Skocz do zawartości

HEQ-5 GoTo SkyScan PRO


pierzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem montażu typowo pod astrofoto - początkowo tylko aparat + sam obiektyw (ogniskowa 200mm) docelowo jakis mały refraktor. Upatrzyłem sobie SW HEQ-5 GoTo SkyScan PRO, czy ktoś z Was korzysta z "usług" tego montażu na potrzeby astrofoto? Proszę o opinie.

 

:Beer::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Qbanos użytkuje od niedawna ten montaż, więc z pewnością coś skrobnie na jego temat. ;) Ja osobiście dołożyłbym pieniądze do GPD lub losmandy GM-8 :szczerbaty:

 

Użytkuję ale nie ten a SynTrek :) Jak narazie mogę powiedzieć że z taką ogniskową spokojnie powalczysz przy czasach po 5 minut co najmniej przy minimalnych odpadach. Wiem że SkyScan ma możliwość wgrania PEC'a więc powinnio być jeszcze lepiej. Dodatkowo montaż ma bardzo gładkie PE co w praktyce ułatwia guiding - właśnie jestem w trakcie jego uruchamiania. HEQ5 przewyższa GPD2 nosnością ale jeżeli nie chcesz wieszać nic ciężkiego to zastanowiłbym się nad Vixenem. Jesion teraz sprzedał po bardzo dobrej cenie, gdybym nie miał HEQ5 to brałbym od ręki.

 

To jeszcze wykres PE dla HEQ5 przy dość silnym wietrze:

 

PE_nowe_HEQ5.gif

 

i ostatnia fotka z ogniskową 70mm:

 

cyg_thumb.jpg

 

i nowy zestaw, jeszcze nie gotowy do pracy: :)

 

DSC01786.jpg

 

Chciałbym kiedyś napisać coś w rodzaju recenzji nowego HEQ5 ale narazie nie czuję się zbyt kompetenty :) Zobaczymy jak mi pójdzie z guidem...

 

pozdro

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pikna fotka:) :notworthy:

generalnie to wlasnie szerokie pole mnie interesuje mam tez newtona 130/1165 ktorym moooze z czasem bym sie troche pobawil...

mam jeszcze pytanie odnosnie zamontowania aparatu bezposrednio na montazu, w jaki sposob mozna to rozwiazac?

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja własnie kupiłem GPD2 od Jesiona :)

Niestety pogoda nie pozwala na przetestowanie w akcji (akurat od wczoraj cieknie z nieba). :(

 

Co do montowania Aparatu bezpośrednio to potrzebujesz dovetaila ze złączką 1/4''. Sam szukam czegoś takiego. Jak na razie znalazłem tylko tu:

http://www.telescope-service.com/mount_acc...ries_start.html

nazywa się PS Foto. Jeżeli nie znajdę czegoś u nas to chyba będę musiał tam zamówić.

 

A tak swoją drogą to GPD2 w USA strasznie staniał:

http://www.vixenamerica.com/Products/Defau...reat+Polaris+D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja własnie kupiłem GPD2 od Jesiona :)

Niestety pogoda nie pozwala na przetestowanie w akcji (akurat od wczoraj cieknie z nieba). :(

 

Co do montowania Aparatu bezpośrednio to potrzebujesz dovetaila ze złączką 1/4''. Sam szukam czegoś takiego. Jak na razie znalazłem tylko tu:

http://www.telescope-service.com/mount_acc...ries_start.html

nazywa się PS Foto. Jeżeli nie znajdę czegoś u nas to chyba będę musiał tam zamówić.

 

A tak swoją drogą to GPD2 w USA strasznie staniał:

http://www.vixenamerica.com/Products/Defau...reat+Polaris+D2

 

No właśnie nie opłaca się kompletnie kupować u nas tego GPD. Bo nawet jak dolicza cło to taniej wyjdzie :blink: Do mogłoby zrobić obniżkę ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie opłaca się kompletnie kupować u nas tego GPD. Bo nawet jak dolicza cło to taniej wyjdzie :blink: Do mogłoby zrobić obniżkę ;):P

 

Nie liczyłbym na to. Z cłem i VAT-em import z USA wychodzi jakieś 2600zł. Do tego jeszcze transport no i DO musi jeszcze na czymś przecież zarabiać, nie robią tego charytatywnie :)

 

Chyba, żeby przemycić w walizce, ale z czymś takim to nas na lotnisku za terrorystę wezmą i skończymy w Guantanamo ;)

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na to. Z cłem i VAT-em import z USA wychodzi jakieś 2600zł. Do tego jeszcze transport no i DO musi jeszcze na czymś przecież zarabiać, nie robią tego charytatywnie :)

 

Chyba, żeby przemycić w walizce, ale z czymś takim to nas na lotnisku za terrorystę wezmą i skończymy w Guantanamo ;)

 

No tak ale przed obniżką w USA montaże w DO kosztowały tyle ile teraz. Po obniżce w USA w DO cena nawet nie drgneła, a chyba powinna? Jeżeli źle myślę to mnie poprawcie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przed obniżką w USA montaże w DO kosztowały tyle ile teraz. Po obniżce w USA w DO cena nawet nie drgneła, a chyba powinna? Jeżeli źle myślę to mnie poprawcie. :o

To nie jest obnizka tylko wyprzedaż lokalnego dystrybutora - jak im się skończą stany magazynowe to juz nie bedzie takich cen :( a to zła wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montowania Aparatu bezpośrednio to potrzebujesz dovetaila ze złączką 1/4''. Sam szukam czegoś takiego. Jak na razie znalazłem tylko tu:

http://www.telescope-service.com/mount_acc...ries_start.html

nazywa się PS Foto. Jeżeli nie znajdę czegoś u nas to chyba będę musiał tam zamówić.

 

A co w tej jest złego?

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...1eaa54a8ef49054

 

Sam takiej używałem. Jedynie potrzebujesz śrubę, a to zawsze można zapożyczyć ze statywu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - dzięki za podpowiedź:)

 

moze glupie pytanie ale czym sie rozni SkyScan on SynScan bo widze ze w komplecie z ED'kami SW sprzedawany jest ten drugi... :Boink:

jak mniemam wersja SynTrek z kolei rozni sie tym od SkyScana ze nie ma GoTo (a wlasciwie tylko pilota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze glupie pytanie ale czym sie rozni SkyScan on SynScan bo widze ze w komplecie z ED'kami SW sprzedawany jest ten drugi... :Boink:

 

Niczym, to jest to samo tylko zmieniło nazwę :)

 

jak mniemam wersja SynTrek z kolei rozni sie tym od SkyScana ze nie ma GoTo (a wlasciwie tylko pilota)

 

Dokładnie, różnica jest w pilocie. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Montaż dotarł do mnie w zeszłym tygodniu i po kilku problemach wynikających z mojej niewiedzy oraz/lub niedokładnego przeczytania instrukcji zaczęła się zabawa:)

Więc tak - montaż ustawiony na polaris (tak mniej więcej) na nim powieszony newton 130mm o ogniskowej 1165mm do tego canon 300d z obiektywem ef 80-200mm na piggypacku. Ustawienie monta za pomocą funkcji 3 star alignment wypadło prawidłowo, tak na próbę skierowałem telepa na 3 jaśniejsze m-ki i wylądowały idealnie w środku okularu 32mm. Niestety gorzej wygląda sprawa śledzenia obiektu - po kilku chwilach ucieka z pola widzenia (bądź zdecydowanie oddala się od centrum okularu - zależy od wielkości obserwowanego obiektu), więc jakakolwiek fotografia przy ekspozycji powyżej ok 30 s lub więcej ujawnia nam piękne tory gwiazd zamiast punkcików:)

Ktoś zna przyczynę takowego zachowania? z góry dziękuje i pozdrawiam:)

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Montaż dotarł do mnie w zeszłym tygodniu i po kilku problemach wynikających z mojej niewiedzy oraz/lub niedokładnego przeczytania instrukcji zaczęła się zabawa:)

Więc tak - montaż ustawiony na polaris (tak mniej więcej) na nim powieszony newton 130mm o ogniskowej 1165mm do tego canon 300d z obiektywem ef 80-200mm na piggypacku. Ustawienie monta za pomocą funkcji 3 star alignment wypadło prawidłowo, tak na próbę skierowałem telepa na 3 jaśniejsze m-ki i wylądowały idealnie w środku okularu 32mm. Niestety gorzej wygląda sprawa śledzenia obiektu - po kilku chwilach ucieka z pola widzenia (bądź zdecydowanie oddala się od centrum okularu - zależy od wielkości obserwowanego obiektu), więc jakakolwiek fotografia przy ekspozycji powyżej ok 30 s lub więcej ujawnia nam piękne tory gwiazd zamiast punkcików:)

Ktoś zna przyczynę takowego zachowania? z góry dziękuje i pozdrawiam:)

:Beer:

Niedokładne ustawienie na polarną? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Montaż dotarł do mnie w zeszłym tygodniu i po kilku problemach wynikających z mojej niewiedzy oraz/lub niedokładnego przeczytania instrukcji zaczęła się zabawa:)

Więc tak - montaż ustawiony na polaris (tak mniej więcej) na nim powieszony newton 130mm o ogniskowej 1165mm do tego canon 300d z obiektywem ef 80-200mm na piggypacku. Ustawienie monta za pomocą funkcji 3 star alignment wypadło prawidłowo, tak na próbę skierowałem telepa na 3 jaśniejsze m-ki i wylądowały idealnie w środku okularu 32mm. Niestety gorzej wygląda sprawa śledzenia obiektu - po kilku chwilach ucieka z pola widzenia (bądź zdecydowanie oddala się od centrum okularu - zależy od wielkości obserwowanego obiektu), więc jakakolwiek fotografia przy ekspozycji powyżej ok 30 s lub więcej ujawnia nam piękne tory gwiazd zamiast punkcików:)

Ktoś zna przyczynę takowego zachowania? z góry dziękuje i pozdrawiam:)

:Beer:

 

No ustaw w końcu Polaris tak jak trzeba! ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.