Skocz do zawartości

Refraktor 120/1000


giguś

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor 120/1000 bez montazu z odraszaczem deklami, dwucalowy wyciąg, montaz tylko do szukacza

achromat Sky watcher z okularkiem Vixena LV 20mm

cena 1350zł ( lub do negocjacji)

Edytowane przez giguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Refraktor 120/1000 za 800zł i nie ma chętnych? Przecież to sprzęt, który nie tak dawno był szczytem marzeń niejednego amatora (w tym mnie). Się porobiło...

 

P.S. Życzę szybkiej sprzedaży tego cuda. :)

 

Bemko, ale to jest praktycznie "goła" tuba. Podobny S-W 120/1000 z pełnym wyposażeniem (ale na EQ3) dostaniesz obecnie poniżej 1500 zł (nowy).

 

Oczywiście ta cena 800 zł jest już w miarę atrakcyjna, ale ktoś kto kupuje teleskop woli na ogół całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne - jak był komplet kazdy radził sprzedaj po cześci ja nie potrzebuje kompletu - wole montaz albo okulary albo... itd. teraz twoja rada woli całość....

A jak kolego taka tuba i EQ3 współgrają... skoro kupujesz całość EQ3 i od razu EQ3 mozesz sprzedawać.... za300 - czy 400zł i dobrze jak ktos to kupi... to nie jest nabijanie kogoś w butlę?( chodzi o ten zestaw z EQ3- jeszcze raz zaznaczam....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka ,powiedzmy te 5 lat temu, refractor poszedl by jak burza!!! a teraz ,w dobie tanich semi-apo i innego CHINA-MADE product , trzeba duzo stracic by sie czegos pozbyc :ha:

 

Mam tala 100rs ,ktorego tez bym sie chcial pozbyc ale to chyba niemozliwe...

 

Twoj refractorek ,wydaje sie byc ciekawa propozycja- jak juz stracisz pomysl na sprzadaz ,moze bys tubke zamienil na"szkielka z innej piaskownicy" :D

 

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne - jak był komplet kazdy radził sprzedaj po cześci ja nie potrzebuje kompletu - wole montaz albo okulary albo... itd. teraz twoja rada woli całość....

 

Z tego co widzę w wątku o sprzedaży całości, większość była zainteresowana całością. Może wtedy cena była zbyt wygórowana i dlatego ludzie zaczęli pytać o części.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 800 zł za samą używaną tubę to i tak drogo bo jakby jeszcze doliczyć zakup montażu eq3 za ponad 600 zł to osiągnięmy cenę ponad 1400 zł, a tyle kosztuje nowy taki refraktor z szukaczem i 2 okularami.

Dodatkowo jeszcze do używanej tuby trzeba doliczyć koszty wysyłki. Jakby dokupić eq5 do tej używanej tuby wychodzi ponad 1800 zł, nowy na eq5 trochę ponad 2000 zł. Tutaj wychodzi troche na plus, ale w nowym refraktorze są 2 okulary i szukacz no i przy używanej tubie trzeba doliczyć koszty wysyłki. Więc cena też wyjdzie porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 800 zł za samą używaną tubę to i tak drogo bo jakby jeszcze doliczyć zakup montażu eq3 za ponad 600 zł to osiągnięmy cenę ponad 1400 zł, a tyle kosztuje nowy taki refraktor z szukaczem i 2 okularami.

Dodatkowo jeszcze do używanej tuby trzeba doliczyć koszty wysyłki. Jakby dokupić eq5 do tej używanej tuby wychodzi ponad 1800 zł, nowy na eq5 trochę ponad 2000 zł. Tutaj wychodzi troche na plus, ale w nowym refraktorze są 2 okulary i szukacz no i przy używanej tubie trzeba doliczyć koszty wysyłki. Więc cena też wyjdzie porównywalna.

 

NAJLEPIEJ ODDAJ ZA DARMO I POKRYJ KOSZT WYSLANIA :Salut:

 

Stary ,dam Ci dobra rade- wal na alegro z tym telpem i sprzedaj go za forse ktora Cie zadowoli :Beer:

 

poz

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC - odnieś się do cen hurtowych za cały kontener telepów.. to bedzie jeszcze taniej.... wtedy wyjdzie że trzeba po 300zł sprzedać...

 

Nie pisałem tego z powodu jakieś złośliwości.

Ja tylko napisałem o opłacalności ze swojej perspektywy ew. kupującego. I prawdopodobną przyczynę, dlaczego ten refraktor nie chce pójść. Poczekaj parę lat a nowa tuba w sklepie będzie kosztować 300 zł. A za kilkanaście lat achromaty będą sprzętem zabytkowym, wyparte całkowicie przez apochromaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem tego z powodu jakieś złośliwości.

Ja tylko napisałem o opłacalności ze swojej perspektywy ew. kupującego. I prawdopodobną przyczynę, dlaczego ten refraktor nie chce pójść. Poczekaj parę lat a nowa tuba w sklepie będzie kosztować 300 zł. A za kilkanaście lat achromaty będą sprzętem zabytkowym, wyparte całkowicie przez apochromaty.

Widzisz nie chce pójść bo przedtem cena oscylowała około 1000zł, na sprzedazy mi nie zależało...- teraz cena jest znacznie obnizona jak sam widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC - nie powinno się pisać takich rzeczy w temacie o sprzedaży. Każdy wystawia sprzęt za ile chce i ryzykuje tym, że go sprzeda albo nie, a takie komentarze wprowadzają tylko negatywną atmosferę na wątku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.