Skocz do zawartości

Informacja jak dojechać do Jodłowa


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , to już tylko kilka dni do zlotu . Jako że sam muszę być już w czwartek więc dziś podaję ostatnie wskazówki jak dojechać .Jodłów leży w Kotlinie Kłodzkiej niedaleko Międzylesia .

 

mapka_ogolna.gif

 

 

Jedziemy na południe od Kłodzka kierując się na Międzylesie . W samym Międzylesiu jak dojedziemy do takiego rozszerzenia ulicy tworzącego rodzaj rynku to na początku jest znak drogowy ze strzałką i napisem Jodłów . Skręcamy więc w lewo i dalej przez kilkanaście kilometrów cały czas jak droga prowadzi . Na ostatnim odcinku droga bedzie węższa ale cały czas asfaltowa . Jedziemy na samą górę łagodnymi podjazdami . Na szczycie zobaczymy po lewej stronie zielony ośrodek "Ostoja" przerobiony z leśniczówki . To tu .

 

 

Osrodek.jpg

 

 

 

Bardziej dokładne mapy sugerują aby skręcać przed Międzylesiem na miejscowość Goworów i ta droga wydaje się bliższa . Nie róbcie tego!!!! ta droga prowadzi w połowie przez las i jest szutrowa . Są tam liczne wyrwy jeszcze po powodzi . Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie .

 

Do zobaczenia w górach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji: zrobilem jak narazie stronke poswiecona DeepSkyParty Jodlow: http://www.deepskyparty.prv.pl .Nie jest to jeszcze finalna wersja, ale na dzien dzisiejszy niech bedzie taka :) Sa tez informacje z dojazdem!

Pozdrawiam i do zobaczenia w Jodlowie!

Grzesiek C.

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Grzesiu :D:D już myślałem że nie zdążysz !! przed zlotem . Ta stronka będzie stałym odniesiem do cyklicznych zlotów w Jodłowie . Link trzeba będzie gdzieś na stałe podwiesić na Forum a Ty będziesz na bierząco ją aktualizował o nowe fotki i nowinki . Jest taki plan aby corocznie jeden wielki zlot organizować w Jodłowie . Za samodzielną inicjatywę dostajesz :flower:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą trasę przez Goworów którą nie polecałem właśnie Grzesiek przyjechał w lipcu w nocy Alfą do Jodłowa . Co prawda dojechał ale nie wiem czy by chciał to powtórzyć , pewnie :noughty: Ja jechałem w tamtym roku tymi szutrami z góry w dzień z Cichym i Pawłem Trybusem i też bym radził :noughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę ze mapki z pilot.pl :D . Dobrze by było skreślić na czerwono drogę przez Roztoki Gajnik i zaznaczyć że trzeba jechac przez Miedzylesie.

Ja kiedy tylko spojrzałem na tą mapke to odrazu chciałem jechac przez Gajnik ale mnie Piotr wyprostował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronke powiesilem juz jakies 3 dni temu, ale nie moglem dac znac, bo caly czas kaszanilo mi sie polaczenie z netem. A mapki rzeczywiscie z pilot.pl ...hmmm wlasnie czytam o prawach autorskich do tych mapek, chyba bede musial albo wziasc jakies inne mapki, albo te mapki tak poprzerabiac, zeby nikt sie nic nie zorientowal :lol:

Rzeczywiscie musze dac tam wzmianke o tej blednej trasie... Jak ja tam ostatnim razem sie wpakowalem to juz mialem lekkie obawy - z jednej strony skarpa do gory, z drugiej strony skarpa w dol, ani nawrocic ani nic....juz myslalem, ze droga ta prowadzi wprost na Snieznik :D

Pozdrawiam

GrzesiekC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w tamtym roku tymi szutrami z góry w dzień z Cichym i Pawłem Trybusem i też bym radził  :noughty:

 

Święta racja, droga taka, że można zawadzić podwoziem - jak Smok Wawelski o południk :D (pamiętacie "Porwanie Baltazara Gąbki" ? :wink: )

 

A propos zdjęcia - Piotrze, czyżby gospodarze pomalowali dach na zielono czy ilość wypitego piwa już wpływa na moją pamięć ? :shock:

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach jest i był zielony tylko może nie tak jaskrawy jak na zdjęciu .

 

Zapomniałem dopisać że już od dziś do końca zlotu została uruchomiona specjalna infolinia : 0695 495 420 . W razie ktoś nie mógłby trafić lub miałby jakiekolwiek problemy związane ze zlotem to można dzwonić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Świetny pomysł z tą stronką o Zlocie w Jodłowie.

A i miejsce choć daleko - ciekawe, kupiłem sobie nawet mapę tak, że mam już wszystko jak na dłoni.

Widzę, że przebiega z Kłodzka jakaś kolejka, bo tym środkiem transportu chyba przyjadę i czy dobrze by było wysiąść w Roztokach i przez Michałowice, Goworów, koło Kamiennego Garbu w prawo do Ośrodka (ok.10 km.).

Czy wysiąść w Międzylesiu i przez Dolnik, Pisary do Jodłowa?

Lubię łazić i kocham góry - więc taka wędrówka to rozkosz. :D

Pozdrawiam wszystkich.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie strasz tą szutrową drogą :Arrow: . Mam już dość tej na Kudłacze :Cry: :!: Krzysiek jeśli będziesz chciał się zabrać samochodem z Kłodzka to jadę w piątek ( w Kłodzku koło 16.00-17.00 ). Mam jedno miejsce i mogę Cię zabrać np. sprzed jednostki wojskowej WOP ( nie wiem czy to teraz jest WOP, bo byłem tam w wojsku w 1985 roku :lol: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisko oczywiście bedzie , jest specjalnie wydzielony teren z kamiennym paleniskiem . Dodatkowo jest murowany, wolnostojący grill z rusztem . Co do :Pig: to raczej na miejscu kupimy . W Międzylesiu sprzedają dobrą kiełbasę grillową . Już próbowaliśmy kilka razy . W ośrodku oczywiście można kupić posiłek w każdej chwili . Śniadania i obiady trzeba bedzie zamawiać dzień wcześniej . Oczywiście każdy może zabrać suchy prowiant na pobyt i będzie taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uwaga czysto techniczna : uzgodniłem z gospodarzem że każdy uczestnik przy zakwaterowaniu do pokoju określi na ile nocy przyjechał, wybierze wariant: z pościelą lub nie i zapłaci od razu za planowane noclegi . Przypominam że nocleg z pościelą w ośrodku i kwaterach kosztuje 20 zł za dobę od osoby Bez pościeli 15 zł . W domku letnim i kampingu o 5 zł mniej .

 

W ośrodku jest kilka rowerów górskich do wypożyczenia .

 

 

Pamietajmy że jest koniec września i spotykamy się wysoko w górach . Należy zabrać ciepłą odzież bo pogoda górska jest kapryśna i może być zimno .

 

Gospodarz oddaje nam do dyspozycji też wojskową garkuchnię i możemy sami w niej nagotować grochówki dla wszystkich lub co chcemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarz oddaje nam do dyspozycji też wojskową garkuchnię i możemy sami w niej nagotować grochówki dla wszystkich lub co chcemy .

 

To ja na sobotnie popołudnie zamawiam tą garkuchnię. Niech mi nikt się do niej nie zbliża. Zaraz ustalę z Anią Witkowską co ugotujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.