektyw został namalowany jako odpowiednik jakościowy tego Tamrona, o mniejszej światłosile ale za to 2x zakresem ogniskowych... No i zgłupiałem, bo od was nasłuchałem się, ze nie ma dobrych zoomów o dużych zakresach ogniskowych, a do tego już na pewno nie za kwoty w jakich się obracamy. Światło w okolicach F5 też jakoś intuicyjnie czuje, nie jest jakąś rewelacją... ale, może to jednak dobry obiektyw, a ja nie powiniem gościa skreślac jako źródła wiedzy? Możecie mi wybić ten zakup z głowy albo utwierdzić, ze ma to jednak sens? Kurde, 200mm ogniskowej, to już by mozna ładnie do astro-foto zaprząc.

 

Pozdrawiam.

Takie szkło może i jest dobre jako tani i lekki teleobiektyw podróżny, ale dla wspomnianego Tamrona alternatywa to żadna, ciemny jak diabli, a najszerszy kąt odpowiada portretówce w małym obrazku. To W OGÓLE nie nadaje się na obiektyw standardowy! Kup tego Tamrona, a do tego jakiś amatorski teleobiektyw w rodzaju 70-300/4-5.6 (czy jakie tam canony mają parametry) - to nieskończenie lepszy wybór niż ten 55-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.