Skocz do zawartości

Celestron CG-5 GT


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

focić to wiecie Słońce ile wlezie :Salut:

co do nocnych wypadów to raczej własnie sam aparat i do tego stare dobre szkła na M42 - mam już Heliosa 44/2 i Industara 50/1,8 (chyba) no i Jupitera 200/4 ale na początek planuje te 44 i 50 używać

co o tym pomyśle sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się spodziewać tego co po EQ5 z dodatkowym GoTo bo to jest właśnie ten montaż :) Myślę Tadeo, że spełni Twoje oczekiwania.

Czyli tak zapytam retorycznie że nowe HEQ5 jest lepszym (duzo lepszym?) od strony wykonania, stabilności i parametrów od tego CG-5 z tym że w podstawowej wersji jest bez GoTo ? W koncu obie firmy należą teraz do Synty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wreszcie zrobiło się ładnie wieczorem więc wygłodniały wystawiłem sprzęt po miesiącu leżakowaia w walizce na balkon, mało tego to był ostatni dzień mojego urlopu z tak dobrą pogodą więc moja nadzieja na udane foconko była duża. Po wstępnych ustawieniach i przeklnięciu sąsiadki która powiesiła pranie na sznurkach co spowodowało zmianę obiektu wieczoru z M 27 na...(aaa później coś pokombinuje po alignie pomyślałem). Wreszcie załączyłem zasilanie...pojawia się napis Inicializing.....chwila oczekiwania i No response 17. Już się powoli zaczynam gotować!!

 

Myślę sobie jak to przecież na testach po otrzymaniu wszystko chodziło a tu raptem na drugim czy trzecim załączeniu już nie.

 

Szybko wszedłem do sieci grzebię w zasobach, wyszło że możliwe błędy z powodu zasilania ew. połączenia HC, sprawdzam zasilacz jest ustawiony na 12V, sprawdziłem RJ na HandControlerze zaciśnięty dobrze, dalsze grzebanie sprowadza się do otwarcia bebechów i pogrzebania przy silniczkach na co się nie odważę wszak nie chcę utracić gwarancji.

 

Cóż, lekki niesmak i pozostaje mi tylko zareklamować i czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 mA mam też taki sam akumulator jak P.Maksym i jest taki sam efekt. Dodam że wcześniej montaż ładnie pracował i na zasilaczu i na akumulatorku.

 

500mA ? Oj, cuś mało. Moje HEQ5 nie chce ze mą gadać bez 1A, a najbardziej to lubi jak mu zapodać 2-3A. Podepnij go do czegoś mocniejszego. To może wcale nie być awaria sprzętu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak cg5. minimum 2A. ale z tego co Kamil piszesz to raczej problem po stronie sprzetu. podlacz go do kompa i daj restore to factory, moze pomoze. jak nie to niestety serwis. z drugiej strony zdjecie plastikowych oslonek nie powoduje utraty gwarancji bo nie ma tam zadnych zabezpieczen. po prostu odkrecasz 2 srubki i tyle. zrobilem to od razu jak kupilem montaz zeby sprawdzic napedy :)

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem ponownie głowicę pod ten zasilacz 12V, 500mA i jakież moje zdziwienie wszystko chodzi.

 

Ale jak bedzie się tak bawił ze mną w kotka i myszkę to bedzie bez sensu, wyobrażcie sobie wyjazd w plener rozłozenie sprzętu i w zasadzie można sie powoli pakować jak nie zadziała.

 

Już sam nie wiem co robić. Zakupię ten zasilacz o większym amperarzu (chyba nie są trudno dostępnę???) i zobaczymy mimo wszystko przedzwonię jutro do Delty może zaradzimy to w inny sposób B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos zastanawiam sie czy akumulator zelowy na 7 ah do tego montazu nie jest za maly. macie jakies doswiadczenia?

jarek

To przecież zależy od oczekiwanego czasu działania. W czym problem? Bardzo prosto to sobie policzyć, trzeba tylko pamiętać że czasami oprócz montażu podpinamy też inne urzadenia np. grzałki, laptopa etc. Ja mam akumulator 50Ah i na 1 noc wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. skoro sam cg5 potrzebuje minimum 2A to wychodzi na to ze akumulator wystarczy na nie wiecej niz 3 godziny zasilania. Ale to tylko teoria bo przeciez inny jest pobor pradu przy sledzenieu a inny przy szukaniu. Stad pytanie czysto praktyczne i ogolne ale dla mnie wazne bo jade na wakacje i musze zalezc jakies optimum wagi i czasu.

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to u mnie znalazłem w mieście 1,5A czy wystarczy od biedy??

 

A teraz spróbuję poruszyć tu kwestię autoguidingu w CG-5 GT. Pisałem już o tym w innym wątku niestety nikt nie odpisał.

 

Nie chodzi mi oprzyrządowanie do guidingu i cały software tylko o czystą kablologię nie wiem po prostu pod co podłączyć port autoguide gdyż port COM 1 mam już zajęty gdyż jest pod niego podpięty HD.

 

W laptopie mam tylko jeden port COM i nie wiem jak to rozwiązać zresztą nie wiem czy by pomógł drugi port.

 

Co robić??

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy niestety. kup na allegro taki 3,3 A czyli tyle ile powinien miec dedykowany zasilacz do tego montazu. jest ich tam pelno.

jarek

 

OK. Czy amperaż ma wpływ na celność GoTo?

 

A jak wygląda kwestia autoguidingu może ktoś wie?

 

PS

 

Czy ten zasilacz będzie dobry, chodzi mi szczególnie o polaryzację i końcówkę wtyczki??

Ten ma 3A

http://allegro.pl/item222349916_samal_zasi..._3a_ccd_fv.html

 

A ten 4A

http://allegro.pl/item222349982_samal_zasi..._4a_ccd_fv.html

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.