Skocz do zawartości

dziwne błyskawice


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś jest z warszawy to niech szybko leci popatrzec na północ.... koniecznie.... takiego czegoś jeszcze nie wiedziałem.. opisze pozniej... !!!!!!

 

o cholera, co się tam dzieje... już od dwóch osób dostałem info "żałuj że siedzisz w domu... pierwszy raz widze taką burzę..." czekam na relacje... a najlepiej fotorelację... sumas, możę pobawisz się w cykanie piorunów jeśli tam jesteś... :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie wygłupiajcie się :angry: dopiero co pranie na balkon wywiesiłam... :szczerbaty:

W Gdyni piękne czyste niebo, ciepło można w krótkim rękawku biegać, do tego leciuchna bryza od morza...

 

Dokąd te chmury się przemieszczają? bo nie wiem czy suszarki schować do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie wygłupiajcie się :angry: dopiero co pranie na balkon wywiesiłam... :szczerbaty:

W Gdyni piękne czyste niebo, ciepło można w krótkim rękawku biegać, do tego leciuchna bryza od morza...

 

Dokąd te chmury się przemieszczają? bo nie wiem czy suszarki schować do domu...

 

 

Ori Ty sie nie martw, że Ci pranie zmoknie raczej martw się w którym województwie będziesz go szukać :szczerbaty: .

A tak na poważnie to co się ostatnio dzieje to jest normalnie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie najlepsze w tych błyskawicach było to, że były zupełnie bezgłośne.... jak makiem zasiał....

Nie widziałem zbyt dobrze bo akurat drzewa mi zasłaniały epicentrum miejsca gdzie błyskało... ale na mój gust większość wyładowań odbywało się pomiedzy chmurami... a nie chmura-ziemia.

 

Teraz jak to pisze tego posta to mi ekran miga.... pewnie są jakis przepięć w sieci....

 

Niestety z moich zdjęć kompaktem nic nie wyszło.... szkoda....

 

Tak czy inaczej piękne i tajemnicze przedstawienie.... pierwsze skojażenie jakie miałem to, że zaczyna się "Wojna Światów".... widok w zasadzie idetyczny jak z tego filmu...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu miałem podobną, dziwną burzę w Jarosławiu. Dużo, bardzo jasnych błyskawic, a prawie zero grzmotów.

 

Tymczasem przed chwilą zakończyłem wieczorną sesję obserwacyjną. Piękne niebo, prawie 25 stopni i niemal cisza :)

 

Ta strefa, która była nad Warszawą maszeruje obecnie na północ w kierunku Olsztyna

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/radary.html

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu miałem podobną, dziwną burzę w Jarosławiu. Dużo, bardzo jasnych błyskawic, a prawie zero grzmotów.

 

Ja też ją pamiętam, też była bezgłośna, jakaś dziwna, dopuki nie przyszła nad nas. Wtedy była juz z odgłosami, ale takiej burzy to dawno nie widziałem. Bardzo często pojawiały się wyładowania pomiędzy chmurami, które sięgały swym zasięgiem prawie całe niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam zazdroszczę widowiska! Pamiętam taką burzę pod koniec lat 80-ch, trwała 2 godziny i całe niebo błyskało jak na Sylwestra. Stałem na balkonie z mamą, stoperem w ręce i rozdziawioną gębą, w maksimum wychodziły 3 wyładowania na sekundę i wszystko w całkowitej ciszy.

 

PS Sumas, filmik rewelacyjny, szkoda że taki okrojony, spokojnie mogłeś wrzucić całość, fajnie się ogląda.

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję oglądać to widowisko z trochę innej strony. Ok. 22.00 siedziałem na balkonie jedząc kolację popijając piwko i oglądając spektakl błyskawic jakiego jeszcze nie widziałem. Wyładowania co parę sekund a zdarzało się, że w ciągu sekundy z różnych stron nieba... Najdziwniejsze było to, że nic nie było słychać - mimo, że błyskawice wydawały się na tyle mocne, że powinno być...

Niestety zauważyłem również, że błyskawice są coraz mocniejsze i w końcu zerwał się potężny wiatr, zaczął padać deszcz i wtedy rozpętała się już poważna burza. Przetaczała się nad Olsztynem przez ok. 1,5h.

Tak potężnej burzy jeszcze nie widziałem.

Zrobiłem parę fotek marnej jakości - bo przez szybę i marnym kompaktem.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

 

Jeszcze jedna fotka, która nie zmieściła się w poprzednim poscie:

burza1.jpg

burza2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wybraliśmy się z żoną nad wisłę żeby podziwiać te błyskawice, bardzo ładne

 

widziałem już coś takiego parę razy w sierpniu na Mazowszu. to były Błyskawice chmura-chmura a chwilami wyglądało jakby nie łączyły żadnych chmur, w rozrzedzonym powietrzu pewnie dużo łatwiej przecisnąć się takiemu piorunowi dzwięku nie ma a i prąd pewnie dużo mniejszy niż w piorunie chmura-ziemia.

 

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/burze.html

 

 

powyżej link, który pomaga przewidywać przemieszczanie się burz, przydatne zwłaszcza dla żeglarzy .....

 

pozdr.

 

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite...! Tychy mają taką dziwną właściwość (podobno przez bliskość zbiorników wodnych?), że większość nawałnic nas omija. Rok temu było jednak inaczej, przeszło 2 godziny błyskało sie co chwilę (ale nie aż tak jak w Wa-wie), deszcz, wichura jak w tropikach, jak raz pierdzielnęło o 100m od domu to aż podskoczyłem :).

A potem na 6 godzin wysiadła elektryczność, była zima - wieczór, i tylko świeczki w oknach widać :szczerbaty:

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście byłem u dziewczyny wczoraj, mieszka na 7 piętrze i ma czyściutki widok na N i E. Sama chmura burzowa imponująco wyglądała jak jeszce była w oddali. Pierwsze błyski widziałem na wschodzie koło 18 a ostatnie tak koło chyba 22, tak fajnie stosunkowo nisko nad horyzontem, nie które były tłem dla oświetlonego Pałacu Kultury co naprawdę ekstra wyglądało. Szkoda tylko że aparat w serwisie..... , a na złość w aparacie mojej dziewczyny padły baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.