Skocz do zawartości

astrofoto Zenithem ?


eReS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Przeczytałem dzisiaj w książce "Niebo na weekend" Pascala , że zdjęcia astro można robić również Zenithem. Czy ktoś próbował ? Moja idioten kamera nikon coolpix 5600 okazała się porażką więc może odkurzę starego dobrego Zenitha. Ciekaw jestem czy redukcja do EOS'a będzie pasować. Planuję zakup tego canona w może nie aż tak odległej przyszłości. Mógłbym zacząć od osprzętu a jeśliby pasował do zenitha to możnaby się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mozna uprawiac astrofoto, kazda lustrzanka...

Niektorzy z forumowiczow to zjedli zeby na robieniu nieba na kliszach...

A co najlepsze to zeby robic astr-foto to nawet teleaskop nie jest potrzebny, wbrew obiegowej opini...

 

Jak bedziesz chcial film wywolac i zeskanowac w fotolabie, to pamietaj zeby powiedziec obsludze zeby nie robili nic ze skanami (rozjasniali itp.), oraz zeby wywolali wszystkie :rolleyes:

 

pozdrawiam

mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy redukcja do EOS'a będzie pasować. Planuję zakup tego canona w może nie aż tak odległej przyszłości. Mógłbym zacząć od osprzętu a jeśliby pasował do zenitha to możnaby się pobawić.

 

Nie, nie będzie. Przecież Zenit ma mocowanie na M42 a Canon na bagnet, a to zupełnie różne sprawy...

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie. Przecież Zenit ma mocowanie na M42 a Canon na bagnet, a to zupełnie różne sprawy...

 

 

jak w takim razie rozumieć zapis w sklepie "Redukcja M42x1 / Canon EOS " ? czy to oznacza, że nie potrzebuję żadnej redukcji do Zenitha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w takim razie rozumieć zapis w sklepie "Redukcja M42x1 / Canon EOS " ? czy to oznacza, że nie potrzebuję żadnej redukcji do Zenitha ?

 

Napis taki oznacza to co oznacza - czyli z jednej strony podpinasz szkło z gwintem m42 a z drugiej strony Canona EOS'a... Zenit ma już mocowanie na m42 więc, jakby Ci to powiedzieć, do szkieł które też mają mocowanie m42 nie potrzebujesz niczego pomiędzy te dwa składniki... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Nikon 5600 nie ma czasem niskiego ISO i dość krótkich czasów expoz. oraz jest bez trubu manual ???

Coś Mi się kiedyś o uszy obiło tak.

 

A zapodaj tu jakieś najlepsze twoje zdjęcie.

 

-------------

eReS

Ja robię fotki na negatywach Zenitem od kilku już lat.

Obiektywy 58-300 mm. W planach 600 mm. Montaż Uniwersała prowadzony ręcznie.

Jestem bardzo zadowolony z wyników, jak i ponoszonych kosztów.

Przede wszystkim cieszy to że raz naświetlasz przez 5-15 min i masz gotowe. Poza tym nie ma tu się co zepsuć, bo np. Mój Canon A70 coś już zaczyna szwankować czasem i to jakoś zawsze jak na to zimno go wyniose w nocy. A tak swoją drogą, ciekawe czy już komuś zaczyna tak samo zachowywać się EOS za 1,5 tys przy tym zimnie i wilgoci, po wielu sesjach ? Byłaby duża strata.

 

Czasem Mi się mgławica naświetli lepiej na filmie niż u niektórych na forum co mają EOS-y. Chodzi raczej o te nie zmodyfikowane Canony.

 

Obiektywy M42 możesz później wykorzystać do EOS-a. Na początek wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym fotografować wykorzystując do tego optykę teleskopu.

 

Moim zdaniem Zenit nadaje się tylko do obiektów DS i to tych większych rozmiarowo.

Potrzebny jest montaz EQ i obiektyw 28-300 mm. Teleskop mozna tylko do prowadzenia używać.

 

A planety i Księżyc to można bez problemu kompakciakiem robić w projekcji w teleskopie. Efekty chyba lepsze niż na kliszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Nikon 5600 nie ma czasem niskiego ISO i dość krótkich czasów expoz. oraz jest bez trubu manual ???

Coś Mi się kiedyś o uszy obiło tak.

 

A zapodaj tu jakieś najlepsze twoje zdjęcie.

 

 

Wszystko co piszesz jest faktem ja tylko chciałem spróbować czy taka idioten kamera cokolwiek złapie.

Zdjęć nie zapodam bo próbowałem dwa razy raz na księżycu z ręki i raz na plejadach i marsie i jak juz napisałem kicha. I to by było tyle jeśli chodzi o próby nikusiem 5600. Poza tym jak na razie moje obserwacje mozna policzyć na palcach jednej ręki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.