Skocz do zawartości

Welon z Belęcina


Gość PiotrPe

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na obiecaną przez ICM pogodę do Belęcina zjechało już trochę luda wczoraj. Do materiału zrobionego kilka dni temu w Jeziorach udało mi się dokręcić jeszcze trochę spod belęcińskiego, czarnego nieba. Oto efekt:

 

SW ED80 + flattener x 0,8 WO, GPD2 z ST4, 300D niemodyfikowany

21*6min przy ISO800

 

P.S. Jak Papatki wrzuci swojego Veila z newtona to i tak pozamiata :-)

 

welon1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam swojego welona, nocka była przepiękna - ja w ferworze walki źle wbiłem meridian offset (tzn. go nie ustawiłem) i miałem niepokojąco duży dryft. Fota z Newtona SW 200/1000 10x7' ISO400.

 

 

 

większa wersja t_u_t_a_j

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga część tej układanki powstała wczoraj. Po zlocie byłem tak zmęczony, że zasypiałem wszędzie tam gdzie usiadłem. Wczoraj w końcu się "przetarło" więc rozstawiłem sprzęty i zapolowałem. Dużą przeszkodą był dość silny wiatr oraz odległe burze które rozświetlały niebo zmniejszając znacznie kontrast.

Setup jak wyżej 10x8' ISO400.

 

 

 

Duża wersja (nie tak duża jak części 6960) t_u_t_a_j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się i przetarło... ale Ty się chyba jeszcze nie wyspałeś Michał... Zobacz piękne gwiazdki Ci wyszły na focie, tylko został na środku taki czerwono niebieski farfocl... :blink: i je zasłania wstrętnie :unsure: .

 

 

 

Może usuń to paskudztwo w fotochłopie albo co... B)

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się i przetarło... ale Ty się chyba jeszcze nie wyspałeś Michał... Zobacz piękne gwiazdki Ci wyszły na focie, tylko został na środku taki czerwono niebieski farfocl... :blink: i je zasłania wstrętnie :unsure: .

 

To przez te burze :burza: - wyszły odblaski na soczewkach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne Welony Panowie!

Drugą moją nockę w Belęcinie próbowałem z Jackiem ustrzelić Welona przej jego ST2000XM i mojego FSQ na NJP.

Z ostrością trochę nam do końca nie wyszło i materiału też nie na dużo bo musiałem uciekać już o 2-giej (rano do Wawy) ale coś tam widać...

 

L 18x180s, RGB 5x180s bin 1x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam swojego welona, nocka była przepiękna - ja w ferworze walki źle wbiłem meridian offset (tzn. go nie ustawiłem) i miałem niepokojąco duży dryft. Fota z Newtona SW 200/1000 10x7' ISO400.

 

Piknie! Jak widać - w światłosile siła!

U Macieja wyszły chyba naturalniejsze kolory. Ciekawe zresztą dlaczego w Canonach nie wychodzi ten zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris zwrócił mi uwagę że Veil jest trochę za mdły... i ma chłop rację! Tak to jest jak się obrabia na LCDekach. Coraz bardziej mnie te monitory wkurzają. Obrabiałem w pracy :szczerbaty: i było ok, a w chacie patrze i rzeczywiście mdło...

 

Załączam jeszcze raz, choć w pracy będę miał tło pewnie czarne jak smoła... :rolleyes:

Trzeba się jednak trzymać wskazań pipetki w PS i robić tło koło 20.

 

Macie na to jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej "jesionowym" sposobem:

http://www.jesion.pl/blog/2007/07/18/jak-u...oloru-tutorial/

czyli "Color Sampler Tool" i suwakami leveli dociagnąć do tych wartości

bo wartości kanałów barw są wtedy cały czas widoczne i mozna cyzelować z dokładnością do jednego bita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej "jesionowym" sposobem:

http://www.jesion.pl/blog/2007/07/18/jak-u...oloru-tutorial/

czyli "Color Sampler Tool" i suwakami leveli dociagnąć do tych wartości

bo wartości kanałów barw są wtedy cały czas widoczne i mozna cyzelować z dokładnością do jednego bita :)

 

Chodzi mi bardziej o monitory... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powoli załamuje pogoda, od dłuższego czasu nie mogę zrobić tylu klatek ile sobie zaplanuje :angry:

 

6x300" Orion 80Ed + Halfa + reducer/flattener, + takie sobie flaty

 

JaLe co to za Ha? (tzn. jakiej firmy i jakie parametry) Jakoś bardzo dużo gwiazd w stosunku do mgławicy. Ten Ha jest taki szeroki, czy wyciągałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powoli załamuje pogoda, od dłuższego czasu nie mogę zrobić tylu klatek ile sobie zaplanuje :angry:

6x300" Orion 80Ed + Halfa + reducer/flattener, + takie sobie flaty

 

A nie próbowałeś minimalnie przesuniętego kadru? Przy tej ogniskowej możnaby się pokusić o złapanie większej ilości welonków w kadrze (może "na styk" zmieściłyby się nawet NGC 6960 i 6992?). :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś minimalnie przesuniętego kadru? Przy tej ogniskowej możnaby się pokusić o złapanie większej ilości welonków w kadrze (może "na styk" zmieściłyby się nawet NGC 6960 i 6992?). :icon_idea:

Dobry pomysł i pewnie go zrealizuję ja tylko będzie pogoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welon w Ha? To ma sens tylko wtedy, kiedy dopalisz jeszcze np. OIII - inaczej będzie mocno oskalpowany.

 

Nie do końca... jak zobaczysz co Waldi poczynił w tym temacie zmienisz zdanie...

A propos Adam proszę o kontakt! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka klatek bez Halfa ale była nędza, dlatego dołożyłem filtr i było znacznie lepiej - serio :Salut:

 

Ale momento - przecież ten welonik nie świeci tylko w Ha. Jak chcecie w filtrze wąskopasmowym i to do tego w Ha zarejestrować te zielono-niebieskie struktury??? Trzeba je czymś dopalić - albo RGB, albo OIII (wychodzi kapitalnie). Ha można tylko dopalić to co czerwone i niżej - ale to chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.