Skocz do zawartości

A jednak cuda się zdarzają....


kayo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Super. Też mam tam babcię (na Sadowej). Budowałem już obserwatorium w Zielonej Górze na Wieży Braniborskiej (razem z firmą SANBUD i Uniwersałem), to może będę budował i w Nowym Tomyślu. Fajnie jest połączyć zawód budowlańca z pasją i budować obserwatorium astronomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W Melgwi pod Lublinem na budynku gminy postawiono kopule z luneta, jest do dyspozycji miejscowych szkol i zorganizowanych grup. Bardzo wielkie brawa dla wladz gminy!!!

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...EWS01/173170818

http://www.uniwersal.beep.pl/

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Najpierw wysłuchają pogadanki kierowniczki biblioteki o astronomii. A później będą mieli możliwość obserwacji kosmosu - mówi wójt. - Gwiazdy najlepiej widać wieczorem, ale nasz Dom Kultury jest czynny do godz. 21-22, więc nie będzie problemu z wejściem na górę o tej porze."

 

a w późniejszych godzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Najpierw wysłuchają pogadanki kierowniczki biblioteki o astronomii. A później będą mieli możliwość obserwacji kosmosu - mówi wójt. - Gwiazdy najlepiej widać wieczorem, ale nasz Dom Kultury jest czynny do godz. 21-22, więc nie będzie problemu z wejściem na górę o tej porze."

 

a w późniejszych godzinach?

 

Obawiam sie ze w pozniejszych godzinach nic z tego nie bedzie, ale postaram sie dowiedziec jak to funkcjonuje, czesto tamtedy przejezdzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeoczyłem ogłoszenie o przetargu (nie poinformowali mnie, mimo, że prosiłem - może aby wygrał ten co miał wygrać?). Swoją drogą zastanawiam się jakie to będzie obserwatorium za 37.000 zł. W Zielonej Górze sama kopuła kosztowała 40.000 zł. Może będzie jakaś mikrokopułka a teleskop zamontują kiedyś tam jak dostaną dotacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopułkę masz na jednym ze zdjęć w linku, jest malutka. Jak czegoś się dowiem więcej (czy działa) to napiszę.

Chodziło mi o kopułe nowotomyską (której zapewne jeszcze nie ma), a która, jak wynika z ogłoszenia o wygraniu przetargu, kosztuje wraz z "obserwatorium" mniej niż sama 3-metrowa kopuła zielonogórska. Być może jest to uniwersałowska kopuła 2-metrowa. W każdym razie czekam na informację.

Edytowane przez Piotr Brych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.