Skocz do zawartości

Omega z platformy LJ


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Z 17 zdjęć 2 poszły do kosza, ale jedno tylko z powodu samolotu, który wyrył czerwoną bruzdę przez całą klatkę. Generalnie można powiedzieć, że co najmniej 80% klatek nadaje się do obróbki. Dużo zależy od zorientowania platformy w przestrzeni. Ja mam problem, ponieważ za każdym razem muszę wszystko rozstawiać. Gdybym miał obserwatorium to problemu by nie było. No tak, ale jak ktoś ma 20 KPLN na obserwatorium to nie będzie robił platformy za 800 PLN tylko kupi sobie co potrzeba. Poza tym składałem platformę z myślą o obserwacjach wizualnych i maksymalnych obciążeniach, które dochodzą do 70 kg. Można na niej posadzić lekki 0,5 m reflektor i trochę pofocić. Myślę, że można dokładniej złożyć platformę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 17 zdjęć 2 poszły do kosza, ale jedno tylko z powodu samolotu, który wyrył czerwoną bruzdę przez całą klatkę.

 

No widzisz a jakbyś stackował medianą to klatka byłaby do użycia, samolotu by nie było widać. Co do rozkładania to wyobraź sobie że niektórzy mają zdecydownie gorzej, np mieszkańcy bloku którzy muszą na kilka razy pakować się do samochodu na wyjazd. Nie masz powodów do narzekań. Fajnie że przystopowałes trochę z processingiem, jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekać to ja nie narzekam tylko wskazuję utrudnienia. Nie jest łatwo, a wręcz niemożliwe jest idealne ustawienie platformy w ciągu powiedzmy godziny, a całej nocy nie można poświęcić bo trzeba się zwijać nad ranem. Jak ma się obserwatorium to można ustawiać i kilka nocy aż w końcu się ustawi porządnie montaż. Moje kości też nie mają 20 lat tylko 51 i mogę Cię zapewnić, że jest znacznie gorzej z noszeniem ciężarów niż 30 lat temu. :angry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie wpadłem na tak prosty pomysł ? To jest za mało. Za drugim razem już nie ustawi się tak samo. Wymagana dokładność jest o wiele większa. Profesjonalne montaże mają specjalne systemy korygujące, w razie jakiegoś niewielkiego potrącenia czy nawet dotykania montażu system sprowadza montaż do położenia początkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.